Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Próbował ktoś niewidzialnej wycieraczki na szybce w kasku motocyklowym. Tego typu środki wydają się wręcz stworzone do kasku, bo jedyną wycieraczką jest rękawica, a to nie jest ani wygodne, ani skuteczne, ani bezpieczne. Szkoda, że pomyślałem o tym gdy sezon się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu aplikowałem na przednią owiewkę, żeby zobaczyć jak będzie się zachowywać na tego typu tworzywie. Trwałości nie ocenię, bo potem bardzo długo nie widziałem tego jednośladu, jednakże efekty były bardzo dobre, zbliżone do efektu na szybie samochodowej.

 

Będziesz kiedyś przejazdem w Siemianowicach, to wpadnij, coś zaaplikujemy 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Ogólnie to trochę źle zaaplikowałem Unique - psikałem na szybę a potem leciałem MF i po 0,5h przetarłem papierem. Tak jak koledzy już zdążyli powiedzieć, następnym razem lepiej użyć gąbki i dobrze dotrzeć papierem.

A teraz efekty:

robiłem w sobote, zaraz w niedzielę padało. Efekt w mieście niezły ale bez cudów, prędkość przeważnie za mała żeby wszystko ładnie spłynęło, ale faktycznie powstaje efekt miliona małych kropelek. Poza tym na bokach i z tyłu jakby trochę czyściej. Tzn powinno być, bo u mnie z tyłu zrobiła się lekka mgiełka brudu itp - zła aplikacja. Dodatkowo jeśli chodzi o przednia szybę, to tutaj po raz kolejny - zła aplikacja ale nie tylko, dochodzą jeszcze zmęczone wycieraczki. Wygląda to tak: pada deszcz, odpalam wycieraczki i przez 1 sekundę mam jakby lekką mgiełkę, bo wycieraczki nie zbierają 100% z szyby - nie jest to wina samego Unique, tylko wycieraczek.

Ogólnie, to produkt naprawdę ciekawy, no może poza tragicznym zapachem i ciężką aplikacją:) W tej cenie chyba jest ok. Najważniejsza jest odpowiednia aplikacja. Jak już uda mi się zaaplikować po raz drugi poprawnie coś jeszcze dopiszę :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około tygodnia używam niewidzialnej wycieraczki RainScreen Diamondbrite, narazie miałem tylko jeden deszczowy dzień, ale sprawuje sie jak dla mnie bardzo dobrze zobaczymy za jakiś czas co z trwałością.

A teraz konkret, po aplikacji na szybie miałem delikatna mgiełkę która bardzo ciężko schodziła ale po obejrzeniu rosyjskiej prezentacji tego produktu wszystko stało sie jasne. Spróbujcie u siebie przy Unique to zastosować może pomoże przy polerowaniu mgiełki.

Sprawdziłem u siebie i wilgotna szmatka bardzo pomaga.

 

http://www.youtube.com/watch?v=z8jiPL2x8N4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę przyznać, że nie miałem jakichś większych problemów ze spolerowaniem mgiełki po Unique. Naniosłem produkt, odczekałem 30 min. aż przeschnie i wziąłem się za polerowanie. Robiłem to tylko mikrofibrą. Trochę się trzeba było może namachać, nie było to jedno przetarcie i błysk ale żeby jakoś specjalnie nad tym lamentować to nie widze powodów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starym Unique (białe opakowanie 150ml) jest napisane żeby aplikować ręcznikiem papierowym, rozprowadzałem kiedyś gąbką, która po pewnym czasie się rozpuściła- stopiła.

Tak samo atomizer skruszył się i rozpadł po roku przechowywania :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mija juz tydzien odkad uzywam UNIQUE. Codzienie rano wilgoc i rosa na szybach, ale juz podczas ruszania krople zaczynaja uciekac. Po kilku kilometrach szyby sa przejrzyste. Jestem zadowolony z tego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około tygodnia używam niewidzialnej wycieraczki RainScreen Diamondbrite, narazie miałem tylko jeden deszczowy dzień, ale sprawuje sie jak dla mnie bardzo dobrze zobaczymy za jakiś czas co z trwałością.

A teraz konkret, po aplikacji na szybie miałem delikatna mgiełkę która bardzo ciężko schodziła ale po obejrzeniu rosyjskiej prezentacji tego produktu wszystko stało sie jasne. Spróbujcie u siebie przy Unique to zastosować może pomoże przy polerowaniu mgiełki.

Sprawdziłem u siebie i wilgotna szmatka bardzo pomaga.

