Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Moja ma z 8 lat i jestem w szoku, że działa... Czytam, że ogólnie jest to dobra myjka, ale dużo ludzi przy niej wymienia jakieś uszczelki, zawory i tak się zastanawiam czy na jakiś przegląd jej nie zawieźć :) O tym PA czytałem sporo i właśnie nie byłem pewien czy u mnie spasuje z taką starą myjką, na allegro z tego co czytałem dużo podróbek jest, więc skontaktuje się z tym sprzedawcą co polecacie. Jeszcze muszę tylko trochę doczytać jakie płyny... Powodem mojej rejestracji na forum jest białe auto po spłukaniu i wyschnięciu :( Na myjni ciśnieniowej jak jeżdżę ostatnio to jest woda osmotyczna do płukania i wtedy auto idealnie wygląda, ale mam w domu karcher i chciałbym sam umyć auto i je dopieścić...

Kupiłem ostatnio Sonax Xtreme szampon koncentrat 2w1 którym mam płukać autko po spłukaniu i ma niby nie być białych plam i zacieków, ale trochę boję się go stosować a nie mogę nic znaleźć na jego temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianownicę PA ma też w swojej ofercie Techkar. Jak nie jesteś pewien jaki adapter pasuje do twojej myjki, zawsze możesz wysłać im (Wera/Techkar) zdjęcie - myślę, że na pewno pomogą.

Białe plamy po myciu to wina twardej wody w Twojej instalacji wodnej. Pomyśl o filtrze zmiękczającym wodę pomiędzy zaworem, a myjką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz twardą wodę (jak większość z nas) to po prostu po każdym myciu auta użyj dobrego QD. Niektóre możesz używać od razu na mokre auto (rozpylasz na mokry lakier i docierasz delikatnym ręcznikiem) albo na osuszony lakier. Większość QD radzi sobie doskonale z plamami po wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znalazłem rozwinięcia skrótu QD, cóż to? :) Słyszałeś coś o Sonax Xtreme szampon koncentrat 2w1? Kupiłem coś takiego tylko niebieskie http://www.sonax.pl/Produkty/Seria-XTREME/(search)/1/(so)/6/(node)/12804/215300-SONAX-Xtreme-Szampon-2-w-1-Koncentrat niby jest to, to samo. Opis ze strony producenta: "Po wyschnięciu na umytej powierzchni nie pozostają ślady po zaciekach – i to bez wycierania."

 

Edit: QD – quick detailer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QD to Quick Detalier. Używa się go po myciu samochodu własnie w celu usunięcia plam po wodzie i nadania blasku pomiędzy kolejnymi woskowaniami (można używać na lakierze, reflektorach czy bocznych szybach). Niektóre z nich maja dobre właściwości antystatyczne przez co kurz sie tak szybko nie osadza, ale za to dają znikoma ochronę (poza Sonax BSD ale o tym jest odrębny temat na wiele stron).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MowilaZeMa18 zadałeś nie do końca konkretne pytanie: auto z woskiem czy bez jak bez to Tenzi car max,K2 active foam/tania,a daje radę/.Do aut z woskami trzeba już rozsądniej.

 

Potrzebuje do auta na którym jest wosk ale również do auta gdzie wosk będzie nakładamy po umyciu . Więc 2x aktywna piana do tego i do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MowilaZeMa18 zadałeś nie do końca konkretne pytanie: auto z woskiem czy bez jak bez to Tenzi car max,K2 active foam/tania,a daje radę/.Do aut z woskami trzeba już rozsądniej.

 

Potrzebuje do auta na którym jest wosk ale również do auta gdzie wosk będzie nakładamy po umyciu . Więc 2x aktywna piana do tego i do tego

 

Valetpro Snow Foam, Shiny Garage Fruit Snow Foam :good: z mocniejszych a również bezpiecznych dla wosku o neutralnym PH ValetPRO Advanced Neutral Snow Foam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Mam obie, Monello jest bardziej "odpicowana". Ładniejsze pokrętła (zielone w Monello), zbiorniczek z podziałką na roztwór w którym odpadł gwint (Monello) . Nie warto dopłacać do Monello bo to normalna PA która ma inne kolory a działa jak zwykła PA z np "Wera"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Monello ma włoską flagę na produktach nie znaczy że jest z Włoch :-) są z ojczyzny ciastek z haszem i witryn z gołymi tyłkami :-)

