Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też uważam, że cena FM jest nieadekwatna do możliwości.Marolexa nie da się zepsuć przez taką przeróbkę.Za różnicę w cenie lepiej kupić zapas dobrej piany.

Jeśli ktoś stwierdzi, że Gloria ma większy strumień to można założyć czerwoną dyszę która ma większy przepływ.Do tego jeszcze taki drobiazg jak łatwo dostępne części zamienne do Marolexów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(....) stosuje http://showcarshine.pl/445-neutral-ph-f ... pnego.html

Ktoś stosuje w Marolexie taką pianę?

 

Ja, tzn. dokładnie mówiąc stosowałem. Wypada dużo słabiej (gęstość, czas spływania) w tym samym marolexie niż magifoam (co zresztą biorąc pod uwagę różnice w cenie nie powinno dziwić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma przerobionego marolexa,

piana wydaje się zbyt sucha i zamiast spływać po prostu wysycha na aucie?

Co zrobić? Mniejsza dziurka tak aby było mniej powietrza czy coś innego, czy może stężenie środka nei te?

na 1,5litra ciepłej wody poszło 40ml ph neutral snow foam i do tego ok 10 ml apc nielsen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

picollo, za dużo filcu albo masz zbyt mocny roztwór, lub za mało lewego powietrza dostaję się do rurki. Zaczął bym sprawdzać od filcy,roztworu, a na końcu rurkę. Metodą prób i błędów dojdziesz do najlepszego rozwiązania, które dla każdego jest inne. :good: Miłego testowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

picollo, Daj mniej filcu lub inny filc.Z rurka raczej nie kombinuj.

Wiecej krazkow cienszego filcu pozwala fajnie regulowac piane przy roznych srodkach i kombinacjach stezen.

Stezenie wydaje sie ok. Warto tez pamietac ze reczna pianownica jest dosc mala i lepiej zeby lakier nie byl nagrzany ;)

1,5l na cale auto moze dosc latwo przysychac zwlaszcza np dodatkowo podgrzana od silnika maska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tu na forum oferuje już przerobione Kwazary?

 

Intensywnie myślę nad zakupem, zastanawiam się pomiędzy Glorią a Kwazarem i przerabianiem go. Czy ktoś z Was, kto posiada Kwazara wolałby mieć Glorię i odwrotnie?

 

Penie nikt nie przyzna się do tego że wolałby wymienić ale może...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm będę kombinować, właśnie filc mam tylko jeden z wkładki na buty- tylko, że jest strasznie zbity. Jak dam dwa takie filce to piana ma się cieżko wydostać, może rzeczywiście stężenie zbyt duże?

Popróbuje jeszcze z jakąś gąbką albo innym filcem do końcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam po raz kolejny ze (jesli macie taka mozliwosc) zeby "ustawic" pianownice pod swoje potrzeby najlepiej wyszukac ciensze filce i dac ich wiecej tak zeby w miare potrzeb dodawac ich lub ujmowac.

A kiedy macie juz stezenie roztworu takie ktore Was satysfakcjonuje (dobrze dziala na brud i daje sie spianowac a piana wystarczajaco dlugo utrzymuje sie na lakierze)a mimo to chcecie dalej cos poprawiac, mozna kombinowac zamieniajac krazki filcowe na inne lub na gabke.

Jesli ktos chce zrobic sobie pianownice i robi to zmieniajac wszystko w dowolnych konfiguracjach -chemia -stezenie-wielkosc dziurek-ilosc i rodzaj filcu to moze faktycznie miec problem ze zestrojeniem wszystkiego w jedna calosc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barat, przecież tam nie wsadzisz innej końcówki.

 

Dzisiaj zakupiłem Marolexa 1500Plus + niebieska konćowka Kwazar. Kupiłem podkładki pod meble z włókniny, ale są mocno zbite i średnio wychodziło, dałem 2x szorstką część ze zmywaka, ale nie miał Marolex siły, a jak jest jedna to wychodzi mleko :o Kąt też niej jest do końca taki jak na filmikach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka jeśli chodzi o dysze Kwazara. Po dzisiejszych testach moim zdaniem znacznie lepiej wypada SF03 niż SF06 (obie kąt 110 st.). Kolor niebieski. Jest to dokładnie to samo co dysza niebieska u Marolex'a. Cena 3,5 zł/szt.

To ile wlasciwie Kwazar ma niebieskich dysz ?? :dontknow:

Kazdy ma praktycznie inne filce, ale 30ml na litr wydaje sie ok.

Na jedna dziurke oczywiscie :-] Jaka to piana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rurkę do Marolexa można dokupić wrazie czego, bo nie zwróciłem uwagi w Obi? To jutro przejadę po inne podkładki i będzie trzeba zmienić piane na inną...

 

[ Dodano: 4 Kwiecień 2012, 22:44 ]

martinez77, marolexa masz czy glorie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mod jest przez Ciebie b. jasno opisany. Nie ma za bardzo co tam pokręcić.

Na początku miałem inną pianę (najtańsza ph neutral od jednego z partnerów). Próbowałem różne filce (zmywak, meblowy) i bez względu na ich ilość było kiepsko - ciągle było mleko albo ledwo co leciało. Testowane z 1 i 2 otworami.

Kupując magi odżałowałem 15 zł i kupiłem filce glorii i mam spokój.

Tak jak pisałem wcześniej przy 30 jak i 25 ml na litr wychodzi fajnie trzymające się piana, nie jest sucha, dobrze zmiękcza. Nie odkryję ameryki jeśli stwierdzę, że b. dużo zależy od samej piany. Myślę że warto kupić którąś z tych polecanych w tym wątku, zrobić stężenie wg. instrukcji, a potem kombinować z filcami.

W wolnej chwili sprawdzę magi na moich "starych" filcach i dam znać co jak wypadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.