Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już też z G1 (położonym miesiąc temu) czekam, czekam, czekam na deszcz... I nic... :zly: Aż nie wytrzymałem i kilka razy przejechałem się ze sztucznie zrobionym deszczu na szybie :kox:. Nigdy bym wcześniej nie pomyślał, że będę czekał na jazdę w deszczu z utęsknieniem :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

spons obleciałem Pume G4 i zacząłem ścierać. Na sucho - zimny pot na czole, każą na mokro - maże się pod Brinkamnem. G3 usunąć papierowym ręcznikiem po 15 min - maże się badziewie....

 

Szukam czegoś co poprawi jazdę po mieście i będzie łatwe w aplikacji bez broszury PDF przed nosem - poszukiwania trwają dalej ;)

 

Jak ktoś kiedyś wymyśli coś EASY ON-EYASY OFF do szyb z zewnątrz i wewnątrz, bez sumg, mazania i "docierania" to biore, cena nieistotna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons obleciałem Pume G4 i zacząłem ścierać. Na sucho - zimny pot na czole, każą na mokro - maże się pod Brinkamnem. G3 usunąć papierowym ręcznikiem po 15 min - maże się badziewie....

 

Szukam czegoś co poprawi jazdę po mieście i będzie łatwe w aplikacji bez broszury PDF przed nosem - poszukiwania trwają dalej ;)

 

Jak ktoś kiedyś wymyśli coś EASY ON-EYASY OFF do szyb z zewnątrz i wewnątrz, bez sumg, mazania i "docierania" to biore, cena nieistotna...

 

 

Hehe, G4 to cleaner. Wstrzasnij, nanies na lekko wilgotna MF i wypracuj na szybie, poczym wez nowa wilgotna MF, zetrzyj ile sie da i wypoleruj do sucha 3cia MF ;)

 

EASY ON-EASY OFF - sprobuj pianki ktora kupiles ;) Tylko pracuj malymi sekcjami.

 

PS. Tylko mi forum zamula czy ogolem sie cos dzieje?

 

[ Dodano: 8 Grudzień 2011, 12:07 ]

spons obleciałem Pume G4 i zacząłem ścierać. Na sucho - zimny pot na czole, każą na mokro - maże się pod Brinkamnem. G3 usunąć papierowym ręcznikiem po 15 min - maże się badziewie....

 

Szukam czegoś co poprawi jazdę po mieście i będzie łatwe w aplikacji bez broszury PDF przed nosem - poszukiwania trwają dalej ;)

 

Jak ktoś kiedyś wymyśli coś EASY ON-EYASY OFF do szyb z zewnątrz i wewnątrz, bez sumg, mazania i "docierania" to biore, cena nieistotna...

 

 

Hehe, G4 to cleaner. Wstrzasnij, nanies na lekko wilgotna MF i wypracuj na szybie, poczym wez nowa wilgotna MF, zetrzyj ile sie da i wypoleruj do sucha 3cia MF ;)

 

EASY ON-EASY OFF - sprobuj pianki ktora kupiles ;) Tylko pracuj malymi sekcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons obleciałem Pume G4 i zacząłem ścierać. Na sucho - zimny pot na czole, każą na mokro - maże się pod Brinkamnem. G3 usunąć papierowym ręcznikiem po 15 min - maże się badziewie....

 

Hmm, mi aplikacja G4 i G3 nie przysparzała takich trudności (robiłem nawet w temp. ok. 4 stopni). Ja mam taką technikę, że G4 wypracowuję już na dość czystej szybie, wycieram ręcznikiem papierowym, potem biorę zwilżoną mikrofibrę i wycieram resztki. Co do G3 to jak aplikowałem w temp. pokojowej nie miałem żadnych kłopotów z mazaniem nawet po dłuższym czasie niż 15 min. od aplikacji (w zimnie trochę się więcej męczyłem, ale tragedii nie było). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTechniq G1

 

Kupiony po pierwszej przejażdżce z RainX - czeka na swoją kolej. Zalecany ponoć na trasy?

 

Hehe, G4 to cleaner

 

Hehe, tak też wyczytałem. Szyby umyłem wstępnie Megsem GCC, wytarłem do sucha i ogień...

