Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma możliwości by było nieszczelne wyjście ....zakleiłem łączenie klejem na gorąco ...klejem do PCV i taśmą dla pewności :D ....wężyk wewnętrzny jest grubszy od tego co był i to będzie powodem nie sprawności ...tak mi się przynajmniej wydaję ....muszę kupić jakiś odpowiedni .... Nawet igła nie pomogła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Do testow(i chyba tak zostanie)zmienilem rurke wewnetrzna na wezyk poliuretanowy 4/6mm (wymiary jak w rurce MAROLEXA)

I tak zostalo ;)

 

też mam wężyk tylko właśnie ma 6/8 mm i to pewnie jest problem ....dzisiaj kupię wężyk o mniejszej średnicy i testów ciąg dalszy ..... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko o marolexa wczoraj zakupiłem i kombinuje jak wsadzic do tej koncówki ten filc z mebli np, przed czy za oringiem?

wkładałem najpierw dysza niebieska potem oring i na to kawałek gabki technicznej a przed gabka kawałek sciereczki z mikrowłukniny takiej do naczyń pian nawet niezła ale jakos to pluje i cisnienie nie za dobre ,te wkłady z filcu to jakos docinac trzeba czy poprostu upchac kawałek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym posiadaczem marolexa przerobiłem wg wskazówek 2x filc pod meble i niebieska końcówka fakt ze trochę cieknie przy pianowaniu ale piana śmiga aż miło. Wczoraj wypróbowałem na aucie.Gęstość piany super leżała z 7-8 minut jakaś effectal tania dość była.Proporcja 50 ml na 1.5 l wody.Po spłukaniu myjką szok!Auto wygląda tak samo brudne jak przed myciem.Nie mam pojęcia co jest grane.Może coś poradzicie?Ręce opadają.Myjkę mam B&D PW 1400 ale myślę że myjka niema tu znaczenia.Wygląda na to że piana kompletnie nie myje.Może brud po-zimowy zbyt mocny :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką kolejność oring filc x2 dziś spróbuje filc x 3 i końcówka pieni dobrze tylko trochę cieknie.

Co powiecie o tych pianach bo wlaśnie mam zamiar zamówić?

USUNIĘTO ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE 17. PUNTU REGULAMINU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytłumczy mi ktos jak te filce wkładac za czy przed oring??

 

Oring ci uszczelnia połaczenie między korpusem opryskiwacza a obudową dyszy aby nic nie ciekło. Czyli musisz go dać na samym końcu - dysza+filce+oring i skręcasz wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytłumczy mi ktos jak te filce wkładac za czy przed oring??

 

Oring ci uszczelnia połaczenie między korpusem opryskiwacza a obudową dyszy aby nic nie ciekło. Czyli musisz go dać na samym końcu - dysza+filce+oring i skręcasz wszystko.

 

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek, nie dowierzam i mam wrażenie, że co po nie którym tutaj brakuje klepki, przecież wszystko na pierwszej stronie tematu jest dokładnie opisane jak dla ułomnego, łącznie ze zdjęciami więc po co zbędne pytania ? Wykonujecie modyfikację krok po kroku i nie ma bata musi działać. Dobieracie proporcję pod swoja ilość i jakość filców i finito. :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec wieczorem wstawię filmik jak gąbka techniczna pianuje. Najlepsze jest to że porównałem filce od glorii bo udało mi się zakupić (dzięki Krzychu) i powiem wam że jak by hm.. trochę inna gęstość - czy jak to inaczej nazwać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek, nie dowierzam i mam wrażenie, że co po nie którym tutaj brakuje klepki, przecież wszystko na pierwszej stronie tematu jest dokładnie opisane jak dla ułomnego, łącznie ze zdjęciami więc po co zbędne pytania ? Wykonujecie modyfikację krok po kroku i nie ma bata musi działać. Dobieracie proporcję pod swoja ilość i jakość filców i finito. :zly:

 

Sama modyfikacja to łatwizna 5 minut roboty co do filców to racja różne są na rynku i trzeba kombinować albo 2 albo 3 i musi działać.Gorzej z doborem piany tyle tego na rynku nie wiadomo na co się zdecydować tyle ilu ludzi tyle opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego musisz sobie odpowiedzieć na jedno bardzo ważne pytanie: Czy woskujesz (będziesz woskował) samochod ? Zakładam, że tak bo inaczej nie wiem co tu robisz. Dokładne nazwy pian: Valet Pro PH Neutral Snow Foam i Autobrite Magifoam. Na pierwszej stronie masz film Tworka z użyciem obu. Pamiętaj tylko , że gdy zastosujesz pianę i spłuczesz myjką to samochód nie będzie czysty. Piana to tylko prewash który ma usunać luźne zabrudzenia, w celu uniknięcia porysowania lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.