Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

ultratouch powiedz gdzie kupiłeś oryginalną pianę autobrite'a (nierozlewaną w Polsce) i ile dałeś piany na tą pianownice 0,6l? Ja obecnie cały czas mam tan cara i przy roztworze 1:1 cała piana spływa po minucie.. dlatego nie polecam TENZI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem przez allegro od autofanatic (obecnego również u nas na forum) http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=14854846 - bardzo polecam. Piana na pewno nie rozlewana bo korek nietykany.

 

Dałem na 0,6 ok 75ml. Będę próbował schodzić ze stężeniem żeby sobie dopasować odpowiednie. Piana na serio trzyma się naprawdę długo. Naniosłem , pochodziłem koło samochodu, wypaliłem fajka,pochodziłem koło samochodu, pomogłem trochę rękawicą pianie na szybie bo było trochę robactwa, pochodziłem koło samochodu patrze na niego a on nie chce wyschnąć i w końcu spłukałem po jakiś 15 minutach. Piana spłukana z samochodu leżała jeszcze na betonie jakieś 5 godzin :shock:

 

Naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paull tenzi działa całkiem całkiem mimo że szybko spływa. Jednak zostawia białe smugi po myciu- szczegołnie widoczne na czarnym lakierze co mnie irytuje i przez co całkiem czysty samochód nie wydaje się umyty bardzo dobrze (oczywiście bez używania szczotek, gąbek itp). dlatego lepiej pewnie zapłacić 2-3 razy tyle i mieć porządną pianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wróciła do mnie z PPHU Wera pianownica po naprawie. Wymienili filtr spieniający i uszczelniacze, dołożyli mi litr piany Karchera i zwrócili koszt przesyłki. Trzeba im przyznać, że podejście do klienta mają pierwsza klasa.

 

Niestety pianownica dalej nie pianuje tylko mlekuje :) Powiedzieli mi, że winna może być twarda woda. Mam nakręcony na myjkę filtr, więc to raczej nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTM. Próbowałem VP Neutral, Citrus Pre Wash, Nielsen Transport 9000 i Karchera w stężeniach od 1:20 do 1:5. Efekt za każdym razem ten sam. Rozejrzę się jeszcze za nowym filtrem do zmiękczania wody, a jeśli nie pomoże, to pchnę tę pianownicę na Alledrogo i kupię P.A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wróciła do mnie z PPHU Wera pianownica po naprawie. Wymienili filtr spieniający i uszczelniacze, dołożyli mi litr piany Karchera i zwrócili koszt przesyłki. Trzeba im przyznać, że podejście do klienta mają pierwsza klasa.

 

Niestety pianownica dalej nie pianuje tylko mlekuje :) Powiedzieli mi, że winna może być twarda woda. Mam nakręcony na myjkę filtr, więc to raczej nie to.

 

Ja mam twardość wody zero ( filtr odwróconej osmozy ) pianę Carvalet robiłem nawet 1:2 i mam mleko a nie piane - pianownica z Wera:/ Tak więć piepszenie z tą twardoscia wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wróciła do mnie z PPHU Wera pianownica po naprawie. Wymienili filtr spieniający i uszczelniacze, dołożyli mi litr piany Karchera i zwrócili koszt przesyłki. Trzeba im przyznać, że podejście do klienta mają pierwsza klasa.

 

Niestety pianownica dalej nie pianuje tylko mlekuje :) Powiedzieli mi, że winna może być twarda woda. Mam nakręcony na myjkę filtr, więc to raczej nie to.

