Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj odebrałem od tego sprzedawcy ten środek , wszystko w jak najlepszym porządku , dobry kontakt , wyjaśnił jak aplikować preparat , fakt odbierałem osobiście bo mieszkamy w tym samym mieście , koleś pracuje w CarSpa w Gdyni więc jest w temacie .

 

dzięki, kupione :good:

 

Czy do okresowej pielęgnacji szyb zabezpieczonych RAIN-X mogę używać AG CGP ? Nie usunie niewidzialnej wycieraczki? co polecacie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nu-Glass Duraglosa stosował bym przed aplikacja niewidzialnej wycieraczki

 

Drobne spostrzeżenie: Nu-Glass jest kozak w kwestii doczyszczenia szyby, ale ja bym psiknął po nim IPĄ, ostatnio położyłem RainX-a po Nu-Glass i po opłukanku na bezdotyku szału nie było...

Nie wykluczam jakiegoś "bug-a" z mojej winy, musze jeszcze potestowac z przygotowaniem szyb i aplikacją pod RX ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duruś 601 i 111 w 2 warstwach, ale na razie nic powiedzieć nie mogę, bo dzisiaj pierwszy dzień deszczu i ogólnie jeżdżę tylko po mieście góra 60/h. Trochę smuży po przetarciu wycieraczkami, ale minimalnie i coraz mniej. Na szybach od 1,5 tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu G1 na moim Passacie. Wczoraj wieczorem tata wrócił nim z Niemiec, jednak przez cały wyjazd nie było deszczu, więc nie mógł sprawdzić działania. Dzisiaj rano u mnie się rozpadało, to wyrwałem się z domu, do fury i jazda. Trafiłem na takie już pokrapywanie i szału na mnie ta wycieraczka nie zrobiła. Krople na bocznych szybach stoją, z przedniej schodzą dopiero koło 100km/h... Jednym słowem lipa.

 

ALE

 

Zdesperowany i niepocieszony myślą wyrzucenia grubej kasy w błoto, szybko umyłem samochód (zgodnie ze sztuką), do garażu z nim, osuszanie i czyszczenie szyb. Zostało mi jeszcze G1 i g2, więc powtarzamy proces. Na początek AG CGP, potem IPA i pierwsza warstwa na szybę czołową. To samo z przednimi bocznymi. Po 10 minutach druga warstwa na przód i tylnej też się dostało.

Żeby nie przedłużać, powiem że moja frustracja rosła z minuty na minutę, ponieważ zostawało mnóstwo smug, mimo stosowania wszystkiego według instrukcji. Po każdym przejechaniu bawełną po jakimś czasie znowu występowała lekka mgiełka :/ Nic to, samochód zaraz miał ruszać do miasta, więc zostawiłem tak jak jest. Po ruszeniu znowu zaczęło lekko kropić, potem trochę mocniej padać i banan zawędrował na moją twarz :mrgreen: To jest to!

Od ok. 60km/h zaczynam wiedzieć, że coś się dzieje, ale dopiero przy 70-80 miażdży suty :-] Kropelki uciekają z zawrotną prędkością, nie ma mowy o jakimś zastoju. Boczne szyby również bez zarzutu. Po takim widoku jestem bardzo zadowolony z jakości Gtechniq G1, choć w moim przypadku aplikacja to była prawdziwa mordęga, nie tego się spodziewałem. W sumie mam teraz na szybie czołowej 5 warstw, to wypadałoby żeby G1 się dobrze sprawował... :P

 

Podsumowanie:

+ naprawdę rewelacyjne działanie,

+ znikome smużenie przy pracy wycieraczek,

+ mam nadzieję, że trwałość ;)

 

- strasznie trudna aplikacja (robiłem dwa podejścia, za każdym razem to samo),

- cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, nakładałem listkami kosmetycznymi dodanymi w zestawie, ścierałem też listkiem, a resztki polerowałem bandażem bawełnianym złożonym w ściereczkę ;) Dla mnie to było naprawdę okropne przeżycie, wrażenie jakby G1 wsiąkł w szybę i był nieosiągalny dla szmatki., leżał gdzieś pod spodem a nie na wierzchu szyby. Nie wiem jak to określić.

Poza tym za dużo preparatu na pewno nie nałożyłem, w sumie zrobiłem 5 warstw na czołową, cztery na przednie boczne, dwie na tylne boczne i dwie na tylną, co daje nam 13 warstw, a w buteleczce jeszcze jakaś 1/4. Chociaż momentami wydawało mi się, że walę za dużo bo robiły się takie jakby zacieki po przetarciu lakieru mokrą fibrą, ale ponowny przejazd je niwelował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ok. 60km/h zaczynam wiedzieć, że coś się dzieje, ale dopiero przy 70-80 miażdży suty :-]

 

 

nie chcę cię zmartwić , ale przy tej prędkości na preparatach takich jak : Unique , CAR-LACK 68 - GLASS SEALING KIT czy Rain Repel Duraglossa też pięknie lecą kropelki więc to żaden szał , jedynie wiara w większa trwałość tego G1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator

Test miesięcznej Uniquy - POLECAM produkt wart uwagi. Woda splywa jak po masle :)

 

newnanowhiteallegro.jpg

 

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

 

 

+ kropelki na koniec filmiku z miesiecznego Colli ;) oraz szyby po "poprawce" Uniquy

 

th_391061140_DSC06159_122_219lo.JPG th_391123576_DSC06171_122_119lo.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rain Clear vs Rain-x ? Stosował ktoś oba środki ? Przede wszystkim interesuje mnie zdolność odpychania wody przy niższych prędkościach, trwałość ma mniejsze znaczenie.

 

Gdzieś czytałem, że firma Glass Science produkująca obecnie Rain Clear kiedyś produkowała Rain-x, ciekawe czy skład pozostał ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czas pokazać teścik wykonany na samochodzie mocno eksploatowanym -a dokładnie :

- szyba przednia 50/50 RainX vs Unique

- szyby boczne : przód RainX - tył Unique

- nałożony 4.09.2011

- przebieg 2900km - w różnych warunkach pogodowych

- film nakręcony dziś :P

 

Jakie wnioski :o:o:-]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia szyba bez rewelacji.

Kładłeś jedną warstwę każdego środka czy kilka?

 

Przód dostał wiadomo bardziej po dupie było błoto, upały, deszcze, płyn ze spryskiwaczy, szron, mróz :/

 

1 warstwa ! - planuję ponowić aplikację w przyszłym tygodniu w tym czasie jeszcze ok 1000 km pęknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód dostał wiadomo bardziej po dupie było błoto, upały, deszcze, płyn ze spryskiwaczy, szron, mróz :/
Na filmikach praktycznie nie widać różnicy pomiędzy preparatami, jak jest w rzeczywistości? Rzeczywiście brak zauważalnej różnicy? Chodzi mi o trwałość i "mazanie/mgiełkę" po przejeździe wycieraczek.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.