Skocz do zawartości

Brinkmann MaxFire Dual Xenon Czy Led Lenser ??


Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak najbardziej są ok, nie wiem tylko jak LL radzi sobie z enelopami w dłuższym okresie. Miałem kiedyś latareczkę z DXa, na zwykłym paluchu było ok, z eneloopa pociągnął ponad 1A prądu i dioda poszła w... Poczytaj o LL i jeśli inni używają Sanyo, bierz te z linka. Sam kupował w fotojokerze, ale ok 9zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rządzi... :P LL ma jedną zaletę - najfajniejszy focus na rynku. Wydajność diody, elektronika, brak wodoszczelności i ilość światła z LL nie jest niczym wyróżniającym się. Fajne światełko, są fajniejsze w tej cenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rządzi... :P LL ma jedną zaletę - najfajniejszy focus na rynku. Wydajność diody, elektronika, brak wodoszczelności i ilość światła z LL nie jest niczym wyróżniającym się. Fajne światełko, są fajniejsze w tej cenie ;)

 

No tak, to samo pisałem kilka stron wcześniej, to się dziwili 8-)

 

ps. elektroniki w niej nie znajdziesz no chyba, że 4 rezystorki :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio już nie kupuję latarek i tam mam z 8 różnych w domu. Gdzieś dwa lata temu grzebałem na forum "światełka" i co trochę zamawiałem z Chin i HK różne wynalazki. Podobała się zostawał, nie na giełdę. Koniec końców najlepszą dla mnie jest solarforce na XP-G. Korpus dobrze wykonany i anodowany, diody w modułach, wydajne aku z zabezpieczeniem, sterownik trzy trybowy i włącznik revers - więcej nie potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solarforce jest modułowy. Mam L2P, zmieniony włącznik (można stawiać ją na "dupce" jak świeczkę), gumkę włącznika zmieniłem na fosforyzującą.

korpus

http://www.solarforceflashlight-sales.c ... &s=7&id=17

drop

http://www.solarforceflashlight-sales.c ... =10&id=113

dupka

http://www.solarforceflashlight-sales.c ... s=18&id=66

kabura

http://www.solarforceflashlight-sales.c ... s=21&id=70

plus aku, ładowarka etc. Poprawiłem także odprowadzenie ciepła z modułu na obudowę. Przy maksymalnym trybie grzeje ręce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio już nie kupuję latarek i tam mam z 8 różnych w domu...

 

p1090756b.jpg

 

p1090360j.jpg

 

p1060936.jpg

 

:P, chociaż większości już nie mam ...

 

a teraz już całkiem serio, LL jako latarka może nie zachwyca, jest sporo sprzętu świecącego o niebo lepszego ale jeżeli chodzi o inspekcje to taką mocniejszą latarką ze skupionym promieniem można się oślepić odbiciem światła od lakieru, owszem na upartego można ale to nie to samo co światło puszczone przez soczewkę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa akumulatorków Sanyo do latarki LL https://www.hurt.com.pl/4-x-akumulatork ... 10956.html Czy po ich zastosowaniu nic złego sie nie stanie z diodą w latarce.

Na stronie producenta jest napisane że można używać 4 baterie AAA = 6V/2800 mAh (możliwość stosowania akumulatorków 4x1,2 V o dowolnej pojemności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa akumulatorków Sanyo do latarki LL https://www.hurt.com.pl/4-x-akumulatork ... 10956.html Czy po ich zastosowaniu nic złego sie nie stanie z diodą w latarce.

Na stronie producenta jest napisane że można używać 4 baterie AAA = 6V/2800 mAh (możliwość stosowania akumulatorków 4x1,2 V o dowolnej pojemności)

 

A co Ty się tak tego obawiasz? skoro producent wyraźnie dopuszcza stosowania akumulatorków ... dają 5lat gwarancji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Body wygląda jak ultrafire/aurora c6, w sumie fajne światełko do kieszeni :)

 

wymiarami tak, wyglądem raczej nie :P

 

mam te obudowy już dość dłuuugo, fajna sprawa bo anodyzacja to HAIII, dorobiłem radiator pod diodę i elektronikę oraz nowy moduł włącznika oparty na wysoko prądowym pstryczku Omten'a - dzięki temu straty na włączniku są pomijalne a i bardzo dobrze się klika :)

 

elektronika 3 trybowa z możliwością programowania trybów, ochrona ogniwa przed nadmiernym rozładowaniem i takie tam 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kama - dokładnych wartości teraz nie powiem, generalnie każdy tryb możesz zmienić jak chodzi o jasność - jest 8 poziomów jasności, od baardzo słabego który nadaje się jedynie do świecenia w nocy ( jak np. wstaniemy i zapalimy latarkę ) do 100%

 

zmiany trybu dokonujemy na włączonej latarce poprzez dwa szybkie "kliknięcia" - coś jak kliknięcie lewym p. myszki, tryby zmieniają się kolejno - 1, 2, 3, 1, 2, 3 itd.

 

wejście do programowania jasności poprzez 3 szybkie kliknięcia, po tej sekwencji błyśnie i zgaśnie a po chwili jasność zacznie rosnąć od minimum do maksimum, jedno kliknięcie i wybór zatwierdzony

 

pamięć zapamiętuje dany tryb momentalnie, generalnie dopóki nie zrobimy dwu-klika mamy stale ten sam tryb - świetna sprawa 8-)

 

jest jeszcze ochrona ogniwa przed nadmiernym rozładowaniem, 18650 nie lubią schodzić poniżej 3v

 

edit - BlacK - może nie jest to to co daje nam HAIII od Surefire ale generalnie daje radę, mam jedną taką latarkę zrobioną do pracy, używana codziennie dość mocno, zazwyczaj jest w skrzynce z narzędziami ... ma ładne wybłyszczenia na krawędziach i nic poza tym :good:

 

ja lubię jeszcze słabsze tryby nocne, im słabszy tym lepszy, no tki co to go w dzień praktycznie nie widać :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczena mi opadła po przeczytaniu twojego posta :shock::shock::shock:

 

Miałem robić jakieś zakupy na dx.com ale chyba trzeba to będzie przemyśleć ;)

 

Zajrzyj na fora latarkowe, to się zdziwisz ;) Na ich giełdach też można trafić fajne latarki.

 

jest jeszcze ochrona ogniwa przed nadmiernym rozładowaniem, 18650 nie lubią schodzić poniżej 3v

 

Lub zakup zabezpieczonych 18650, nie rozładujesz, nie przeładujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.