Skocz do zawartości

Sealant


SzaKal

Rekomendowane odpowiedzi

psemo, potwierdzam w 100%. Możesz zostawić 601 i 111 na godziny i dotrzesz bezproblemowo. A leży dłużej jak wcześniej przelecisz mimo wszystko auto ipa czy jakimś innym chemicznym cleanerem/ odtłuszczaczem. Sprawdzone organoleptycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do #111 - mam, ale jeszcze nie używałem. Podobno jednak pracuje się nim ciężko (jest trudny do wypolerowania)

Skąd takie info? :shock:

Totalna bzdura. DG #111 nakłada się i dociera banalnie prosto.

 

Dlatego napisałem, że może być to plota - kolega zniechęcił się do produktów DG właśnie po #111. Twierdził, że po nałożeniu i próbie docierania/polerowania po ok. 10 minutach od aplikacji, zostawały mu smugi, które potem bardzo ciężko znikały nawet przy pomocy DG Aquawax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DG #601 lubi idealnie czysty, "septyczny" lakier.

 

Eee tam, przecież to jest cleaner. Jeśli lakier jest oczyszczony glinką i nie jest zbytnio utleniony (np. po korekcie lub jakiś mocniejszy cleaner był w użyciu tak do 3 miesięcy), to nakłada się 601 + sealant i już- nie ma co kombinować.

 

Twierdził, że po nałożeniu i próbie docierania/polerowania po ok. 10 minutach od aplikacji, zostawały mu smugi, które potem bardzo ciężko znikały nawet przy pomocy DG Aquawax.

 

10 minut to zdecydowanie za mało. Trzeba poczekać ok. 30-60 minut w zależności od temperatury powietrza (im wyższa temperatura, tym szybciej można polerować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odkopię temat. Więc proszę o łopatę złotą. I przepraszam, że latem pytam o zimowe tematy. Tak jakoś  mnie się zebrało.

Czy Selenat Wolfganga 3.0 jest w stanie w PL przeleżeć zimę. Oczywiście wszytko przygotowane pod niego jak trzeba i jałowy lakier. Niby cechuje go trwałość do 6 miesięcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat. Więc proszę o łopatę złotą. I przepraszam, że latem pytam o zimowe tematy. Tak jakoś  mnie się zebrało.
Czy Selenat Wolfganga 3.0 jest w stanie w PL przeleżeć zimę. Oczywiście wszytko przygotowane pod niego jak trzeba i jałowy lakier. Niby cechuje go trwałość do 6 miesięcy ?

To zależy jak używane auto, jak myte, czy garażowane, gdzie jeżdżone, ale 9/10 przypadków moim zdaniem nie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Birkhof napisał:


To zależy jak używane auto, jak myte, czy garażowane, gdzie jeżdżone, ale 9/10 przypadków moim zdaniem nie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Myte bez dotyk od czasu do czasu SG albo na 2 kubły. Garażowane. Pięć dni w tyg. trasa około 20km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myte bez dotyk od czasu do czasu SG albo na 2 kubły. Garażowane. Pięć dni w tyg. trasa około 20km.

To moim zdaniem 6 miesiecy nie ma co liczyć, nawet jak się utrzyma to zapcha go brud


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
3 godziny temu, JPZ napisał:

@V1RU$ trochę czasu minęło, ale testowałeś te sealanty?

Interesuje mnie zwłaszcza jeden aspekt - waterspoty. 

Jest lepiej niż w przypadku powłok?

Latem maiłem Track Claw od Duragloss i Wolfganga na drugim aucie. Pierwszy padł po 2 miesiącach a Wolfgang siedział 3.5 i sam go ubiłem ! Wiec trwałość mnie miło zaskoczyła.

Z powłokami nie miałem za dużo do czynienia i WS na nich. Ale na tych sealant'ach nie miałem większych problemów. Od czasu do czasu myłem kwaśnym szamponem i było GIT. Śliskość, połysk, mniejsze przyciąganie kurzu, fajny zrzut wody.

Myślę, że wiosną 2020 znowu zawita na moich autach Wolfgang.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.