Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

W wolnej chwili sprawdzę magi na moich "starych" filcach i dam znać co jak wypadło.
:good:
Nie ma za bardzo co tam pokręcić.

Pytam bo mimo wszystko niektorym sie udaje cos pokrecic.

Nie wiem jak napisac to jeszcze klarowniej i wydaje mi sie ze nie wszystkim sie chce dokladnie czytac to co tam napisalem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam piana ph neutral w takich pianownicach wychodzi jak mleko.

Zauważyłem coś jeszcze.Lepsze rozpylenie uzyskuje jeśli filc po skręceniu nie zapycha tego otworka w dyszy herbicydowej.Pewnie ten otwór działa jak przewężenie w dyszy.

Zakrywam go drobnym mosiężnym sieeczkiem od kranu i na to filc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile wlasciwie Kwazar ma niebieskich dysz ?? :dontknow:

To jest dokładnie ta http://www.kwazar.com.pl/422,dysze-rozp ... produkt=89 . Zakupiłem dzisiaj nowe filce jest lepiej, ale nadal mleko. Wychodzi na to, że zła piana, zakupie teraz 5l VP i się zobaczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zakupie Marolexa 1500 Plus i od razu mam problem :) Albo może to ja jestem głupi. Jak się ściąga tą oryginalną żółtą dyszę? Czy u Was schodzi ona luźno? U mnie jest jakby zablokowana z dwóch stron i nie mogę jej zdemontować.... :oops:

 

EDIT: Próbowałem ją ściagnąć już z odkręcona czarną częścia :) Już wiem w czym tkwił problem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marolex jumbo 5 - nieprzerabialny? walcze, i walczę i walczę - bez końcówki herbicydowej jeszcze coś tam pluło pianą, po założeniu mleko na zmiane z wodą, woda, lub powietrze na zmiane z mlekiem.

 

Filce - różne kombinacje i grubości tych z gąbki do mycia naczyń i ze starych kapci, otwory wypalane i nacinane w różnych kombinacjach i ilości.

 

Chemia? na razie nigrin 30-100ml/3l wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po modyfikacjach :) Na razie testowałem wyłącznie na APC Bilt Hambera i przy 50 ml APC na 1,5 l wody wychodziło najlepiej na dwóch filcach od wkładek do butów i o dziwo na czerwonej końcówce z zestawu 3 dysz. Czy ktoś też tak miał, że najlepiej mu wychodziło właśnie na czerwonej? :D Nie to, żebym się martwił tylko jeszcze nikt jej nie polecał :) Teraz już tylko kupić Magi i czekać na ładną pogodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruben$, ja też działam na czerwonej końcówce. Z niebieską nie mogłem dojść do porozumienia. Albo piana była fajna, ale kąt rozpylenia był mały, albo było mleko, ale za to kąt rozpylenia był duży. Po zmianie na czerwoną w końcu doszedłem do konsensusu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty mojej dzisiejszej walki z Marolexem 2000.

 

Podziękowania dla kolegi Tworka za gąbkę - ale niestety za głupi jestem do niej :D

2h prób i piana zazwyczaj leciała jakoś bokiem, jedną częścią dyszy - próbowałem grubych, chudych, krótkich, długich, krążków, itd, i niestety :/

Aktualnie mam filc + filtr do odkurzacza + filc, myślę, żeby może jeszcze usunąć ten filtr ;) Jak na razie wyszło tak przy tej kombinacji i Magifoam 35ml/L:

 

zdjcie0320z.jpg

zdjcie0321s.jpg

zdjcie0321z.jpg

 

 

Magifoam ładnie zerwał miesięczny brud po leżeniu parę minut na lakierze ;)

Troszkę tylko jestem zdziwiony, że tak naprawdę jedno napompowanie takiego Marolexa 2000 wystarczało na max 2 panele, i to też nie całe :/

Jeżeli ktoś ma jakieś może pomysły, co by jeszcze usprawnić, w jakim kierunku, to z chęcią spróbuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dw4463757, ehhh w sumie to źle się ustawiliśmy, trzeba było przyjechać ze swoim sprzętem, przerobił bym go po mojemu, czyli jedna dziurka, gąbka lub filce i max 30 ml Snow Foam od VP. Przerabiałem tak Barmanowi i Kumanowi z Głogowa śmigają aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, regulować możesz ilością gąbki w końcówce, wiadomo nie można przesadzić, bo z dyszy nie wydostanie Ci się piana, lub będzie lecieć samo mleko, przesiedziałem przy swoim Marolex'ie już nie jedną godzinę i wiem, że się da. Kwestia czasu i chęci. :good: Co do stężenia zawsze leję tyle samo 30 ml piany na litr wody, reszta to kwestia materiały spieniającego (czyt. gąbka, filce) :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.