Skocz do zawartości

Brinkmann MaxFire Dual Xenon Czy Led Lenser ??


Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator

Led Lenser zdecydowanie nie jest za mocny, jest w sam raz do inspekcji lakieru. Jest poręczniejszy od Brinkmanna, i moim zdaniem wymienny akumulatorki to duża zaleta, ale nie dałbym za niego 100 zł więej niż za Brinkmanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LL można mieć za ok. 200zł w popularnym ostatnio na forum sklepie i oczywiście z darmową wysyłką do PL. Jak dla mnie zaletą LL jest, że oprócz latarki do inspekcji mamy dobrą latarkę do zastosowań ogólnych ale oczywiście waże jest, że jest przynajmniej nie gorsza niż Brinkmann.

 

lakikwap, jakie były różnice? Czy LL pokazywał gorzej swirle? A może tylko mają inną temperaturę barwową a defekty pokazaują podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
no niewiem, po tym jak widziałem jak świeci sungun i LL to dalmnie to 2 różne rodzaje światła.

 

No i ? Tego przecież nikt nie neguje. Gwarantuje że jeśli dany defekt będzie widoczny pod Sun Gunem, to będzie też widoczny pod Led Lenserem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, nie miałem dosłownie przy sobie obu lampek żeby porównywać ale LL ma bardzo mocny snop światła i mocno skoncentrowany, 3m całkiem inny kolor, mocno rozproszone światło i jakby słabsze.

3m napewno wiedziało co robi budując tą lampę i dało halogen o barwie jak najbardziej naturalnej i CRI pod 100. Ledy to całkiem inne źródła, z wyższą barwą i właściwościami. Chciałem kupić LL ale na światelka.pl gdzie ludzie wiedzą o co chodzi odrazu odrzucili ten pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Led Lensera , jako źródła światła w celach inspekcji lakieru jestem bardzo zadowolony. Jeszcze bardziej zadowolony jestem z LL jako latarki do wypadów nocnych po górach itp

Nie mam bezpośredniego porównania z Brinkmannem czy 3M, ale za pieniądze jakie wydałem (ok 35funtów z przesyłką) nie zastanawiałem się długo nad zakupem tej latarki.

 

Z resztą o LL chyba już wszystko zostało napisane, w tym ja zamieściłem na forum swoje spostrzeżenia w formie krótkiej recenzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ja mam Brinkmanna i Led Lensera i wg mnie są bardzo podobne Brinkmann ma może bardziej żołtą barwe światła natomiast jeśli chodzi o wykonanie to led lenser wygląda porządnie brinkmann trochę gorzej

 

[ Dodano: 9 Wrzesień 2011, 12:23 ]

Artur, nie miałem dosłownie przy sobie obu lampek żeby porównywać ale LL ma bardzo mocny snop światła i mocno skoncentrowany,

ma regulację można świecić punktowo i "szeroko" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj robiłem w motorze polerke na kolorze czarny-czarny rysował się nawet od dotknięcia MF do inspekcji używałem zarówno brinkmanna jak i LL, na tym kolorze obie latarki spisują się identycznie, różnica taka brinkamm żołte światło, LL jasnobiałe to tak jak porównać HQI i halogen, żółty kolor przyjemniejszy dla oka i dlatego częściej używałem brinkmanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.