 

http://www.youtube.com/watch?v=z8jiPL2x8N4

 

Kolego na opakowaniu Unique pisze żeby po zastosowaniu, nie dopuszczać do kontaktu z wodą przez następne 2 godziny. Więc wilgotna szmatka to.... chyba nie najlepszy sposób 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że zadowolony jestem z Turtle Wax ClearVue Rain Repellent. Może dlatego, że mam go od początku mojej przygody z detailingiem i nic innego nie testowałem na szybach :P

W przypadku tego preparatu producent podaje, że przed polerowaniem mgiełki należy szybę zwilżyć wodą. Osobiście obchodzę się bez niej i nie mam problemów ze ścieraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc mam już pewne wrażenia z użytkowania Unique. Poranki są już codziennie dosyć chłodne, całe auto mokre. Po włączeniu wycieraczek na szybie robi się dosyc dokuczliwa mgiełka. Mimo używania dalej wycieraczek czy nawet płynu przez pierwsze kilka minut mgiełka nie znika. W deszczu nie mialem jeszcze okazji jeździć. Także poki co z aplikacji na bocznych i tylnej szybie jestem zadowolony. Z przedniej jak narazie nie.

 

Uprzedzając niektóre komentrarze: w aucie jest nowiutka przednia szyba wraz z nowymi wycieraczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo używania dalej wycieraczek czy nawet płynu przez pierwsze kilka minut mgiełka nie znika

U mnie to samo, używam Car-Lack i myślę czy na zimę zaaplikować powtórnie :o Latem wszystko ok, ale przy dużej wilgotności, pierwsze 5 minut jazdy jest upierdliwe, a nie uznaję grzania auta na postoju..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jodan, Ja w piątek nałożyłem G1. Przez pierwszą noc samochód stał w garażu, ale drugą już na dworze i rano pojawiła się mgiełka tylko w dolnej części przedniej szyby, na zewnątrz. Ale to chodzi o taką mgiełkę jak w chłodne poranki nie włączymy ogrzewania i zaraz szyby są zaparowane. Takie trochę mleko.

Jeśli chodzi o ciągnięcie się mgiełki po uruchomieniu wycieraczek- u mnie występuje, ale nie jest bardzo uciążliwe. Za pierwszym razem trochę się wystraszyłem, po odpaleniu spryskiwaczy w celu usunięcia resztek G1 które się chyba jeszcze wypociły. Zrobiły się straszne mazy i za każdym przejazdem ciągnęły się za wycieraczką. Za kilka dni zdam relację z działania G1 podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ciągnięcie się mgiełki po uruchomieniu wycieraczek- u mnie występuje, ale nie jest bardzo uciążliwe. Za pierwszym razem trochę się wystraszyłem, po odpaleniu spryskiwaczy w celu usunięcia resztek G1 które się chyba jeszcze wypociły. Zrobiły się straszne mazy i za każdym przejazdem ciągnęły się za wycieraczką. Za kilka dni zdam relację z działania G1 podczas jazdy.

 

Zastanawia mnie sprawa mgiełki bo jeszcze nie zdażyło mi się czegoś podobnego zaobserwować. Domyślam się że chodzi tutaj o nie do końca usunięte pozostałość G1 które usuwamy załączonym G2 i bawełnianą szmatką (nie mikrofibrą) do osiągnięcia zadowalającego efektu.

Dodatek G2 i formuła G1 została stworzona żeby "życie stało się łatwiejsze" :evil:

 

Jeżeli G2 wyleje się lub zasmakuje 8-) to można go zastąpić czystym IPA.

 

Dla tych którzy nie lubią czytać, film z instrukcją ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michałoś, wg mojej autopsji, występuje i nie występuje, myślę że to kwestia wycieraczek. U mnie na nowym zestawie BOSCHA mgiełki nie ma, a ojciec ma kilku letnie wycieraczki, które szły na pierwszy montaż, nie kojarzę jakie dokładnie, ale mgiełka występuje w bardzo małym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po co szukać daleko jeśli macie pod nosem?

http://allegro.pl/show_item.php?item=1849404520

Pozdrawiam!

 

Niestety spóźniłem się na zakup grupowy RAIN-X.... :cry:

Powyższa oferta z allegro wydaje się być atrakcyjna, ale czy aby na pewno to produkt oryginalny :o ? Jeśli ktoś z was użył RAI-Xa od tego allegrowicza i ma porównanie do "sklepowego" to byłbym wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po co szukać daleko jeśli macie pod nosem?

http://allegro.pl/show_item.php?item=1849404520

Pozdrawiam!

 

Niestety spóźniłem się na zakup grupowy RAIN-X.... :cry:

Powyższa oferta z allegro wydaje się być atrakcyjna, ale czy aby na pewno to produkt oryginalny :o ? Jeśli ktoś z was użył RAI-Xa od tego allegrowicza i ma porównanie do "sklepowego" to byłbym wdzięczny za info.

 

wczoraj odebrałem od tego sprzedawcy ten środek , wszystko w jak najlepszym porządku , dobry kontakt , wyjaśnił jak aplikować preparat , fakt odbierałem osobiście bo mieszkamy w tym samym mieście , koleś pracuje w CarSpa w Gdyni więc jest w temacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.