 

sprobuj pianki ktora kupiles

 

jak tylko przyszła, to nie wytrzymałem i dziabnąłem boczne szyby w busie - w dzisiejszym deszczu uciekało od 30km/h... :song: wiec cdn...

 

aplikacja G4 i G3 nie przysparzała takich trudności

 

to nie jest tak, że sie "nie da" albo "nie potrafię" - tylko przewaliłem najróżniejszego stuff-u już tyle, że zrobiłem się leniwy i wybredny... :P:-];)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons napisał/a:

Hehe, G4 to cleaner

 

 

Hehe, tak też wyczytałem. Szyby umyłem wstępnie Megsem GCC, wytarłem do sucha i ogień...

 

Czyli probekm byl z polerowaniem G3? Fakt, to mleczko jest troche uciazliwe, ale az takiej tragedii nie ma ;)

 

 

spons napisał/a:

sprobuj pianki ktora kupiles

 

 

jak tylko przyszła, to nie wytrzymałem i dziabnąłem boczne szyby w busie - w dzisiejszym deszczu uciekało od 30km/h... :song: wiec cdn...

 

:good:

 

Niestety, na przedniej szybie efekt szybko znika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G3 napisane jest "paper" do ściągnięcia. Tylko "paper" nie bardzo chciał gadać ze smugami i konieczna była poprawka suchą MF - poszło.

 

Wpadł mi w łapy jakiś wynalazek Premium Wiżyn czy jakoś tak, zobaczymy co ten potrafi :P

 

Spons Może być wcześniej G4 do oczyszczenia szyby? Nie pobiją się? :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruby_RS, Problem przerobiłem.

Nałóż.

Zetrzyj papierem.

Smugi nie?

Zostaw w garażu na parę godzin.

Papier jeszcze raz z użyciem minimalnej ilości wody.

Brak smug nie? :-]

Jak od razu lecimy MF za dużo się tego zbiera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecany ponoć na trasy?

Zgadza się, u mnie G1 od dwóch miesięcy na szybach i w trasach sprawdza się wyśmienicie :good: Natomiast w mieście jest lipa, bo u mnie G1 działa od 65km/h.

 

Co do aplikacji, to ja z G1 miałem ogromny problem. Strasznie się przy nim pieniłem :zly: Smugi, smugi i jeszcze raz smugi. Następnym razem muszę spróbować metody minetoo.

G3 zaaplikowałem w zeszłą sobotę na kabinie prysznicowej i naprawdę "robi robotę". Mimo, że kabina już nieco sfatygowana i pod palcem wyczuwalne są miejscowe chropowatości.Tutaj śmiało mogę użyć stwierdzenia"easy on, easy off". Praca z nim to banał. Jako cleaner- CGP+IPA.

Polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na jednym aucie G1 (2 warstwy) się trzyma jakoś od 3 tygodnia sierpnia do teraz, a to auto jest myte co tydzień - dwa proszkiem i pianą, a co miesiąc normalnie. I myślę po opiniach innych, że tą zime to spokojnie jeszcze oblata, a może i doczeka tej za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Różnicy w prędkości przy jakiej kropelki uciekają nie będzie, o czym z resztą opowiadałem na ostatnim spocie. Myk jest w tym że za rok o tej porze G1 dalej będzie porównywalnie do dzisiaj odprowadzał wode, no a RainX... :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Czy jak mam na szybie G1 i użyje Glass Scrub czy innego tego typu preparatu to G1 zniknie?

 

 

Powiem tak, nie używałem Glass Scrub ale na kabinie prysznicowej próbowałem ściągnąć G1 za pomocą cleanerów i Autoglyma CGP i nie poszło, dopiero pasta ścierna na maszynie dałą rade.

 

jak ma się G1 do ściągania przez pióra wycieraczek... Szkodzi mu?

 

Ja tam raczej sporadczynie korzystałem z wycieraczek w tym roku, ale G1 nakładałem po wymianie szyby w maju, i na dzień dzisiejszy nie ma żadnej różnicy pomiędzy polem gdzie pracują wycieraczki i poza nim. W firmowym Caddyku który robi większe przebiegi ,jak jechaliśmy jakoś w styczniu/lutym do Poznania to też nie było większych różnic, a tam G1 siedział dużo dłuzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.