Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Lukasz mysle, ze do takiej amatorskiej pracy spokojnie mi pianownica myjki,bo koszt tej ktora pokzalazes to prawie 50% ceny myjki ;)

 

Ale jako jedyna z nielicznych wytwarza taką pianę, która się trzyma na aucie jak "śnieg" - bardzo sobie ją chwalą i myślę, że na dłużą metę warto zainwestować w taką pianownicę ;)

 

sie kiedys pomysli o takiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta pianownica wyglada podobnie do tego co zlinkował Łukasz http://allegro.pl/item774153722_karcher ... _nowa.html chociaz jesli chodzi o niski budzet to bralbym raczej to http://allegro.pl/item772715155_pianown ... _nowa.html

 

mowa akurat o Karcherze , nie wiem jak to sie ma do B&D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wpisałem w szukajce na allegro ' Aquatek ' to mi wyskoczył tylko wibrator plastikowy , jesteś pewien że tym myjesz auto ? :lol: heheh zartuje , szukam dalej

 

Literówke zrobiłem szukaj AQUATAK. Co do węża racja moja miałem 5m ale dokupiłem przedłużacz 9m i teraz ameryka. A do do jakości Boscha to może z narzedziami w myjkach nie widze problemów z jakościa i na 100% nie ustepuje jej B&D. Z opini w necie to własnie ludzie narzekają na tanie Karchery. Bosch ma duża przewage w postaci metalowej pompy. Tansze karchery maja plastikową. Podstawa to zakup odrazu filtra. Czyszcze co kilka miesięcy i naprawdę jest w nim syfu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest to samo co w bosch'u? węże mają takie same

Patrząc na dysze to wtyk wygląda tak samo

http://allegro.pl/item748089796_black_d ... atowa.html

http://allegro.pl/item784881360_pianown ... kinzo.html

 

 

Szczerze powiedziawszy to nie wiem ;)

 

ta pianownica wyglada podobnie do tego co zlinkował Łukasz http://allegro.pl/item774153722_karcher ... _nowa.html

 

Podobna, ale nie jest to dokładnie to samo, natomiast ta HD co wkleiłeś linka też ma całkiem niezłe opinie.

 

Ja wyznaję zasadę, że "tanie mięso psy jedzą" więc jeżeli już w coś inwestować to raczej w coś, co jest dobre i posłuży lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, po zabawie z dwoma niskobudżetówkami za 300 zł, rok temu kupiłem taką:

http://allegro.pl/item750903177_hw130_m ... _pajm.html

Sprawdza się świetnie i ma pianownicę :good:

Oczywiście wąż mógłby być dłuższy, ale już się przyzwyczaiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fonnes, powiedz mi jakie według Ciebie ważne zalety ma ta Makita nad jakims Karcherem czy B&D za 300-400 zł ? Nie wiem do czego i jak intensywnie używasz myjki , gdybyś coś więcej napisał o wadach tych tańszych (przykłady?) i zaletach tych droższych było by miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyprianmeister, może powinienem dodać, w poprzednim poście, że myjki używam

dosyć intensywnie, nie tylko do mycia samochodów. Chyba zauważyłeś, że nie zanegowałem tańszych Karcherów czy B&D :roll:

Pisząc o myjkach niskobudżetowych miałem na myśli myjki "noname" z hipermarketu z plastikowymi pompami. Przed Makitą miałem podobnego Karchera

http://www.allegro.pl/item766302138_myj ... 0_bar.html

i spisywał się on bardzo dobrze. Załatwiłem go sam, zostawiając na zewnatrz, a w nocy przyszedł niewielki przymrozek :cry: Skutkiem było pęknięcie obudowy pompy. Ponieważ Karchera kupowałem w markecie Nomi okazało się że części do "marketowych" Karcherów są niedostępne w serwisie :(

Myjki używam do mycia polbruku, elewacji, tarasu wyłożonego drewnem o powierzchni 50 m.kw i namiotu który stoi na nim w sezonie letnim, dużego zestawu plastikowych mebli ogrodowych itp.

