Jump to content

Brinkmann MaxFire Dual Xenon Czy Led Lenser ??


Sucre

Recommended Posts

Zbieram się do zakupu latarki do inspekcji lakieru, pytanko co lepsze z ww.??

Widzę że u Waxa będą Brinkamnny w dobrej cenie, LL jak wiadomo cena 250 zł. Czy warto dopłacić tą różnicę do LL??

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Administrator

Led Lenser zdecydowanie nie jest za mocny, jest w sam raz do inspekcji lakieru. Jest poręczniejszy od Brinkmanna, i moim zdaniem wymienny akumulatorki to duża zaleta, ale nie dałbym za niego 100 zł więej niż za Brinkmanna.

Link to comment
Share on other sites

LL można mieć za ok. 200zł w popularnym ostatnio na forum sklepie i oczywiście z darmową wysyłką do PL. Jak dla mnie zaletą LL jest, że oprócz latarki do inspekcji mamy dobrą latarkę do zastosowań ogólnych ale oczywiście waże jest, że jest przynajmniej nie gorsza niż Brinkmann.

 

lakikwap, jakie były różnice? Czy LL pokazywał gorzej swirle? A może tylko mają inną temperaturę barwową a defekty pokazaują podobnie?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator
no niewiem, po tym jak widziałem jak świeci sungun i LL to dalmnie to 2 różne rodzaje światła.

 

No i ? Tego przecież nikt nie neguje. Gwarantuje że jeśli dany defekt będzie widoczny pod Sun Gunem, to będzie też widoczny pod Led Lenserem.

Link to comment
Share on other sites

Artur, nie miałem dosłownie przy sobie obu lampek żeby porównywać ale LL ma bardzo mocny snop światła i mocno skoncentrowany, 3m całkiem inny kolor, mocno rozproszone światło i jakby słabsze.

3m napewno wiedziało co robi budując tą lampę i dało halogen o barwie jak najbardziej naturalnej i CRI pod 100. Ledy to całkiem inne źródła, z wyższą barwą i właściwościami. Chciałem kupić LL ale na światelka.pl gdzie ludzie wiedzą o co chodzi odrazu odrzucili ten pomysł.

Link to comment
Share on other sites

W takim razie Swissvax Polska musi się potężnie mylić że używa LL, a nie Sungunów :D:P

kurcze a byłem pewny że swissvax używa właśnie sunganów, widziałem gdzieś na fotorelacjach.

Nieważne zresztą, jak kto woli.

Link to comment
Share on other sites

Ja z Led Lensera , jako źródła światła w celach inspekcji lakieru jestem bardzo zadowolony. Jeszcze bardziej zadowolony jestem z LL jako latarki do wypadów nocnych po górach itp

Nie mam bezpośredniego porównania z Brinkmannem czy 3M, ale za pieniądze jakie wydałem (ok 35funtów z przesyłką) nie zastanawiałem się długo nad zakupem tej latarki.

 

Z resztą o LL chyba już wszystko zostało napisane, w tym ja zamieściłem na forum swoje spostrzeżenia w formie krótkiej recenzji.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ja mam Brinkmanna i Led Lensera i wg mnie są bardzo podobne Brinkmann ma może bardziej żołtą barwe światła natomiast jeśli chodzi o wykonanie to led lenser wygląda porządnie brinkmann trochę gorzej

 

[ Dodano: 9 Wrzesień 2011, 12:23 ]

Artur, nie miałem dosłownie przy sobie obu lampek żeby porównywać ale LL ma bardzo mocny snop światła i mocno skoncentrowany,

ma regulację można świecić punktowo i "szeroko" ;)

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj robiłem w motorze polerke na kolorze czarny-czarny rysował się nawet od dotknięcia MF do inspekcji używałem zarówno brinkmanna jak i LL, na tym kolorze obie latarki spisują się identycznie, różnica taka brinkamm żołte światło, LL jasnobiałe to tak jak porównać HQI i halogen, żółty kolor przyjemniejszy dla oka i dlatego częściej używałem brinkmanna

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.