Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

No to i ja przerobiłem marolexa ;):D

Po I użyciu byłem w szoku :shock::shock::shock: ... działa :good::kox::mrgreen:

 

Testowałem wszystko co się da :D od aktywnej piany, mydło w płynie, płyn do mycia naczyń po szampon do włosów :kox:

 

Czas kupić teraz jakąś dedykowaną pianę ;-) ... magifoam ? czy coś innego ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem znaleźć odpowiedniego tematu więc wrzucam tutaj. Może któryś ze sprzedawców wprowadziłby do sprzedaży marolexy i to co potrzebne do przerobienia czyli końcówki. Wtedy np. ktoś chce (tak jak ja) zrobić sobie pianownicę to zakupi w jednym miejscu i opryskiwacz i końcówki herbicydowe oraz pianę aktywną i zapłaci tylko raz za przesyłkę. To taki luxny pomysł, który wpadł mi do głowy poszukując marolexa, piany i końcówki ;)

 

wysłałem maila do 4 sklepów "forumowych" z taką propozycją/zapytaniem.Dam znać jaki będzie odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmek, moze grupa docelowa ich zdaniem jesz zbyt mala zeby sobie tym zawracac glowe.

A opryskiwacze i tak gdzies kupujemy wiec roznica w ich zyskach raczej nie bedzie znaczna.

Piaslem do Marorela pytajac czy moga np dokladac do opryskiwaczy (odplatnie czy tez w ramach "promocji")koncowke herbicydowa i zero odzewu. :/

..zdziwienie dziala:) jest piana:)

Po tylu testach, opiniach i postach a temacie???Zdziwiony?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tylu testach, opiniach i postach a temacie???Zdziwiony?? :P

 

wiesz jak to jest niewierny Tomasz:)

zdziwiony jestem ze tak malo osob bierze kwazara bo ich opryskiwacz jest stabilniejszy od marolexa a przerabia sie tak samo

nawet nie trzeba kupowac tej Twojej koncowki do piany i jej przerabiac bo na standartowej koncowce do dysz tez sie da wlozyc filc

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie trzeba kupowac tej Twojej koncowki do piany i jej przerabiac bo na standartowej koncowce do dysz tez sie da wlozyc filc

Czyli jeszcze lepiej.

Nigdy nie mialem Kwazara cisnieniowego a jedynie koncowki pianujace tej marki i zwykle reczne rozpylacze :P

Dlaczego ludzie wybieraja Marolexa :dontknow::o Chyba jest wiecej glosow na "tak" jesli chodzi o trwalosc.

Kwazara z ori koncowka przerabial miczu :good:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?p=200918

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakup wczoraj zrobiony (Marolex2000+dysze - OBI 43+17=60zł)

dziś modzę .. :D

dziurki dwie w rurce zrobiłem igłą krawiecką

filc mam gruby meblowy i.... chyba za gruby i mocno zbity (smarcze strasznie a prawie nic nie leci)

jak przekroiłem go wzdłuz na 2 to jest trochę lepiej (zaczęło coś lecieć tylko jakby mało zbite)

kombinowałem z szamponem do włosów i kafelkach, co jeszcze z domowych płynów daje dobrą próbną pianę?

 

napiszcie proszę jeszcze jakiej grubości i jak mocno zbite macie filce, ew jakiej twardości jest ta gąbka techniczna

 

z tego co udało mi się wywnioskować to chyba lepiej jest by były 3, 4 filce cieńsze niż 2 grubsze?

 

:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcingg, Szukaj cienszego filcu wytnij 3 kawałki i wtedy mozesz na jednym stężeniu dokładać po jednym krążku aż do porządnego efektu.Najlepiej jeśli zrobisz pianownice i jej ustawienia na gotowo na pianie jakiej będziesz używał na aucie inaczej szkoda Twojego czasu bo chemia i jej stężenie zmieni ilośc filcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co dyskutować z Faraonem, bo jest Foam Master ;)

Chcę jedynie potwierdzić, że kombinuj "na gotowo", nawet wody z tego samego źródła używaj i podobnej temperatury dla najlepszego, powtarzalnego efektu (jak zalałem wody u rodziców, to zero piany a stężenie to samo, woda była sporo twardzsza).

A jak chcesz spianować coś dla zabawy, to mi żel pod prysznic Dove, męski bardzo ładnie się pianował ;) i szampon o zapachu zielonej herbaty, chyba firmy Joanna ;)

Co do filców, to mi najlepiej idzie na wkładkach do butów, kosztowały 2,50 chyba. Mają jakieś 3-4 mm grubości i nie są zbite (można je ścisnąć ręką i się poddają tak, ze wychodzi może z 1,5 mm). Ale jak dawałem pod meble, to też pianowało, ale słabiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za porady ;)

pokombinowałem po "domowemu" i już mniej więcej temat załapałem

faktycznie najlepiej będzie przy docelowej pianie ale podstawy (dziurki, filce o różnych grubościach) już mam przygotowane :-]

 

to co wykombinowałem sam i może się przydać to...

w rurce zrobiłem kilka otworków w odstępach i nasunąłem na rurkę koszulkę termokurczliwą ale tak by dawało się ją przesuwać

Mogę teraz otworki odsłaniać i zasłaniać w miarę potrzeby (taka jakby regulacja)

Niestety trudno zrobić by koszulka szczelnie przylegała (musiałaby być gumowa) bo przy zakrytych otworkach i napompowaniu przepuszcza trochę powietrza.

Odwrócenie rurki daje pożadany efekt ale będę pracował dalej nad regulacją bo z tego co zauważyłem średnica otworu ma duuuże znaczenie a przesadzić z nią jest łatwo (wtedy poza syczeniem i smarkaniem niewiele wychodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziś trochę wolnego czasu więc zacząłem zabawę w modyfikacje kwazara.

Niby zaczyna robić pianę ale dziwna rzecz się dzieje, bo puszcza ją już od samego nabicia ciśnienia. Przycisk zwalniający strumień przed modyfikacjami działał należycie.

"Kwazarowcy" mieliście coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.