Gdybym potrzebował myjki wyłącznie do mycia samochodu z pewnością kupiłbym coś tańszego :)

powiedz mi jakie według Ciebie ważne zalety ma ta Makita nad jakims Karcherem czy B&D

Wszystkie mają podobne funkcje i wyposażenie, kwestią może być trwałość.

Dla kontrastu, jako że nie jestem pro detailerem, polerkę kupiłem taką:

http://www.allegro.pl/item729990950_pol ... arcza.html

a nie Makitę CB, Festoola czy Flexa :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fonnes, kabul, dzieki o takie info mi chodzilo :good:

 

fonnes mozesz powiedziec cos wiecej o tej polerce Power Up? Da sie tym robic wogole ? Widzialem ze tależ ma dośc duzy bo 180mm , wypadalo by zmienic na cos mniejszego.. Nie zwalnia Ci podczas nacisku/obciążenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jakiej uzywacie aktywnej piany, ktora daje efekt sniegu, a przy okazji lagodnie obchodzi sie z woskiem? SEO Copywriting, czyli redagowanie i pisanie artykułów pod kątem pozycjonowania stron internetowych. Są to między innymi tytuły dla linków, dobre teksty reklamowe linków sponsorowanych a także optymalizacja stron docelowych reklamy. Odpowiednio zoptymalizowane teksty reklamowe i treści strony www są dla wyszukiwarek internetowych bardzo łakomym kąskiem. W przygotowaniu efektywnych tekstów reklamowych ważna jest formuła BFD. poglądy (beliefs) - w co wierzy Klient, odbiorca docelowy? Jaki jest jego stosunek do produktu? Uczucia (feelings) - jakie są uczucia Klienta? Czy jest on pewny siebie? Czy jest osobą, która podejmuje decyzje szybko, czy musi mieć na to więcej czasu. Pragnienia (desires) - czego chce docelowy Klient? Jakie ma cele? Pisząc treści strony www i teksty reklamowe najważniejsze jest odpowiednie przedstawienie produktu/usługi. Opisywanie cech produktu jest już coraz rzadziej stosowane. Zamiast tego należy przekonywać odbiorcę o unikalności towaru oraz o korzyściach z jego posiadania. SEO Copywriting to integralna część marketingu internetowego, bez którego pozycjonowanie stron internetowych oraz budowanie Twojego wizerunku w internecie nie istnieje. Rozważając długość tekstu wziąć pod uwagę należy przede wszystkim uwarunkowania produktu. Emocje związane z ofertą - w jakim stopniu zakup produktu związany jest z emocjami. Zaangażowanie związane z ofertę - ile czasu, wysiłku wymaga zakup produktu. Przedstawiając unikalną wartość oferty, dajemy Klientowi powód, dla którego powinien kupić dany produkt. Zwracamy uwagę na przewagę konkurencyjną produktu.

 

Sama myjka i pianownia tez zapewne ma wpływ na ten efekt śniegu. Ja uzywam carvalet ale niestety na moim sprzęcie sniegu to nie robi. Ale wosku jak narazie z moich obserwacji też nie zmywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valetpro jest bardzo polecane na całym świecie także warto sobie zakupić coś takiego.

Oczywiście efekt śniegu to zasługa pianownicy, a dobre urządzenie znajdziesz w pierwszym poście. Jest tam też link do aktywnej piany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie polecić jakąś piane aktywną którą można kupić w Polsce i nie potrzeba przy tym wydawać majątku? Szukam czegoś pod Karchera 5.55 J jednak wybór co do tego tupu produktów jest bardzo duzy, a czytałem, że z działaniem jest różnie... jednak nigdzie nie znalazłem żadnych konkretów które są polecane, a których się wystrzegać?

 

Co do pianownic, to widze tylko 2 wyjścia:

Podstawowa pianownica za ok 50-60zł

albo TAKA za 185zł

 

Jedna czy różnica w przypadku tej drugiej jest na tyle duża by warto było wydać 3x wiecej pieniedzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktywnej piany używam CarValet. Na początku świetnie domywała później już jej właściwości spadły ale podejrzewam ,że przez to ,że całą zimę leżała w garażu nieogrzewanym. Nanosiłem ją zwykłym opryskiwaczem ogrodniczym za 15 zł.

