Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

woosiunioo to zależy :) Jeżeli użyłeś dużo rm i boisz się o zacieki, czy pomimo małej ilości zostały zacieki, bądź też w aucie było palone (wtedy można dodać jakiś neutralizator i przepłukać jeszcze wodą). W innych wypadkach ja osobiście nie płucze wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając to i owo zebrałem już kilka specyfików i wyprałem parę aut. Niestety dość często zdarza mi się taka sytuacja gdzie nie mogę w 100% domyć średnio/mocno pobrudzonej podłogi w aucie :thumbdown: Środki typu Tenzi Perfekt/STR, a nawet mocniejszy Buzzil Perfekt nie dają często w 100% rady. Pomijam już tutaj normalne prespraye typu sr101 czy 789 Power Burst... Macie na to jakąś radę czy po zostawiacie tak jak jest i tłumaczycie sobie, że to zmęczenie materiału? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

Zakupiłem dziś odkurzacz wodny Earlex bez możliwości prania, ciąg ma szalony a hałas jaki robi przy tym skutecznie symuluje kac po dobrym weekendzie:)

 

W arsenale mam APC Autosmart G 101 czy moge wyprać tapicerkę w następujący sposób??

 

-APC 1:10 ( czy można więcej przy większym zabrudzeniu??)

-naniesienie bezpośrednio na tapicerkę

-szczoteczka

-odciągnięcie brudu odkurzaczem

-czysta woda (jako przepłukanie) + ewentualnie znów szczoteczka

-kolejna runda odkurzaczem?

 

Do tej pory w ogóle mi nie wychodziło tego typu pranie, poza tym nie miałem odkurzacza wodnego.

Zaznaczam że temat przeczytałem cały jednak chce sie jeszcze upewnić.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno coś tam osiągniesz przy małych i średnich zabrudzeniach. Sam tak prałem, na wielu myjniach tak piorą. Jak na początek to ok :) Ja nawet nie płukałem nigdy wodą. Później przez to tapicerka może szybciej się brudzić, bo niektóre (wszystkie?) APC po wyschnięciu są lepkie. Co do stężenia to staraj się dobierać jak najniższe i stopniowo przy mocniejszych zabrudzeniach zwiększaj aż do uzyskania zadowalającego ciebie efektu. Ja prałem auto 3c conceptem takim sposobem przy rozcieńczeniu 1:15 i ładnie dało radę :) Wszystkiego nie usunąłem, ale efekt był wystarczający. Pamiętaj też o próbie w niewidocznym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom to temat rzeka,jeśli jesteś osobą prywatną to tak,można,jeśli prowadzisz działalność to nie.Zgodnie z wchodzącymi przepisami UE dot.segregacji odpadów- karty specyfikacji na wszystkie produkty,gromadzenie odpadów płynnych itd.Przepisy są tak zagmatwane i niezrozumiałe że wymagają pomocy speców od tych spraw... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jeżeli mam działalność to jak to wtedy wygląda? Czytałem uchwałę rady miasta, która mówi o odprowadzaniu ścieków z myni np (jakoś to się nazywało, ale za cholerę nie pamiętam :P), to wystarczy zapewnić odpływ do kanalizacji miejskiej lub do zamkniętego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przejeżdżałem obok myjni samochodowej a tam na trawce siedzi młoda kobitka z puzzi 100 i pierze dywan domowy. zatrzymałem sie aby zapytać o cenę wyprania samochodu i obejrzenia pracy jednej z lepszych myjni w moim mieście. kobieta za pomocą puzzi spryskiwała obszar ok 40x40 cm dywanu a następnie ssawką odsysała brud tak jechała cały dywan.

moje pytanie: tak się pierze wykładziny i dywany? po co kupować drogi odkurzacz piorący skoro opryskiwaczem z rm 760 mogę spryskać fotel i odessać odkurzaczem z filtrem wodnym. jak się nie myle odkurzacz piorący przed ssawką ściągającą ma zamontowaną dysze która spryskuje roztworem który od razu jest zasysany przez odkurzacz

mam do wyprania w domu 2 auta a na myjni powiedzieli mi za oba 400zł Za tą cenę bede miał odkurzacz z możliwością zbierania płynów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tasek - jak nie masz mocno brudnych foteli to w taki sposób spokojnie machniesz sobie takie pranie samemu. Za 400 PLN, masz racje, kupisz jakaś markietówke, poczytasz jak się robi pranie i masz zrobione - jak to będzie zrobione to zależy tylko od Ciebie, od poświęconego czasu i zaangażowania. Mała puchę RM kupisz gdzieś za ok. 70zł i na parę razy ci wystarczy.

Osobiście polecam ci, zaopatrz się jeszcze w miękką szczotkę... materiał musisz trochę prze szorować zanim wyciągniesz płyn z brudem, samo natryskiwanie i zbieranie to robota głupiego - szkoda pieniędzy i czasu.

Uważaj z podsufitką. Pranie podsufitki wymaga wprawy, można ją sobie łatwo zniszczyć.

Polecam wybrać ciepły dzień do prania.. będzie Ci szybciej schło.

 

 

Ps. Takie pranie z wykorzystaniem wyłącznie techniki "natrysk i wyssanie" być może i jest efekt wizualny, że dywan, fotel itp są czyściejsze.. ale uważam żeby robota była dobrze zrobiona, niezbędne jest delikatne poszorowanie materiału, ale to naprawdę mięciutką szczotką ( w żadnym wypadku ryżowa, taka do rąk) Ja korzystam z takiej że gdyby przyłożyć ją do skórki pomidora, włosi by się rozjechało na boki - gwarancja że nie uszkodzę żadnego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Kwazara Venusa. Od prania zwykłym naciskanym palec ci odpadnie :) Ewentualnie coś w tym stylu możesz sobie kupić. Kwazar nie jest drogi i jest solidny. Porównywałem z tańszym produktem z tej półki to był o wiele gorzej wykonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Co polecacie na mocniejsze zabrudzenia? chodzi mi o wykładzinę, nie mogę jej do końca doczyścić nawet mocnym stężeniem rm 760 i proszkiem karchera też się nie udaje :?

 

 

używasz samego rm czy do tego prespray ?

 

dobra szczotka jest u Ciebie ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrą szczotkę :P sam rm później rm i prespray, sam proszek też nie daje rady... ogólnie to samym proszkiem zawsze leciałem i wszystko się ładnie prało a teraz w busie słabiej idzie no ale trudno, jutro zrobię jeszcze podejście i powinno już zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.