Zdziwiłbyś się, jak wiele produktów jest produkowane w Chinach... A ja pisałem o markach, a nie o tym, gdzie sprzęt jest produkowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, zakupiłem niedawno myjkę Karcher K5, do tego żeby ułatwić sobie mycie pianownicę PA do pianownicy Tenzi Car Max, dzisiaj zadowolony idę myć moje BMW, kolor czarny więc efekty widać bardzo dobrze, rozrobiłem aktywną pianę w proporcjach 1:10 wlałem do pianownicy, pokrętło na maxa na - i zacząłem psikać po samochodzie zaczynając od dachu, piana wylatywała fajna ale po chwili robiło się mleko ale mówię spoko piana może nie najwyższej klasy, poczekałem aż piana prawie ścieknie i zacząłem ją spłukiwać, po spłukaniu czekałem aż auto trochę obeschnie (zawsze po myciu wycieram je Fluffym) i patrzę a tu cholera tam gdzie było brudne (jazda w deszczu, aczkolwiek tylko lekkie zabrudzenia) prawie nie ruszone, umyłem jeszcze raz ale to samo i skończył się tradycyjnie rękawica, dwa wiadra i jazda. Co robię źle, może złe proporcje? I dlaczego po chwili robiło mi się mleko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, zakupiłem niedawno myjkę Karcher K5, do tego żeby ułatwić sobie mycie pianownicę PA do pianownicy Tenzi Car Max, dzisiaj zadowolony idę myć moje BMW, kolor czarny więc efekty widać bardzo dobrze, rozrobiłem aktywną pianę w proporcjach 1:10 wlałem do pianownicy, pokrętło na maxa na - i zacząłem psikać po samochodzie zaczynając od dachu, piana wylatywała fajna ale po chwili robiło się mleko ale mówię spoko piana może nie najwyższej klasy, poczekałem aż piana prawie ścieknie i zacząłem ją spłukiwać, po spłukaniu czekałem aż auto trochę obeschnie (zawsze po myciu wycieram je Fluffym) i patrzę a tu cholera tam gdzie było brudne (jazda w deszczu, aczkolwiek tylko lekkie zabrudzenia) prawie nie ruszone, umyłem jeszcze raz ale to samo i skończył się tradycyjnie rękawica, dwa wiadra i jazda. Co robię źle, może złe proporcje? I dlaczego po chwili robiło mi się mleko?

 

zwiększ stężenie, z tego z co pamiętam to kilka osób narzekało na tą pianę nawet przy 1:5 hehe. jak nie to zakup nowej :good:

odsyłam do tematu

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... start=2070

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde szkoda że nie zobaczyłem tego wcześniej, jakieś pozytywne opinie widziałem i dlatego ją kupiłem :/ Dobrze że tylko litr na próbę, psiknę następny raz stężenie 1:5 a jak nie pomoże to 1:2, zużyje ją i następna będzie chyba piana ze stajni Shiny Garage, zastanawiałem się nad nią tylko że auto jest obecnie bez wosku więc myślałem że to będzie tzw przerost formy nad treścią. A może polecicie coś na auto bez wosku? Czytałem jeszcze że K2 jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde szkoda że nie zobaczyłem tego wcześniej, jakieś pozytywne opinie widziałem i dlatego ją kupiłem :/ Dobrze że tylko litr na próbę, psiknę następny raz stężenie 1:5 a jak nie pomoże to 1:2, zużyje ją i następna będzie chyba piana ze stajni Shiny Garage, zastanawiałem się nad nią tylko że auto jest obecnie bez wosku więc myślałem że to będzie tzw przerost formy nad treścią. A może polecicie coś na auto bez wosku? Czytałem jeszcze że K2 jest spoko.

 

Shiny Garage Fruit Snow Foam ładnie domywa przy stężeniu 1:10 czy jest wosk czy też go nie ma :good: metoda prób i błędów, zanim zużyjesz połowę butelki SG będziesz miał zapewne wosk, zima nadchodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.