Skocz do zawartości

Sealant


SzaKal

Rekomendowane odpowiedzi

RejeX jest moim zdaniem łatwiejszy w użyciu, nie poci się i nie wymaga tak 'sterylnego' podłoża. Ale wydaje mi się, że jeśli nie popełnimy błędów przy aplikacji to BW będzie lepiej kropelkował i powinien dłużej leżeć :o

 

W moim odczuciu BW troszkę mocniej przyciemnia i daje bardziej szkliste wykończenie

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... sc&start=0

 

Chociaż z sealantów osobiście wybrałbym #111/ FK1000p ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

miałem teraz na zimę założony FK100p, rzeczywiście trwały jest, bo jeszcze go trochę mam ale z wyglądu średnio jestem zadowolony, słabo świeci na srebrnym lakierze, chciałbym lepszy efekt uzyskać więc chce spróbować czegoś nowego.

czemu radzisz jednak wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy jak dobrze nie przygotujesz sobie lakieru ( glinka - cleaner ) to co byś nie kupił i położył to i tak będzie lipa ... niestety .

Mimo wszystko na lato proponuję coś " naturalnego " np . Clearkote VHG i np. PB Red/Blue

 

Z selanatów zaproponował bym #111 Duraglossa , ale wymaga odpowiednich warunków do nałożenia .

Skup się nad jak najlepszym przygotowaniem lakieru pod wosk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, maniakiem nie jestem, woskuje auto tylko dwa razy do roku na zime bedzie to fk1000p bo dlugo trzyma, no a teraz szukam cos na wiosne / lato, tez ma bardzo dlugo trzymac ale jeszcze dawac efekt ;)

Poki jeszcze czegos takiego nie znalazlem to chcialbym jechac na testerach a jak juz bede pewny ze to to, to moge dac te 150 zl na ten wosk/sealant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce się was poradzić, dysponuje:

Cleaner: POORBOYS PRO POLISH 2

politura: POORBOYS White Diamond

 

i szukam sealantu, na wiosnę - lato, lakier jest srebrny chciałbym aby mi to potrzymało jak najdłużej- co radzicie do tego zestawu?

 

Do w/w zestawy tylko FK1000Hp. Na srebrnym różnicy nie zobaczysz.

 

Jak chcesz różnicę to musisz wejść w linię BF, np.:

1. BF GEP

2. BF AFPP

3. BF MS

i obowiązkowo QD BF Wet Diamond Polymer Spray.

 

Dla mnie w/w zestaw jest No. 1 - oczywiście w miarę w rozsądnych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fisher1981, generalnie stosuje się zamiennie, gdyż sealant tak jak wosk daje zabezpieczenie dla lakieru, tyle że jest on produktem syntetycznym.

A wybór zabezpieczenia zalezy od Twoich preferencji: czy ma byc w płynie czy w paście? Czy priorytetem jest długotrwała ochrona? Jaki QD planujesz do utrzymania miedzy woskowaniami? Czy w przyszłości będziesz miał czas i chęci do poprawnego przygotowania lakieru przed kolejnymi woskowaniami, czy wręcz przeciwnie - wolałbyś preparat, który ma mniejsze wymagania i jest typu AIO (all-in-one)?

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

mkbewe - teoretycznie powinno wystarczyć. DG #601 lubi idealnie czysty, "septyczny" lakier. Na pewno nie zaszkodzi przelecieć lakieru czystym cleanerem, który wyjałowi całkowicie powierzchnię (możesz też, po korekcie, umyć auto 4nano Scrub Alkaline). Wtedy będziesz miał pewność, że #601 dobrze spełni swoją rolę "spoiwa". Dwa razy kładłem przed woskiem #601 na lakier - raz po PB Pro Polish 2 i raz po DJ LPL. Po PB wg mnie wosk na tej kanapce leżał długo - wytrzymał prawie 5 miesięcy zimą, a woskiem był wtedy Meg's ULW. Wytrzymałości drugiej kombinacji nie sprawdzałem (woskiem był Colli #476), gdyż po niecałych 2 miesiącach była zmiana na wosk naturalny, bez #601. Teraz na zimę planuję wrzucić właśnie #601 zmieszany z #501 1:4 po 4nano Scrub Alkaline, a na to wszystko Soft99 Fusso CWD :-]

Co do #111 - mam, ale jeszcze nie używałem. Podobno jednak pracuje się nim ciężko (jest trudny do wypolerowania) - ale to tylko "podobno", więc może być to plota... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Co do #111 - mam, ale jeszcze nie używałem. Podobno jednak pracuje się nim ciężko (jest trudny do wypolerowania)

Skąd takie info? :shock:

Totalna bzdura. DG #111 nakłada się i dociera banalnie prosto.

 

mkbewe, DG #601 + #111 to świetne combo. Nakładaj i będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.