Skocz do zawartości

Zegarkowe pitolenie:)


Rekomendowane odpowiedzi

Szkiełko czy koperta myślę że to trójrzędna sprawa.

Dla mnie ważniejsze jest to czy zegarek ma serce prawdziwe czy sztuczne.

Nieważne jakby był drogi nie może być QUARTZ (elektroniczny napęd / bateria)

Zwykły zegarek z malutkim SERCEM które pracuje non stop (oczywiście nakręcane automatem lub ręcznie) to kwintesencja czaru prawdziwego zegarka.

Druga sprawa to to czy zegarek jest na kamieniach (szlachetnych, przeważnie rubiny, osadza sie w nich osie kół zębatych co powoduje duuuuużą trwałość zegarka)

Nie zapomnę jak byłem kiedyś w markecie w sklepie z zegarkami i spytałem ekspedientki : na ilu kamieniach jest ten zegarek? Odpowiedziała ze zdziwieniem: Na kamieniach ? ? ? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to takie "nasze" AIO ;) Godzinę odczytasz, tak samo jak po AIO masz "nawoskowane" auto ;)

 

Dokładnie. Uwierz mi też byłem sceptycznie nastawiony do automatu: a to że mechanizm, a to że trzeba będzie nakręcać, że będzie się spóźniał, ale nie żałuję wydanych złotówek na mój zegarek. Chęć posiadania czegoś innego niż reszta społeczeństwa + cykcykcyk wynagradza wszystko:) DawPi rozglądaj się za automatem :-]

http://zegarkiclub.pl/forum/

Masz tutaj kopalnie wiedzy na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle zło, ale chodzi o to, że kwarce oprócz marki i designem się nie wyróżniają. Technologia ta sama co w zegarkach z bazaru za 15zł (taka moja opinia). W automatach jest od groma tych mechanizmów, nie mówiąc już o podzespołach, kamieniach..:)

DawPi widzę, że kolejny pobieracz czasu z tymi zegarkami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia ta sama co w zegarkach z bazaru za 15zł

 

dokładnie tak.

Przytoczę tu słowa mojego profesorka od elektroniki z Polibudy:... Weźcie sobie Pany garść piasku na plaży,.. przetopcie,.. i macie 10 000 zegarków...

Chodzi oczywiście o kwarc który po przyłożeniu do niego napięcia drga z jakąś określoną częstotliwością.

 

Polecam poszukać zegarek z "sercem" i... przeźroczystym wieczkiem - oglądanie pracującego zegarka z poruszającym go "sercem" - BAJKA :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mój pamiątkowy zegareczek "Delbana" na oryginalnym szwajcarskim mechanizmie 17 jawels- czyli tzw. na 17 kamieniach

kopertę planuje dać do chromowania i bedzie ładny zegareczek :good:

cyferblat zostaje bezregeneracji tak doradził zegarmistrz bo to jest urok zegarka :)

imag0115d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sq8shq, no powiem Ci ,że może się skuszę. PayPal mam i jakby co to w styczniu dam znać. (nie obiecuję!)

 

luzik, jakby cos pamietaj o mnie :)

 

Jak juz tak ostro o automatach jedziemy to moze ktos poleci jakis rozsadny rotomat w dobrej cenie? bo jak juz beda 2 automaty to rotomat uwazam za wrecz niezbedny element zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zobaczcie do czego doprowadziliście tym wątkiem, w Święta grzebałem po szafach i szukałem starych zegarków, które zostały po ojcu zegarmistrzu, dwa z nich po nakręceniu chodzą i pięknie cykają :) tak że w miarę możliwości będę chciał wszystkie doprowadzić do przyzwoitego stanu :

IMG_4525.JPG.9ffbc6434dca3c3e3d6ea9d60c147035.JPG

IMG_4522.JPG.5d1afe37d206f8b57629123d5c43babf.JPG

IMG_4520.JPG.00c74b517158d289001d943717f25449.JPG

IMG_4518.JPG.1f794ab65d4bcdaada32034f0fd20d77.JPG

IMG_4516.JPG.3c861524eec45572c77fa1eb0ee95853.JPG

IMG_4512.JPG.42721be727e046fcb90dc5eaed49dad8.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.