Skocz do zawartości

Brinkmann MaxFire Dual Xenon Czy Led Lenser ??


Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dwie latarki od mar3. Jedna na reflektorze, a druga na soczewce ustawionej na maksymalne rozpraszanie.

W tej chwili do inspekcji używam tej na soczewce, bo widać więcej defektów.

Świeci porównywalnie z LL, z tym, że jest na ogniwo 18650, ma mniejsze gabaryty i jest leciutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak chcesz, to mogę Ci zrobić od podstaw latarkę, obudowa wytoczona z aluminium, soczewka + najnowsza dioda Cree xp-g2 o zimnym odcieniu ( bo przy nim ponoć lepiej widać pewne defekty ), elektronika zapewniająca stałą jasność - reszta "smaczków" do dogadania

 

soczewka taka sama jak w LL? Jaki hajs za ww? :o

 

Nie, w sensie, że nie robię z regulacją. Jest ustawiona na rozproszony promień :)

 

Jutro obadam sprawę i dam znać jak to wygląda cenowo. Aha - preferuję zasilanie 18650, do takiej latarki trzeba dokupić ogniwo i ładowarkę, jeden wydatek więcej ale później tylko ładujesz i używasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "kształt" może być prosty bez udziwnień?

 

np. coś w tym stylu:

pict8874qe5.jpg

 

latarki robię z aluminium ( ta z obrazka przechodziła jakieś próby z trawieniem ) no i generalnie najprostsza sprawa to zostawić gołe aluminium, kiedyś próbowałem z anodyzowaniem ale ciężko dogadać sprawę na odległość ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszkowo też próbowałem, nawalili mi tak grubo, że nie szło skręcić ze sobą części :-] nawet cały molet zalali ... ale jak chodzi o wytrzymałość to rewelacja!

 

są jeszcze farby w szpraju, po pomalowaniu kładziesz dany element do piekarnika coby się utwardziło, wytrzymałość na poziomie lakieru proszkowego

 

tylko jest problem z dostępnością tzn. na ebayu jest tego sporo ale są problemy z wysyłką ... te farby to duracoat, cerakote i jeszcze coś tam było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawalili mi tak grubo, że nie szło skręcić ze sobą części :-]

 

Mogę poprosić, żeby pomalowali ok 60 mikronów. Poniżej tej wartości zaczyna prześwitywać aluminium. Nie wiem jaką grubość miałeś wtedy. Generalnie miejsca newralgiczne, jak gwinty, można zamaskować.

 

Przed malowaniem, element może być przygotowany chemią specjalnie do aluminium, metoda potocznie zwana "cyrkon - tytan".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka grubość jest ale wygląda na to, że było na bogato malowane :)

 

to ta latarka, zakrętka z włącznikiem miała molet, jak się przyjrzeć to coś widać ale generalnie zalane na maksa :thumbdown:

 

P1140829.jpg

P1140826.jpg

P1140828.jpg

p1100579.jpg

 

przed malowaniem wyglądała tak:

p1090576s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka grubość jest ale wygląda na to, że było na bogato malowane :)

 

to ta latarka, zakrętka z włącznikiem miała molet, jak się przyjrzeć to coś widać ale generalnie zalane na maksa :thumbdown:

 

Jak masz jakąś obudowę, to wyślij na próbę. Pomaluje się i odeślę ci z powrotem... :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka grubość jest ale wygląda na to, że było na bogato malowane :)

 

to ta latarka, zakrętka z włącznikiem miała molet, jak się przyjrzeć to coś widać ale generalnie zalane na maksa :thumbdown:

 

Jak masz jakąś obudowę, to wyślij na próbę. Pomaluje się i odeślę ci z powrotem... :dontknow:

 

Dzięki za propozycję! akurat coś robię więc pewnie się zgłoszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://neolux.pl/pl/c/Latarki-z-regulacja-ogniskowej-ZOOM/44

 

mar3, z tej listy która była by najlepsza do inspekcji lakieru?

 

z tej listy miałem do naprawy coś podobnego do tych dwóch pierwszych, mimo zastosowanej diody ( cree xm-l ) świeciły słabo, były kupowane w chinach, producent deklarował 1600lm i sterownik dający 3A w diodę :) oczywiście te ich bajki można sobie darować ...

 

podejrzewam, że wszystkie świecą podobnie, pomyślałbym o modelu 3AA za 60zł ( jeden tryb ) lub tą z ładowarką i akumulatorem za 55zł

 

a tu widzę jakąś perfidną podróbkę LL :D

http://neolux.pl/pl/p/Latarka-Cree-Q5-2 ... ytanowy/81

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem - zabrałem się dzisiaj za latarkę, znalazłem w szafie ostatni pusty korpus, dorobiłem do niego resztę i wyszło coś takiego:

 

P1140854.jpg

P1140855.jpg

P1140858.jpg

 

dioda to Cree xp-g o zimnym odcieniu, jest elektronika ( zapewnia stałą jasność, na dobrym akumulatorze ~3 godziny działania ), prąd w diodę 1A czyli ponad 300 lumenów

 

za latarkę chciałbym 100zł ( ma jakąś ryskę na obudowie, długo przewalała się w szafie ), kamilgt pierwszy pytał więc w razie co jest pierwszy na liście :)

 

za latarkę robioną od podstaw 150zł

 

Edit - Boss, pokaż fotkę przy zapalniczce :-]

 

ja tą latareczkę robiłem ... jakieś 7 lat temu? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar3, daj mi czas do 20 :-]

 

soczewka taka jak w LL na max rozproszeniu? :o

 

Co do tego muszę dokupić i ile $$ mnie to będzie kosztowało? :o

 

ok, nie ma pośpiechu :)

 

mogę zrobić fotkę, jak latarka świeci na ścianę - odległość powiedzmy 1m, ewentualnie mogę zmierzyć średnicę koła i ktoś kto ma LL mógłby porównać :P

 

do latarki potrzebujesz jeszcze ogniwa 18650 ( mogę jakieś kopsnąć na początek ) i ładowarkę ( tej akurat nie posiadam na zbyciu, ale polecę dobry sklep ) :)

 

ale to dopiero około 21, bo teraz muszę wyjechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o latarki potrzebujesz jeszcze ogniwa 18650 ( mogę jakieś kopsnąć na początek ) i ładowarkę

 

cena? :o nie masz takich rzeczy? :-]

 

[ Dodano: 22 Marzec 2013, 17:42 ]

mogę zrobić fotkę, jak latarka świeci na ścianę - odległość powiedzmy 1m, ewentualnie mogę zmierzyć średnicę koła i ktoś kto ma LL mógłby porównać

 

chętnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.