Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra to teraz pytanie:

mam AG CGP i Unique. Czy mogę po użyciu CGP nałożyć Unique? w środku planuję tylko CGP ;)

Druga sprawa, czy po użyciu Unique jest problem z pracą wycieraczek? Zostają mazy, ślady, plamy, cokolwiek, czy jest ok? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Czy mogę po użyciu CGP nałożyć Unique?

Tak

 

czy po użyciu Unique jest problem z pracą wycieraczek?

U mnie nie było żadnego problemu.

Teraz "przesiadłem się" na Car-Lack 68 i jakoś bardziej mi podpasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dobra mam pytanie odnośnie Unique. Nakładałem w ten sposób -> psik psik na MF -> pucu pucu szyba

i teraz pytanie, na opakowaniu napisane ze należy zostawić na 30min ale dla mnie to środek na bazie alkoholu więc odparowuje błyskawicznie, zostawiać takie jakby smugi pod światło. Potem po tych 30minutach przetarłem ręcznikiem. Koniec? Mogę oczekiwać cudownego efektu, czy coś zepsułem? Bo w sumie to liczyłem, na jakąś magiczną poświatę +10 do odpychania wody a tymczasem nawet nie wiedziałem, że taki preparat położyłem :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Hmm dobra mam pytanie odnośnie Unique. Nakładałem w ten sposób -> psik psik na MF -> pucu pucu szyba

i teraz pytanie, na opakowaniu napisane ze należy zostawić na 30min ale dla mnie to środek na bazie alkoholu więc odparowuje błyskawicznie, zostawiać takie jakby smugi pod światło. Potem po tych 30minutach przetarłem ręcznikiem. Koniec? Mogę oczekiwać cudownego efektu, czy coś zepsułem? Bo w sumie to liczyłem, na jakąś magiczną poświatę +10 do odpychania wody a tymczasem nawet nie wiedziałem, że taki preparat położyłem :dontknow:

 

robilem tak samo. powiem Ci ze jestem zadowolony. Ale aplikacja jest troche uciazliwa bo czasem te smugi zostaja i trzeba rzeczywiscie sie na machać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam nanosić Unique gąbkowym aplikatorem, już po chwili pojawia się mgiełka którą po 30min polerujemy (trzeba trochę siły w to włożyć). Aplikowanie MF jest uciążliwe, ponieważ MF dużo preparatu "wypija", a mało zostawia na szybie co prowadzi do tego, że po pojawieniu się mgiełki, widać miejsca gdzie trzeba dołożyć wycieraczki.

 

Bo w sumie to liczyłem, na jakąś magiczną poświatę +10 do odpychania wody a tymczasem nawet nie wiedziałem, że taki preparat położyłem :dontknow:

 

Preparat po wypolerowaniu już bardzo ładnie kropelkuje i odpycha wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu próbach z różnymi metodami nakładania Unique też doszedłem do wniosku, że najlepsza jest, jak na razie, gąbka. Co do polerowania, to najpierw przecieram szybę ręcznikiem papierowym, a później gładką mikrofibrą do szyb. Trzeba się do tego przyłożyć, ale efekt jest OK.

 

gruby_rs jak rozumieć to zdanie: niestety RainX nie odstaje, tylko masakruje Unique-a - niestety, czyli jest podobny, albo wręcz gorszy; masakruje - czyli jest łatwiejszy w aplikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz na pół roku można się poświęcić. Ja psikałem na szybę, a później rozprowadzałem równomiernie gąbeczką. Po pół godz. polerowałem papierowym ręczniczkiem, a w rogach wytarłem MF. Szkoda tylko że owady nie spływają tak jak woda. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj paczkę z Unique. Pierwsza warstwa testowa poszła do kabiny prysznicowej :) Wieczorkiem wezmę się za szyby w aucie, ale na przednią szybę chyba nie będę nakladał. Za dużo opinii o późniejszych problemach z wycieraczkami itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wiesz jak to jest. Na forum się czlowiek na czyta i potem się sam zastanawia. Zrobie boczne i tylną, zobacze jak to działa i jak wszystko będzie ok to wrzuce i na przód.

 

Peace :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorkiem wezmę się za szyby w aucie, ale na przednią szybę chyba nie będę nakladał. Za dużo opinii o późniejszych problemach z wycieraczkami itp. :)

 

U mnie wycieraczki areo nawet lepiej zbierają, a kropelki wody fajnie uciekają, więc polecam :good: tylko trzeba dobrze wytrzeć preparat i nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jakiś czas temu miałem takie "cudo" i powiem szczerze że nie byłem zadowolony.

niby fajnie wygląda bo ladne kropelki sie tworzą, jednak wystarczy że jakieś zabrudzenie z drogi sie dostanie na szybę i zaczyna się mazać, nie mówiąc jak jakieś soki z liści trafią na taką szybę. Poza tym przez tysiące małych kropelek wcale dobrze nie widać :)

reasumując wolę dobre wycieraczki.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.