Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj zakupiłem marolexa z koncówkami i piane jakaś made by obi narazie miałem do dyspozycji tylko filc od zmywaka piana narazie nie jest bardzo gęsta ale jakiejś tragedii nie ma :):) w wek popróbuje z wkładkami od butów może będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też w końcu wczoraj udało się trochę poeksperymentować.

Niestety w ogrodniczym nie mieli końcówek Marolexa, więc zakupiłem inną.

- Końcówka zielona o oznaczeniu: kąt 110 st.-SF-015. cena 3.90zł

- wycięta gąbka o średn. 1,5cm i dług.2,5cm

wszystko skręcone i działa :)

Piana była trochę wodnita. Spróbowałem dołożyć jeszcze filc od mebli.

Piana zrobiła się sucha. Gęstością przypominała piankę do golenia, jednak miała problemy z wylatywaniem.

Próby robione na wannie.

Ogólnie udało się wytworzyć pianę, co mnie cieszy, jednak będę jeszcze kombinował z założeniem dwóch filców, lub krótszej gąbki albo jeżeli uda mi się znaleźć, to z innego rodzaju gąbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dołożyłem filce z wkładek do Kwazara. Brakuje uszczelki miedzy opryskiwaczem a filcami i chyba tu też tkwi mój problem z uzyskaniem fajnej piany. Piana to Neutral SF od SCS.

1020398.jpg

Dysza jakaś z opryskiwacza rolniczego kąt 110 za chyba 1 zł, filce z kapci.

Wg. mnie problemem Kwazara (przynajmniej tego mojego Venusa 1l) jest niskie ciśnienie, dość szybko działa zawór i upuszcza powietrze. Gdy przytrzymałem zaworek i pompowałem dalej piana była lepsza. Jutro postaram się zdobyć uszczelkę, dokładniej wyciąć filce i będę działał dalej.

1020401.jpg

1020402.jpg

Wiem, że mój post nie wnosi jeszcze za wiele, ale chciałem pokazać, że z Kwazara też da się zrobić pianownicę. Postaram się jak najszybciej wrzucić zdjęcia piany na aucie.

Pozdrawiam fanów piany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mały, ale kupiłem opryskiwacz z myślą wykorzystania go jako pianownicy zanim znalazłem temat jak zrobić z opryskiwacza pianownicę ;)

Temat mnie zainspirował i zacząłem kombinować. Co z tego wyjdzie zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem średnicę dziurki w rurce i spokojnie wystarczyło na zapianowanie całej tylniej klapy - w porównaniu z tym co było wcześniej to już sukces. ;)

Tak więc jak ktoś ma zamiar wypalać dziurkę to z wyczuciem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś miał by problem z tym ze piana sie "zacina", albo dochodzi nawet do tego ze opryskiwacz przestaje działać, niech dokładniej sporządza stężenie... DLACZEGO?

 

Wychodziłem z domu i na szybko machnąłem mieszaninę na zasadzie " trochę tego i trochę tamtego". Będąc na myjni srodze się zawiodłem. Piana może przez 2 sek i koniec, dalej nic nie leciało, ani woda, ani powietrze, ani tym bardziej piana. Mam dwa filce i 2 dziurki ok. 0.7 mm w rurce dolotowej. Co sie okazało? Przez przypadek, z pospiechu zrobiłem tak duże stężenie że mieszanina sama w sobie była tak gęsta że nie mogła opuścić końcówki. PRZESTRZEGAM WIĘC. TRZYMAJCIE SIĘ STĘŻEŃ A NAWET BARDZIEJ ROZCIEŃCZAJCIE ROZTWÓR.

 

Jeśli myjecie na myjni, często liczy się czas, wiec zdecydowanie lepiej będzie zrobić trochę bardziej wodnisty roztwór. Jeśli myjecie na swojej posesji i wam się nie śpieszy i nikt was nie pogania, to stosujcie normalne stężenia. Chodź ja zawsze twierdziłem ze piana jednak powinna płynąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i ja dorwałem Marolexa 1500, końcówki oraz podkladki filcowe pod meble. Piana wychodzi ładna, lecz troche tak jakby popuszcza tu na gwincie i kapie... To tak już musi być? Czy może za grubo filcu dałem? Starałem się nie przesadzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrafię tego inaczej opisać, ale ja spolerowałem ten "cycek", co to wystaje ze środka tego czerwonego plastikowego okrągłego elementu, który jak naciśniesz spust to się chowa i leci płyn. U mnie "cycek" wystawał poza to czerwone, więc jak dobiłem filcu i dokręciłem dyszę, to filc go wciskał i "zwalniał blokadę", dlatego leciało z różnych miejsc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dziś zrobiłem sobie pianownicę. Marolex 2000 za 43 zł, końcówka Kwazar SP-03 niebieska za 3 zł i właściwie tyle. Próbowałem z tymi sitkami z perlatora, ale zupełny niewypał - mleko leciało. Może jeszcze pokombinuję nad tym, żeby piana była bardziej sucha. Na razie są 2 dziurki wypalone średnią igłą i 2 filce pod krzesła. Fotek brak, bo mamy białe kafle w łazience i nic nie widać, dopiero w weekend przetestuję na aucie. Może zrobię jakie fotki ;)

 

EDIT: Oczywiście SF-03, nie SP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Obi, Praktiker i Leroy Merlin odmówiły współpracy. Poszedłem do ogrodniczego w mieście. Mieli nawet Marolexy (1500 za 45 zł :lol: ). Od ręki nie dało się załatwić ale ściągnęli za 4 dni. Mają jeszcze 3 sztuki, jak ktoś życzy to mogę kupić i wysłać listem - zawsze to taniej niż komplet do Marolexa za 17 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.