 

Ja mam twardość wody zero ( filtr odwróconej osmozy ) pianę Carvalet robiłem nawet 1:2 i mam mleko a nie piane - pianownica z Wera:/ Tak więć piepszenie z tą twardoscia wody

 

Ja mam pianownicę MTM na karcherze z serii K. Piana Tenzi CarMax (najdelikatniejsza od Tenzi) rozrobiona w proporcji 1:1 i wychodzi "ubita śmietana" która powolutku spływa. Po kilku minutach prawie jej nie ma. Woda twarda, coś koło 480mg, czyli ledwo mieści się w normie na wodę pitną. A jeśli filtr BD jest podobny do karcherowskiego to usuwa tylko grubsze zanieczyszczenia. Zmiękczacz wody to byłby większy i droższy niż ta myjka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wróciła do mnie z PPHU Wera pianownica po naprawie. Wymienili filtr spieniający i uszczelniacze, dołożyli mi litr piany Karchera i zwrócili koszt przesyłki. Trzeba im przyznać, że podejście do klienta mają pierwsza klasa.

 

Niestety pianownica dalej nie pianuje tylko mlekuje :) Powiedzieli mi, że winna może być twarda woda. Mam nakręcony na myjkę filtr, więc to raczej nie to.

 

Ja mam twardość wody zero ( filtr odwróconej osmozy ) pianę Carvalet robiłem nawet 1:2 i mam mleko a nie piane - pianownica z Wera:/ Tak więć piepszenie z tą twardoscia wody

 

Ja mam pianownicę MTM na karcherze z serii K. Piana Tenzi CarMax (najdelikatniejsza od Tenzi) rozrobiona w proporcji 1:1 i wychodzi "ubita śmietana" która powolutku spływa. Po kilku minutach prawie jej nie ma. Woda twarda, coś koło 480mg, czyli ledwo mieści się w normie na wodę pitną. A jeśli filtr BD jest podobny do karcherowskiego to usuwa tylko grubsze zanieczyszczenia. Zmiękczacz wody to byłby większy i droższy niż ta myjka.

 

Spróbuje kupic inna piane i wtedy zobacze

Mój filtr ma wysokość 1,5 metra i średnice 40 cm :)) tak wiec do malych nie nalezy no i na pewno drozszy niz myjka:) Ale musze jedno powiedziec - zero smug .

Mam grantowe auto myjac nawet w słóńcu ( chodz się nie powinno ) przy normalnej wodzie wiecznie mialem smugi tutaj zero - nigdy auta nie wycieram na sucho

 

home.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazder, Z tego co oglądałem filmiki, to z tymi pianownicami MTM jest loteria. Spróbuj może z Ciepłą wodą. Wlej 100ml VP i zalej 900ml ciepłej wody.

 

Ja tak robię i jest super na tej pianownicy. Ja bym jeszcze zażądał wymiany na inną od Wera Serwis bo wymiana tych sitek pewnie nic nie zmienia. Coś musi być konstrukcyjnie nie teges.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa - kwestia tylko czy auto ma wosk czy nie. Mi 50 ml nie domywało auta. Teraz na wosku to odnoszę wrażenie, że śladowa ilość w pianownicy powinna wystarczyć. Nie wiem nie testowałem.

 

Kolego yukon - nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale sam mówiłeś, że pianownica od Wera działa dobrze :kox: dlatego ją kupiłem ;) Teraz wychodzi, że pianuje tylko ta P.A. Akurat miałem to szczęście, że moja chodzi lux :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pianownica od Wera chodzi ok ale po pewnym czasie wyrabia się nypel mocujący i jest problem z zakładaniem, co nie zmienia faktu, że 50ml piany powinno wystarczyć(wiem, że starcza) :mrgreen: . Ogólne wykonanie jest lepsze w PA. możliwe, że jest loteria.

 

przypominam sobie tylko o polecaniu PA :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla kupujących wychodzi tak:

 

pianownica Karcher 0,6 < pianownica MTM/Idrobase < pianownica P.A

 

Im drożej tym lepiej. :o

 

wera serwis...brat tak kupował, wszystko ok.
8-)

 

Wiadomo, że to forum detailerów a nie tylko "myjących: auta ;) Dlatego staram się zrozumieć ludzi, którzy chcą patrzeć na śmietanę na aucie jak najdłużej. Każdy opisuje tu wielce subiektywne odczucia co do długości wiszenia na aucie. Dla mnie liczy się, że domywa i nie spływa za szybko i nie mam porównania jak długo trzyma P.A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.