Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
Rysy nie są zbyt mocne.Takie koliste od mycia - więc może coś pomiędzy UC a SWIRLX czyli właśnie Scratch.

 

Teoria mówi żeby zaczynać od najlżejszego środka w ofercie,praktyka i finansowe możliwoście ;) mówią żeby dopasować sobie odp. środek do uszkodzeń,co w połączeniu z wiedzą na temat miękkośc/twardości lakieru pozwala oszacować co będzie potrzebne.

 

Po tym polerowaniu użyć cleanera (np.SRP)?Potem jak będzie nawoskowany

to po myciu będę używał Quik deteilera i to wszystko ?.

 

Generalnie 2x Tak,z tym że SRP to wszystko w jednym,nie tylko cleaner,dla ciebie będzie w sam raz.

 

Wosk #16 też ma chyba błysk ,czy jest matowy ?

 

Oczywiście że ma błysk ;):P Chodziło o to że sealanty maja bardzo specyficzny wygląd,generują dużo "sztucznego" blasku,nie każdem to odpowiada. #16 będzie wyglądał równie dobrze,tyle tylko że inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,że z glinkami jest tak samo.Jeśli na pocz.kupię białą megsa to będzie dobrze?

Jeśli dobrze zrozumiałem to SRP jest quik deteilerem i cleanerem w jednym.Więc będe uzywał go przed woskow. a potem po umyciu. A NXT Gener.Glass Cleaner czy spełni taką samą rolę co SRP ?Sorry ,że trzymam się Megsa ale to dla mnie na pocz. prostsze kupić wszystko w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,że z glinkami jest tak samo.Jeśli na pocz.kupię białą megsa to będzie dobrze?

Jeśli dobrze zrozumiałem to SRP jest quik deteilerem i cleanerem w jednym.Więc będe uzywał go przed woskow. a potem po umyciu. A NXT Gener.Glass Cleaner czy spełni taką samą rolę co SRP ?Sorry ,że trzymam się Megsa ale to dla mnie na pocz. prostsze kupić wszystko w jednym miejscu.

Ale Ci się pokierało wszystko :) SRP to Cleaner +Sealant+Feeler. Czyści ,odżywia i wypełnia. Nei ma nic wspólnego z detailerem i nie może być używany po myciu na nawoskowaną powierzchnie ponieważ ten wosk usunie! A NXT Glass Cleaner to chyba sama nazwa wskazuje ze jest ..do szyb. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keram6, wszystko ci się pomieszało. powoli, , glinka biała od megsa na początek jak najbardziej ok.

SPR nie jest QD, jest cleanerem, i politurą w jednym, a do tego ma właściwości zabezpieczające lakier.

glass cleaner jak sama nazwa wskazuje służy do czego innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: No tak za dużo tego wszystkiego .Jasne - glass to szyba.No to żeby nie wpaść ponownie to zaproponuj mi coś po myciu (kiedy wóz jest nawoskowany)od megsa. Rozumiem ,że SRP lub inny z Megsa -Ultimate Quik Deteiler -(może być ?) ,będzie przed woskowaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i chciałbym dopytać co polecacie jeszcze z cleanerów oprócz DJ, Zymola i Swissvaxa.Może coś z tańszych rzeczy?? Mam SRP ale że się już kończy chciałbym zastosować coś innego powiedzmy w podobnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Poorboy's ma także cleaner o nazwie Professional Polish.

 

Nie używałem go jeszcze więc się nie wypowiem na temat działania.

 

I nie jest to reklama jest to tylko wypowiedź informacyjna że istnieje taki produkt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest też collinite 840 - saphhire. muszę go w końcu wypróbować, przynajmniej zanim się pozbędę wosków colli;)

 

Ja kupowałem wosk 845 to miałem go wziąść do kompletu. Ale przeczytałem coś takiego w uwagach i odpuściłem :

"Nie zalecamy używania na nowych lakierach i lakierach o ciemnych barwach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Plater

 

Tak, jak najbardziej jest to odpowiednik DJ pod względem opinii innych głównie z zagranicy, /ja sam będę go testował dopiero na wiosnę na rozpoczęcie sezonu :-]

 

Kanar

 

Sorki ale troszkę się z Tobą nie zgodzę :?

 

na opakowaniu jest info "No abrasives" co oznacza nie ścierny

na opakowaniu SSR 1 jest light abrasives czyli lekko ścierny.

 

Może w testach wyjdzie inaczej ale tak jak pisałem ja przeprowadze test jak zrobi się cieplej i wtedy będę miał 100% wiedzę czy jest ścierny czy nie :good:

 

Chyba że ty już go testowałeś i faktycznie ma właściwości lekko ścierne :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.