Skocz do zawartości

Rain-x


YearOne

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi Panowie co moze byc przyczyna.

 

Pacjent mazda 2004 rok , szyba stan mysle powyzej przecietnej , czyli calkiem dobry ( sa ryski, ale nie tak ze po ciemku nie da sie jechac )

 

Najpierw wielokrotnie ( 2- 3 ) umylem swoim srodkiem do szyb , jest to dosyc nie znany Stoner invisible glass ( popularny w USA dosyc ) potem , nastepnie IPA na nowych szmatkach i na tym zakonczylem proces mycia. Nastepnie RAINX z platka kosmetycznego, staralem sie nie nakladac za duzo, ale zeby pokrycie bylo dobre. Poczekalem az zrobi sie charakterystyczna mgielka i wypolerowalem.

 

Oczywiscie po pierwszej polerce zobaczylem ze musze sie bardziej przylozyc i tak tez zrobilem , na koniec jeszcze bardzo delikatnie zwilzona fibra przelecialem.

 

Zrobilem tak pol szyby, wiec widzialbym ewentualne roznice albo niedopolerowania. W nocy tak czy siak nie ma zadnych hologramow ani nic o ktorych niektorzy pisza. Wszystko wyglada naprawde ksiazkowo poza tym ze kropelki nie uciekaja. Dziewczyna twierdzi ze jechala na autostradzie i nic ( no tu sie zalamalem )

 

zrobilem 50/50 przedniej szyby i rzeczywiscie widac cos ze mgla sie zbiera w kropelki i podobno brud tak nie przywiera. Sam widzialem ze po przejezdzie wycieraczek jest charakterystyczna "maz" przez doslownie ulamek sec.

 

Wiec co moze byc nie tak ? Jakies sugestie? Nakladalem w temp okolo 6-10 stopni, ale niby producent twierdzi ze byleby nakladac w wiecej niz 4 wiec nie sadze czy to moze byc przycyzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryskaj wodą z atomizera jakiegoś w ramach testu i wszystko będzie jasne :mrgreen:

 

U mnie Rainx sprawuje się super, wcześniej przez dwa lata jeździłam z Turtle Waxem i trzymał się bardzo długo, aplikacja ze 2-3 x na rok. Rainx zrzuca krople przy ciut mniejszej prędkości. Nigdy nie nanosiłam IPA. Używam na boczne i tylną szybę, bo właśnie to mazanie wycieraczek mi przeszkadza. Na bocznych u mnie jest najlepszy efekt. Okna w domu też spoko 8-)

 

Ps: dopiero teraz zobaczyłam pierwsze zdanie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aplikował ktoś Rain-x'a w temperaturze w okolicach 0 stopni, dużej wilgotności i śniegiem leżącym miejscami?

ew w jakiej najniższej temperaturze można nałożyć go, tak aby spełniał swoją rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Czy Rain-X zachowywał się u Was "dziwnie" wraz z użyciem płynu do spryskiwaczy?

Po potraktowaniu szyby zimowym Sonaxem Xtreme zostają transparentne, lekko białe smugi. Gdy poleję szyby wodą i użyję wycieraczek problem znika...

 

używam Sonaxa i jedynie po przejechaniu wycieraczek zostaje mgiełka . która szybko znika , ale to chyba norma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sytuacji, o której piszesz byłem przyzwyczajony i nie przeszkadzało mi to.

Obecnie te smugi zostają. Nie na całej powierzchni pracy wycieraczek ale są.

Podejrzewam, że naniosłem trochę produktu na pióra podczas aplikacji.

Mam je (wycieraczki) schowane w słupkach i nie ustawiłem ich wtedy w pozycji serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego używacie do polerowanie Rain x ?

Zawsze zostają mi smugi a jak już uda się je spolerować to jadąc wieczorem widać jest takie jakby tłuste refleksy gdy przejeżdżam np pod latarniami :|

Po odczekaniu ok 5 min poleruję fibrą a następnie aplikatorem AG niebieskim w kształcie łapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja opisze ze swojej strony. Aplikacja na aucie dziewczyny ( okolo 7-10 stopni mysle maks ) , nakladane platkiem kosmetycznym, bardzo dokladnie, ale nie za bogato ( chcac uniknac problemow ze spolerowaniem o ktorych czytalem ) no i przy spolerowywaniu kurde nameczylem sie nameczylem, ale sie udalo, przyswiecilem byly jakies refleksy wiec popracowalem druga szmatka i bylo ok. Kolejne aplikacje u mnie wygladaly tak samo, ale tym razem fibra zdjalem "grubszy nagar" ze tak to okresle , a dopolerowywanie poprostu jak to nawet jest w instrukcji, bardzo ale to bardzo zwilzonym recznikiem papierowym i poszlo 3 x szybciej i spolerowalo sie jak marzenie, takze sprobuj w ten sposob.

 

[ Dodano: 29 Grudzień 2013, 02:01 ]

to ja opisze ze swojej strony. Aplikacja na aucie dziewczyny ( okolo 7-10 stopni mysle maks ) , nakladane platkiem kosmetycznym, bardzo dokladnie, ale nie za bogato ( chcac uniknac problemow ze spolerowaniem o ktorych czytalem ) no i przy spolerowywaniu kurde nameczylem sie nameczylem, ale sie udalo, przyswiecilem byly jakies refleksy wiec popracowalem druga szmatka i bylo ok. Kolejne aplikacje u mnie wygladaly tak samo, ale tym razem fibra zdjalem "grubszy nagar" ze tak to okresle , a dopolerowywanie poprostu jak to nawet jest w instrukcji, bardzo ale to bardzo zwilzonym recznikiem papierowym i poszlo 3 x szybciej i spolerowalo sie jak marzenie, takze sprobuj w ten sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.