Skocz do zawartości

Brinkmann MaxFire Dual Xenon Czy Led Lenser ??


Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 rok później...

Miałem kontakt z Romisenem RC-29 i tak mi sie spodobała, że poszedłem właśnie w ta firmę. Ostatecznie wybrałem RC-C8, moc taka jak w P7 czyli 200lm. Jestem z niej bardzo zadowolony.

Polecam forum Swiatelka.pl w dziale giełda można kupić fajne latarki w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegos do inspekcji. To co polecasz w lepszej cenie niz LL,ale tez o dobrej jakosci?

 

Polecam Ci LL P7, zakupiłem i jestem zadowolony. Fakt, kosztuje nie mało ale sprawdza się doskonale. Jeśli będziesz chciał sprawdzić czy Ci odpowiada to daj znać na PW, jakoś się umówimy na mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tej - link ?

 

Krótki czas pracy 3h :/ gdzie led P7 do 120h

Brak regulacji ogniskowej co jest BARDZO przydane :?

 

Taaa :lol:

 

120 godzin, 200lm i 4AAA?

 

Ledlenser zawsze podawał czasy pracy od zapalenia do egipskich ciemności, w realu masz około godziny jasnego światła ... generalnie jasność spada od samego początku i z każdą minutą świeci coraz słabiej - zasilanie tej diody z 4AAA i kilku rezystorków nie daje dobrych wyników - ale marketing mają dobry 8-), no wiesz, coś jak: Nasz wosk zapewnia 6miesięcy ochrony lakieru :kox:

 

wykres czasu pracy dla niedowiarków:

LLP7runtime.gif

 

w skrócie:

 

LL ma fajny patent z soczewką, to jest chyba jedyna firma której udało się to dość dobrze rozwiązać ... i to chyba tyle zalet, patrząc na cenę, osiągi, brak elektroniki :idea:

 

szczerze? wolałbym kupić jakiegoś tandetnego "zooma" 3AAA z allegro za grosze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LL ma fajny patent z soczewką, to jest chyba jedyna firma której udało się to dość dobrze rozwiązać ... i to chyba tyle zalet, patrząc na cenę, osiągi, brak elektroniki :idea:

 

szczerze? wolałbym kupić jakiegoś tandetnego "zooma" 3AAA z allegro za grosze :)

 

 

Daj linka do jakiegoś zmiennika GODNEGO LL z miłą chęcią sprawdzę i wtedy przyznam Ci rację do tego co napisałeś powyżej.

 

Miałem w ręku wile latareczek drogich, tanich ale żaden do LL nie miał porównania.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Jakiego "skupienia" snopu światła używacie pracując z LL? Bo jak moim zrobie max skupienie to tak mnie oślepia odbicie, że niewiele widze :P Dopiero rozpraszając snop światła jestem w stanie coś zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzinkins - Problem jest taki, że na rynku jest sporo ciekawych latarek ale większość z nich ( jak nie wszystkie ) mają reflektor, reflektor daje nam główny promień dość mocno skupiony, odbicie w lakierze będzie nas oślepiać i tyle. Robiłem/przerabiałem tu na forum latarki typowo do inspekcji - ponoć spisują się dobrze :) i zdaje się nawet, że Evo jedną porównywał do LL

 

nie wiem czy zooma za ~30zł można nazwać godnym zamiennikiem ale jak mam płacić chorą kasę za soczewkę LL ( bo reszta do mnie nie przemawia ) to wolę wydać te 30zł a jak długo będzie działać taki zoom to już inna sprawa, zresztą LL też się psują a koszyk na bateryjki tani nie jest ...

 

nie piszę tego wszystkiego o LL złośliwie czy coś, ja po prostu jestem chory, jak widzę latarkę z "power ledem" zasilaną AAA w dodatku przez rezystorki :D

Jak chcesz, to mogę Ci zrobić od podstaw latarkę, obudowa wytoczona z aluminium, soczewka + najnowsza dioda Cree xp-g2 o zimnym odcieniu ( bo przy nim ponoć lepiej widać pewne defekty ), elektronika zapewniająca stałą jasność - reszta "smaczków" do dogadania ;)

 

myślę a nawet jestem przekonany, że będzie to godny zamiennik LL :P

 

Evo - to nie zasługa, że nagle pod LL się pojawią, wystarczy soczewka i dioda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, to mogę Ci zrobić od podstaw latarkę, obudowa wytoczona z aluminium, soczewka + najnowsza dioda Cree xp-g2 o zimnym odcieniu ( bo przy nim ponoć lepiej widać pewne defekty ), elektronika zapewniająca stałą jasność - reszta "smaczków" do dogadania

 

soczewka taka sama jak w LL? Jaki hajs za ww? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.