Skocz do zawartości

APC- fakt czy mit?


tata_jerzyka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
  • 4 miesiące temu...

Tenzi Truck Clin 1:10 i działa jak super odplamiacz, 2 nakrętki na 5L wody i umyje każdy plastik i zostawi fajny matowy efekt, gumowe dywaniki spryskac stężeniem 1:10 i spłukać pod ciśnieniem guma jak nowa, tenzi jest nie zastąpiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie stezeie apc aby zeszlo to gumowe cos z plastikow w pasacie... luszczy sie jak diabli jak nie trzeba , ale jak siadam zeby to zerwac do konca to za cholere nie ruszysz a wyglada to srednio... juz lepszy goly plastik niz dwukolorowe cos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie stezeie apc aby zeszlo to gumowe cos z plastikow w pasacie

Próbowałeś gorącej wody i zwykłej gąbki do naczyń. Trochę trzeba się namachać, ale ta guma nawet jako tako schodzi. Później polakierować Boll-em tym do zderzaków (tylko nie strukturalnym) i plastiki jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja bym zdemontował to co jest pokryte tą "obdartą" gumą i zdarł ją do końca, wypolerował te elementy. Robiłem tak u siebie, bo też się zaczęły łuszczyć, drapać i efekt był zadowalający, ale ostatecznie okleiłem ;) Karta kredytowa, później papiery wodne i kłopot z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polerowałem, bo wszystko ładnie zeszło. Przy elementach, które nie były narażone na bezpośrednie promienie słońca to trzeba było się dobrze "namachać", żeby to doczyścić :) Też można wrzucić na noc, do wiaderka z ciepłą wodą to trochę ta "guma" mięknie. U mnie się to sprawdziło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • Moderator
36 minut temu, Tomek1419 napisał:

Panowie kupiłem apc i mam pytanie z czym się je rozrabia? Normalnie z wodą? Czy wodą demiralizowaną? ;)

Kwestia czasu ile zajmie Ci zużycie gotowego roztworu. Jeśli 1Litr schodzi ci dłużej niż 3 miesiące - użyj z demineralizowanej. Jeśli APC schodzi Ci "litrami" szybko - używaj zwykłej wody.

Ja APC używam wszędzie. W domu, garażu. Także w 90% używam zwykłej wody.

Ale jeśli jakieś roztwory zalegają mi miesiącami na półce - są zrobione na bazie wody z demineralizowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Czyszcząc plastiki wewnątrz auta używając ADBL APC 1:10-1:15 przecieracie najpierw na mokro i potem na sucho czy tylko suchą fibrą?Zawsze robiłem najpierw na mokro, potem na sucho ale widzę, że dużo osób robi tylko na sucho, mam wrażenie, że wtedy apc zostaje wtedy na plastiku i np.podczas aplikacji dressingu, który jest płynny apc ponownie się aktywuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z doświadczenia wiem, że jak nie wytrzesz na mokro to mogą zostać ślady, zacieki. Ja zawsze biorę wiadro, 10L wody, moczę mikrofibrę i wyżymam bardzo mocno, żeby była lekko wilgotna, przecieram i potem już resztki do sucha drugą fibrą.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.