Skocz do zawartości

Zegarkowe pitolenie:)


Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam taki (przykładowe zdjęcie - nie mojego autorstwa):

 

http://www.digart.pl/praca/3591913/Zega ... eptor.html

 

Casio wva-430e

Bardzo podobają mi się w nim funkcje waveceptor + tough solar (dobrze chodzi i nie trzeba zmieniać baterii - a na pewno nie prędko :) Mam go już ok. 6 lat i nie mam większych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra nakrecilem sie i zamiast woskow itp zrobie sobie noworoczny prezent w postaci sikora :)

pytanie co myslicie o takim sprzecie?

 

3230332e31302e3131332e30312d32.jpg

Doxa 203.10.113.01 (se kurka nazwy/oznaczenia wymyslili ze zapamietac kilka modeli to ho ho)

 

mechanizm to ETA 2824

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano, ano zarazliwe, chociaz przynaje ze zachorowalem juz jakis czas temu na automata tylko temat zawsze gdzie sie w glowie rodzil i przemijal a teraz temat na forum i burza w mozgu gotowa :)

 

Niby "zegarkow" Ci u mnie dostatek ale wszystkie to kwarcowki, natomiast zegarek pelna geba chodzi mi po glowie a teraz to juz nawet biega i podskakuje wiec cos z tym trzeba by uczynic :)

 

A tal calkiem serio to pytanie czy wspomniana Docxa jest warta 1,3kpln ? a moze cos innego - jak najbardziej zblizonego optycznie i cenowo a zarazem lepsiejszego?

 

P.S.

Ostatnio coraz bardziej dochodze do wniosku ze najkorzystniej dla portfela jest miec w zyciu jedno hobby, wchodzic tylko na fora o konkretnej tematyce i czytac tylko wybrane tematy a reszty nawet nie otwierac bo inaczej to kiedys mi na zycie zabraknie kasy jak tak dalej bede chcial rozwija wszystkie swoje hobby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie co myslicie o takim sprzecie?

[...]

mechanizm to ETA 2824

 

z wyborem zegarka podobnie jak z wyborem auta albo... kobiety ; ) kazdemu podoba sie cos innego

ETA to korporacja produkujaca werki z ktorej korzystaja manufaktury skladajace zegarki w calosc

dlatego czasem warto zapoznac sie z rodzajem mechanizmu ktory 'siedzi' w tym, co nam sie wizualnie podoba

bedac na tym forum dobrze wiesz ze nie zawsze wosk z najwyzszej polki ; ) jest wart swoich pieniedzy

http://en.wikipedia.org/wiki/ETA_SA#ETA_2824 mozesz poczytac o mechanizmie

 

pewnie nie wszyscy wiedza ; ) ze tak jak sa 'nurki', piloty', 'lotniki' sa rowniez zegarki dedykowane dla kierowcow : )

np. Omega Bullhead

OmegaBullhead4s.JPG

albo zegarki jednowskazowkowe ; ) np. Meistersinger

MeisterSinger.jpg

 

wybierac, kupowac ; )

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ETA to korporacja produkujaca werki

Tyle wiem, natomiast sa to suche fakty (wrecz przepisane z ulotki) a mi bardziej chodzilo o realne odczucia z uzytkowania...

 

bedac na tym forum dobrze wiesz ze nie zawsze wosk z najwyzszej polki ; ) jest wart swoich pieniedzy

No wlasnie dlatego pytam czy wspomniana doxa jest ich warta w odczuciu uzytownikow - chyba ze nikt nie uzywal...

Wiem rowniez ze z zegarkami jest jak z samochodami - wiele nowych konstyrukcji jedzie tylko na zasadzie dobrej opinii o marce wyrobionej dawno tenu a obecnie sa to chinskie tandety jedynie sygnowane "dobra" marka. Niestety o Doxie ktora podalem znalezlem niewiele praktycznych informacji :(

Niegdys Doxa byla swietna marka i puszczali naprawde rewelacyjne konstrukcje, obecnie bardzo malo pisze sie o nowych modelach i tutaj tkwi caly moj problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.