Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przetestuję K2 NUTA .. ponoć coś tam zostawia .. mam nadzieję, że nie pogryzie się z "NW" ;)

Używam w ciężarówce , jak na taki przedział cenowy można śmiało polecić , robię dużo kilometrów i w sumie wydajność też dość zadowalająca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od marca mam Aquapela, trochę już zaczął siadać więć przed wczoraj przejechałem szybę glinką żeby go zdjąć i położyć coś innego dla testów. Po glince okazało się że działa kozak tylko szyba była brudna ;) siedzi dalej, ciekawe ile jeszcze wytrzyma.

Gdzie tego Aquapela można dostać, bo patrząc na opinie to jest to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na 5 stronie tego wątku pisałęm o CarPlan DEMON Rain Repellent

to było w Maju, napisałem o nim sporo... dziś mogę jeszcze dodać że polecam go z czystym sumieniem

a mianowicie:

- wytrzymuje na szybie kilka miesięcy

-nie usuwa go zwykły płyn do szyb (ale w zasadzie po zastosowaniu nie potrzeba myć szyb płynem, sam szampon podczas mycia całego auta wystarcza)

-nie powoduje skakania wycieraczek itp.

-co do smużenia to u mnie na początku było znaczne ale nie przeszkadzało, a potem w zasadzie było niezauwazalne

 

na minus tylko to, że niestety usuwa go zimowy płyn do szyb (być może nie każdy ale AURA z biedrony go zmywa, oczywiście nie od razu ale u rodziców w aucie nałożyłem preparat na szybe a mieli zimowy płyn i po jakimś czasie tam gdzie pracowały wycieraczki preparat został zmyty, natomiast reszta szyby dalej ok

 

ja używałem całe lato letniego płynu i na prawde wytrzymał ładnych kilka miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie u nas można kupić preparat Ombrello/Aquapel

Jeśli chodzi o aquapel to kontaktowałem się ostatnio z gościem który sprzedawał to pół roku temu na allegro i na pisał mi że w ciągu dwóch, trzech tygodni postara się ściągnąć większą ilość bo ostatnio poszło mu to jak świeże bułeczki. Sam czekam na ten preparat i jak się pojawi dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Meguiars Ultimate Quik Wax. Miałem akurat pod ręką, jeszcze trochę zostało po wiosenno letnich aplikacjach na lakier więc postanowiłem przetestować na szybach i lusterkach. I jak na razie jestem zadowolony. Myje się szyby lepiej niż wcześniej, na szybach nie ma żadnych pozostałości po wodzie, żadnych śladów, woda się zbija w kropelki, które po prostu momentalnie spływają... jeszcze tylko podczas intensywnego deszczu nie miałem okazji tego rozwiązania testować bo nie padało ostatnio u mnie. Ale widząc jak się szyby zachowują myślę, że będzie dobrze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, masz Unique..a ja pytałem wcześniej o opinie nt. tego właśnie produktu, bo jest niedrogi (fakt, ze mała butelka).. ale jak tam z jego wydajnością i przede wszystkim działaniem?

Jest to chyba najlepiej przeze mnie wydane 17zł na auto.

Przypuszczam że wystarczy na co najmniej kilkanaście aplikacji.

Jedna warstwa, na aucie jest już od ponad miesiąca i dalej działa, mimo iż w spryskiwaczach, których nie raz użyłem jest jeszcze zimowy płyn .

Dostępne w all4auto.pl

Ogólnie polecam

 

Mogę tylko potwierdzić co kolega napisał wyżej, w końcu produkt spełniający swoją funkcję i za przystępną cenę i co dla mnie ważne POLSKI !! W końcu ktoś wymyślił coś fajnego. Ja akurat kupiłem na allegro. U mnie działa już drugi miesiąc. Przy okazji przetestowałem sobie ich antyparę - Miracle hehe w łazience, bo denerwowało mnie (i żonę również :) że po wyjściu spod prysznica lustro było całe zaparowane - jakie było moje zdziwienie gdy po gorącym prysznicu ujrzałem siebie w lustrze, bez żadnej pary na nim - aż się siebie przestraszyłem :lol: Chyba kolejny fajny polski produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Powiedziałem sobie dość.

Moje ostatnie przeżycia w aucie są koszmarne, na lusterkach stoją kropelki które muszę ręcznie wycierać, w aucie zbiera się mega mega para, choć odkurzałem dokładnie i wszystko było suche! Koniec z tym.

 

Dziś święto naszej ojczyzny, więc postanowiłem w czynie społecznym zakupić polski Unique.

Wycieraczka + antifog, zobaczymy jak się spisze.

 

Może jakiś foto-teścik nawet zamieszczę w ramach wdzięczności dla Was :)

 

PS. Dzięki Zoltan za linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobiech ja jestem zadowolony z tej niewidzialnej wycieraczki , warunek to bardzo dobre wypolerowanie szyby z preparatu , bo jeżeli tego nie zrobisz to będą refleksy świetlne widoczne np. wieczorem od świateł innych aut .

Ale preparat działa od 65-70 km/h .

 

Teraz mam zamiar jeszcze przetestować Duragloss Rain Repel bo ma właściwości niewidzialnej wycieraczki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yacek _b, dobrze, będę pamiętał by to spolerować, jest tam w ogóle jakaś instrukcja jak to nakładać?

Myślę że spisze się nawet przy 0kmh, bo w tej chwili niezależnie od prędkości mam na lusterkach warstwę wody skutecznie uniemożliwiającą korzystanie z nich. Z tym myślę że nie będzie się tak osadzać...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobiech jest instrukcja na opakowaniu i na stronie producenta , ale pamietaj o dobrym wypolerowaniu , ja za pierwszym razem niedokładnie to zrobiłem i wieczorem miałem refleksy na szybie . Na boczne szyby tez możesz dać preparat.

 

Impulsator nie zauważyłem żeby po przejściu wycieraczek była jakaś poświata , chociaż koledzy w przypadku innych podobnie działajacych produktów wspominają i niewielkiej mgiełce , która zaraz ginie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
w przypadku innych podobnie działajacych produktów wspominają i niewielkiej mgiełce , która zaraz ginie .

Ta niewielka "mgiełka" to bardzo małe kropelki wody. Pozostają kiedy wycieraczka jest już stara lub szyba nie ma idealnie równej powierzchni (np. ma mikro odpryski od piachu). A, że kropelki są bardzo małe to na ogół szybko odparowują i znikają dlatego po kilku sekundach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yacek _b, dobrze, będę pamiętał by to spolerować, jest tam w ogóle jakaś instrukcja jak to nakładać?

Myślę że spisze się nawet przy 0kmh, bo w tej chwili niezależnie od prędkości mam na lusterkach warstwę wody skutecznie uniemożliwiającą korzystanie z nich. Z tym myślę że nie będzie się tak osadzać...:)

Myślę że jesteś w błędzie, osadzać na lusterkach się będzie i to w większym stopniu. Powłoka jest idealnie śliska i tworzy sie mnóstwo małych kropelek. Jedynym minusem unique są właśnie te małe kropelki, które uciekają tylko wtedy gdy się złączą w większe (na postoju). Wg mnie aplikacja unique na lusterka i tylną szybę to marnotrawstwo produktu (no chyba że lubimy śmigać na wstecznym :D )

Wspomniane smugi są efektem niedoczyszczonej szyby, znikają po pierwszym deszczu. Polecam przed aplikacją przejechać szybę IPA.

 

Odnośnie aplikacji, wszystko jest opisane na opakowaniu.

Ja sie wychyliłem z piankowym aplikatorem i go zeżarło :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.