Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Mała poprawka jeśli chodzi o dysze Kwazara. Po dzisiejszych testach moim zdaniem znacznie lepiej wypada SF03 niż SF06 (obie kąt 110 st.). Kolor niebieski. Jest to dokładnie to samo co dysza niebieska u Marolex'a. Cena 3,5 zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malkolm napisał/a:

spróbuje jeszcze bez dziury w rurce

 

Bez dziury nic się nie spieni i będzie lecieć jak z klasycznego opryskiwacza.

 

nie jak z klasycznego bo eżektor będzie mieszał płyn z powietrzem

 

Ja dziś zakończyłem z Marolexem 2000, wnioski: przede wszystkim odpowiednie filce, bawiłem się z częścią gąbki z Jana niezbędnego, siateczkami od spryskiwaczy itp., ale najlepszy efekt dał filc kupiony kiedyś u stolarza do podklejenia dużych powierzchni pod meblami.

Ma grubość około 6 mm, wyciąłem odpowiednie krążki, przeciąłem w poprzek i włożyłem do dyszy około półtora grubości filcu w 3 krążkach (mam nadzieję że zrozumiecie). Działa zadowalająco z piana PH Netutral od ShowCarShine w stężeniu 3%.

Gdy zakupię inną dam znać o efektach ale z tej jestem bardzo zadowolony ;)

 

Dzięki za patent, dla początkującego coś w sam raz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka jeśli chodzi o dysze Kwazara. Po dzisiejszych testach moim zdaniem znacznie lepiej wypada SF03 niż SF06 (obie kąt 110 st.). Kolor niebieski. Jest to dokładnie to samo co dysza niebieska u Marolex'a. Cena 3,5 zł/szt.

SF06 to jest dokładnie to samo co zastosowany Teejet w Glorii jeśli chodzi o parametry przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shaddy napisał/a:

Mała poprawka jeśli chodzi o dysze Kwazara. Po dzisiejszych testach moim zdaniem znacznie lepiej wypada SF03 niż SF06 (obie kąt 110 st.). Kolor niebieski. Jest to dokładnie to samo co dysza niebieska u Marolex'a. Cena 3,5 zł/szt.

 

SF06 to jest dokładnie to samo co zastosowany Teejet w Glorii jeśli chodzi o parametry przepływu.

jaki kolor ma ta dysza w glorii i z marolexa??

tutaj są wydatki poszczególnych rozpylaczy przy danym ciśnieniu.

temat jest mi dość dobrze znany z racji zawodu

wydatki_rozpylaczy_rolniczych_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysza w glorii jest dwukrotnie większy wydatek

z tabelki którą przedstawił 4miras4, wynika że marolex niema odpowiednika tej z glorii,

06 są dość rzadko spotykane , 05 czyli brązowe są dość często używane.

teejet jest dość średnim producentem, lepsze są lechrera, dokładniej wykonane

ja w przyszłym tygodniu wypróbuje dwu strumieniowe takie

974_img00.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malkolm,

Robi sie jeszcze ciekawiej ;)

Nigdy mnie to nie interesowalo ale wyglada ze Gloria i Marolex maja ten sam kat czyli 110°

A ponoc Gloria pryska szerzej :P

malkolm, Jesli zwiekszymy wydatek piany dzieki odpowiedniej koncowce trzeba bedzie zwiekszyc srednice otworkow w rurce a moze nawet dodac zwezke :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy mnie to nie interesowalo ale wyglada ze Gloria i Marolex maja ten sam kat czyli 110°

A ponoc Gloria pryska szerzej

jest to możliwe, dysze mają tam jakąś tolerancje, nawet kilka stopni.

niby 3 niebieskie powinny pryskać tak samo a w rzeczywistości mają nawet o 10% inny wydatek, zależy od producenta , przerabiałem już kilka firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.