Skocz do zawartości

Szukamy testerów: szampon Rinseless !


CAR CRAZY

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie również możliwośc porównania z Unique i rainX, do wyboru tryb miasto/trasa lub tylko miasto. Szyba po polerowaniu tlenkiem ceru i normalna.

 

Możliwość aplikacji na auto, które nigdy NW nie widziało tak jak jego właściciel, jego wrażenia także się znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Jeszcze nikt nie wybrany ;) kurcze ma teraz jakiś problem z forum raz jest ok a raz biały ekran i jakieś błędy :/ Jutro wybiorę i poproszę o adresy konkretne osoby. :)

 

[ Dodano: 17 Styczeń 2012, 23:19 ]

Witam

 

Próbki przygotowane nawet 5szt a nie 4 :-]

 

Proszę następujące osoby o adres do wysyłki na PW :

 

 

 

cubstone

 

art'ek Przygotowanie pod TGG za pomocą tlenku ceru (ręcznie) nastepnie przemycie płynem w zestawie z TGG

 

S3ci0r

 

rychu

 

minetoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowanie pod TGG za pomocą tlenku ceru (ręcznie) nastepnie przemycie płynem w zestawie z TGG

tlenek ceru recznie?? moze byc maszynowo na najnizszych 900?? bo mam filc polerski jedynie na rzep do bp?? takie lekkie nie darcie kilku godzinne - max 3-5 przejazdow ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

art'ek, Ręcznie chodziło mi o bardzo delikatne wtarcie aplikatorem z fibry albo samą mikrofibrą(bez brudu itp ma być szybko i dobrze, po prostu żeby szyba była oczyszczona fizycznie a nie chemicznie jak w przypadku środków typu CGP.

 

Albo zrób tak jeżeli można:

 

- przygotuje pod tgg jak ci pasuje może być inny środek oby usunął poprzednią powłokę jeżeli jest i następnie przemycie dołączonym płynem.

 

To że masz tlenek ceru to bardziej zależy mi na sprawdzeniu w jaki sposób najlepiej usunąć położony TGG.

 

pojeźdź z powłoką tydzień i na jakimś małym kawałku np bocznej szybie spróbuj ją zdjąć:

 

metodą ręczną :

 

- CGP

- AB low Dust

- tlenek ceru

 

i napisz który środek najlepiej się sprawdza czy wszystkie dają radę bo jest prawdopodobieństwo że te środki oparte na chemii mogę mieć trochę problemu dlatego ręcznie tlenkiem ceru powinno zejść bez problemu.

 

Opisz jak poszło i dalej rób co chcesz. ;) Dasz radę spełnić te moje wymysły :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie chodziło mi o bardzo delikatne wtarcie aplikatorem z fibry albo samą mikrofibrą(bez brudu itp ma być szybko i dobrze, po prostu żeby szyba była oczyszczona fizycznie a nie chemicznie jak w przypadku środków typu CGP.

nie ma problemu moge zrobic to tak ze sciagne recznie tlenkiem ceru na aplikator z mikrofibry - oczyszcze szybe na ktorej nie ma napewno nic

przetre pozniej tym srodkiem z zestawu TGG i naloze TGG , a jak mi cos zostanie to naloze na tylnia (albo boczna) sciagne po tygodniu recznie tez tlenkiem??

jak to nie problem odlej mi kapke wiecej bo bede to na Tourana nakladal a on ma dupne szyby :lol: kiedy zamierzasz rozsylac probki bo moze na szybko jeszcze jakies zakupy doloze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Sprawa zdjęcia powłoki rozwiązana, miałem okazję sprawdzić jak działa DG Nu Glass na TGG i przy mocniejszym przepolerowaniu zdejmuje więc jest ok. Nie trzeba wymyślać czegoś nowego do zdejmowania. Czyli Ci co mieli walczyć z tlenkiem ceru moga odpuścić i pracować przyjemniejszymi cleanerami. (swoją drogą to nie wiem czy Nu Glass nie zawiera śladowych ilości tlenku ceru bo praca jakaś taka podobna)

 

Mam nałożony TGG na przednią szybę gdzie płowa była idealnie oczyszczona i zdjęta powłoka Car Lack a na drugiej połowie powłoka car lack zostały jedynie tylko dobrze odtłuściłem.

 

Widać jak duże znaczenie ma nałożenie TGG na czysta szybę bo odpychanie jest na obu stronach ale tam gdzie został Carl LAck jest słabsze.

 

Po nałożeniu Magi foam na wilgotne auto, po ok 7min na połowie dobrze przygotowanej szyby wszystko spłynęło i zostało tylko kilka kropek piany a na drugiej połowie było dużo gorzej piana cały czas leżała. W ogóle było ciekawe zjawisko bo po ok 10 min z Magi Foam całe auto białe jedynie połowa szyby praktycznie czysta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po aplikacji. W kategori "easy on-easy off" - number one i dłuuuugo nic po TGG

czas się ujawnić :-] pacjentem do testów było moje C4 ;) i potwierdzam: aplikacja jak każda inna, jakbym smarował autolandem :P , ale polerowanie :song::good::good::good: rewelacja, a w garażu 20st. raczej nie było, obstawiam na jakieś 15-16?

Po kolei: szyba została wcześniej dobrze przygotowana: najpierw DAS+żółty honey od Urbana+FF3000 ---> IPA ---> Nu-Glass maszynowo ---> IPA ---> dojazd do Grubego 15km ---> jakiś siuwaks do mycia szyb przed TGG ---> TGG nakładany płatkami bawełnianymi ---> polerowanie czerwoną fibrą Sonaxa.

Przy okazji wymieniłem wycieraczki na nowe od Valeo 8-)

Bezpośrednio po aplikacji pojechałem w trasę, ale niestety nie padało, ale za to szyba pozostała transparentna, nie pojawiła się żadna mgiełka. Pierwszy śnieg pojawił się po przejechaniu 200km i mogłem sprawdzić jak tam odpychanie. No cóż, chyba każda jedna świeżo nałożona NW daje ten sam efekt, 60km/h i kropelki zaczynają uciekać. Przejazd wycieraczkami pozostawia mgiełkę, która to bardzo szybko zanika, więc jest OK :good:

Zobaczymy co będzie dalej. Jak wiadomo C4 pod chmurką, więc jeśli przyjdzie mróz, w ruch pójdzie odmrażacz do szyb - skrobaczek nie używam :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

gruby_RS, Opinii forumowego "Marudy" :D w temacie Easy on, Easy Off najbardziej się obawiałem :good:

 

rychu, Tak jak przy innych i od intensywności deszczy , przy w miarę konkretnym u mnie od 50km/h przy mżawce wiadomo najpierw tysiące kropelek potem tworzą gang i uciekają :mrgreen:

No i chyba największy wpływ ma nachylenie szyby.

 

Pavlik,

Przejazd wycieraczkami pozostawia mgiełkę, która to bardzo szybko zanika, więc jest OK
Nie wiem czy tak jest u wszystkich ale też mgiełka jest uzależniona o warunków na zewnątrz raz jest tak jak piszesz czyli chwila po wycieraczce znika ,a czasami nie ma jej w ogóle. :dontknow:

 

Zobaczymy co będzie dalej
Obserwuj i komentuj :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

art'ek, Producent podaje laboratoryjną a ta sięga nawet 2 lat, ja będę zadowolony jak wytrzyma około roku, wszystko zależy od intensywności użytkowania auta i w jakich warunkach no i częstość włączania wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.