Ale szczerze to nie kupiłbym jej jeszcze raz. Po kilku użyciach lakier wyraźnie potrzebuje odżywienia.Teraz na pewno kupię sobie ph neutralną pianę od Valet Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo też się zastanawiałem nad CarValet, jednak skoro mówisz, że po jakimś czasie lakier traci swój blask to odpada :( Z drugiej strony także był bym chętny na Valet Pro, jednak z tego co widzę to wliczając w jej cene koszt przesyłki do Polski, w najtańszym sklepie jaki udało mi się znaleźć to wychodzi 34,25£ za 5l ( ok 162zł )... A tyle to na pewno nie zapłacę za samą pianę :/ ( chyba, że zebrało by się kilka osób to można by podzielić koszty przesyłki i wziąć kilka sztuk :o )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do carvaleta nie mam nic do zarzucenia a używam pewnie ze 2 lata. Może kolega robił za mocną piane i to jest powodem. Ja robie z dolnej skali zaleceń producenta bo i tak domywam ręcznie i nigdy problemu lakierem nie widziałem. A dawno temu miałem piane firmy Dolphin i ta rzeczywiście brud gryzła extra ale strasznie jechała po lakierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marctwain, proporcje (ilość) piany masz na baniaku (o ile pamiętam do myjki cyśnieniowej zalecają 25ml na samochód - ale sam zobaczysz) - ile do tego wody masz dolać... to już zalezy od konkretnej pianownicy, jej wydajności i ustawień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma warunków. U mnie -2C po południu. Może jutro-ma być cieplej. A colli trzyma super (chyba po Red Mist zmieniła się statyczność-kurz się zbiera szybciej i "razi prądem" :D . Myłem jakieś 5 razy. Chcę zobaczyć jak będzie reagował na pianę neutralną. Zdjęcia dam. Sam jestem ciekaw -nigdy nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zdążyłem wypróbować Valet pro ph neut. z pianownicą z allegro (solidna polska robota z podwójna regulacją) - działanie pianownicy wzorowe. Robiłem to pierwszy raz w życiu. I byłem zaskoczony. Tak daje śniegiem, "że strach". :D Spłukałem potem myjką, jakieś 5minut (jeden fajek). Bardzo ładnie się trzymała - jak ubite białko z jajka.Trochę brudu zostało- bezzasadnie oczekiwałem, że zejdzie wszystko-ręcznik i do garażu. Nie mam zdjęć po pianie ale na słowo - 50% filmu popłynęło. I zaczęło lać. Więc koniec zabawy. Ale byłem ciekaw jak wosk, który ostatnio pokryłem Red Mistem. No i takie zdjęcia:

DSC00211_resize.JPG.1b179be38d672af40dce90e14eaa3d80.JPG

DSC00209_resize.JPG.e34df835485072d974421ded20bae194.JPG

DSC00208_resize.JPG.91a640bef4b5c5291efbd7e5bb7407e8.JPG

DSC00207_resize.JPG.dee8fe58eb08cf364452baa73b5435e1.JPG

DSC00206_resize.JPG.7ac0357e9499f4b9f5f93c237673fd06.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj też pierwszy raz myłem pianą aktywną :D , tylko że ja użyłem o wiele mniej środka, tyle że mocniejszego, w sumie wosk to wytrzymał, do dolnych listw nawet nie trzeba było poprawiać, niestety poniżej i zderzaki już tak ładnie nie wyglądały.

chyba pozostane przy spłukiwaniu piasku myjką a później rękawica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlałem 30ml na 1l wody do tej banki w pianownicy. Styka akurat na kombiaka na porządne nałożenie. mam nadzieję, że ta chmura piany co wylądowała na "pielęgnowanym" żywopłocie zony nie zgubi liści przed zimą ;)

 

Chyba po każdej pianie pozostanie rękawica...

 

Ładnie pachnie ta piana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.