Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

przetarcie kropli wody usunęło wypełniacze(o ile takie tam na prawde są!)? ciekawe co @nox na to...

 

A może przetarcie po prostu oczyściło dokładnie same ryski, które jeszcze miały w sobie pozostałości po paście, która lekko mogła maskować rysy ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera wie, próbowałem też Dc1 od megsa ale z nim coś takiego nie wystąpiło, podobał mi się ten rezultat więc na to dodo nałożyłem wosk, zobaczymy ile potrzyma,

efekt jaki dało to dodo był rewelacyjny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodo LP bazuje na olejkach i generalnie powinniśmy go dobrze wypracować na lakierze , wiele past bazuje na olejkach i nawet po delikatnym przetarciu rysy i zmatowienia znikają pod płaszczykiem olejków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można można ale Dodo Juice Lime prime to Cleaner-Glaze czyli cleaner z odżywką ważne ejst aby wypracować ten produkt na lakierze tak aby większość olejków się straciła .

Nie którzy preferują jeszcze dodatkowo aby po dokładnym wtarciu produktu odczekać parę minut aby zasechł i wtedy go spolerować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie poleruje autko (granatoy melalik) system 3m ( zolty i niebieski korek) następnie zakupilem black hole i wosk nartty blue a nigdzie nie mogę dostać Dodo Juice Lime prime lite . Stad moje pytanie czym mogę go zastąpić albo czy mogę ten krok pominąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
...czy mogę ten krok pominąć ?
lepiej nie pomijać - lepiej przygotować/wyczyścić wpierw powierzchnię.

W przeciwnym razie wosk nie będzie się tak długo trzymał :acute:

 

 

Możesz prawie każdy Cleaner użyć.

 

Tak jak już @Artur i @malkolm napisali, te dobrze się do tego nadają:

Weź PB Professional Polish.
możesz też zaopatrzyć się w DC1 od megsa , chyba najtańszy środek tego typu ale daje radę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

CleanerFreak, Na początku nie chciało mi się testować PB PP ale po przeczytaniu opisu produktu

 

It is an awesome Paint/Clearcoat cleaner, Metal polish, and super on Glass, Plastic, Headlight Covers, and Plexiglass.

i kilku pytaniach na forum o zastosowanie na innych powierzchniach postanowiłem sprawdzić i jestem zachwycony oprócz lakieru który dostał kilku % lepszego połysku to czyściłem:

- szyby : zniknęły wszystkie zacieki ewentualne plamy itp nie zauważyłem żadnego efektu zaparowywania nawet w deszczową pogodę

 

- tworzywa zewnętrzne : wyczyściłem przed nałożeniem dresingu bo gdzie miejscami były ślady po twardej wodzie ładnie je ściągnęło i zostawił czysty matowy efekt

 

- chromowane znaczki i obramowanie grila w przedniej masce - także odzyskał ładny połysk, nie zrobiło korekty chromy z jakiś rysek ale chrom zrobił się czysty tak jak lakier.

 

Myślę że cleaner DJ także można do tych rzeczy zastosować :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie wykluczone że działa, ja jednak staram się używać odpowiednie produkty do odpowiednich zadań/powierzchni. ;)

Wosk również można nakładać na szybę, ale są znacznie lepsze produkty które są szybom dedykowane.

 

Dodatkowo: zawsze istnieje możliwość iż środki chemiczne które są w cleanerach do lakieru oddziaływują negatywnie na inne powierzchnie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

not good idea. tzn. być może i good idea, ale to zależy co będzie się działo przed tym etapem? jeśli będzie np. extra fine, to spokojnie możesz pominać SRP i od razy DJ LP.

ja widzę takie warianty:

FC+, Extra Fine, Lime Prime Lite

FC+, EF, UF, LPL

FC+, EF, SRP

FC+, EF, LPL

 

moim zdaniem nie ma sensu używanie równocześnie SRP i LPL. LPL wyciągnie wypełniacze ukryte w SRP, a właściwości ścierne SRP nie są porównywalne z EF czy UF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.