Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Listwa drzwiowa zaczęła się rozwarstwiać więc zerwałem ją całkiem. Lepiej niech jej nie ma niż ma wisieć takie byle co. Wewnątrz niej była metalowa siatka, która rdzewiała pozostawiając na drzwiach taki osad. Czym to skutecznie usunąć? Drapać zbytnio nie można bo rysuje, rozpuszczalniki słabo się za to zabierają.

 

dsc09848q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowac czyms do felg co ma inhibitory - valetpro blue gel, sonax extreme (nie zel), ironx. Powinno rozpuscic przynajmniej znaczna czesc, pozniej juz klasycznie walczymy glinka. jak są wżery w lakier to lekko zmatowic papierem pozniej i polerka, pozniej jakis podklad antykorozyjny (tani jest brunox a calkiem skuteczni i na alledrogo sprzedaja w malych ilosciach) na koniec jednak przykleic jakas listwe co by ew. jednak przykryc niedoskonalosci.

 

Mialem podobnie pod listwa, u mnie nie bylo wzerow w lakier a rdza tylko przywarla do lakieru i sonax extreme do felg + pozniej glinka i pozbylem sie 99%, reszta zeszla papierem wodnym a pozniej polerka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ktoś jeszcze w stanie to potwierdzić?
A musi??

Jeśli tego nie zauważyłeś EVo to jeden z najbardziej aktywnych forumowiczów i co ważniejsze- doświadczony detailer. Wiec Tobie,początkującemu, jego wypowiedz powinna wystarczyć w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Kolega SJake napisał ostatnio coś takiego :

 

Black Hole strasznie osłabia trwałość nałożonego wosku - stąd moja niechęć do tego produktu. Nawet ten jagodowy zapach mu nie pomaga...

 

Marco, :oops::oops::oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ktoś jeszcze w stanie to potwierdzić?
A musi??

Jeśli tego nie zauważyłeś EVo to jeden z najbardziej aktywnych forumowiczów i co ważniejsze- doświadczony detailer. Wiec Tobie,początkującemu, jego wypowiedz powinna wystarczyć w 100%.

Czyli mam rozumieć, że jeżeli kolega jest doświadczony to jest zarazem nieomylny? Nigdy nie opieram się na opinii jednego użytkownika, wolę mieć większą pewność tym bardziej, że jest to dosyć przewrotna wypowiedz, jakoby BH osłabiał trwałość wosku. Poszukałem trochę w internecie na ten temat i zdania są podzielone. Jednak przychylam się do zdania, że trochę to osłabi trwałość wosku i zapewne zaopatrze się w SRP. Tyllko czy owy specyfik da mi chociaż w pewnym stopniu wet look czy też wiekszą głębię koloru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matiii użytkownicy z takim doświadczeniem wiedzą co piszą. też mogę potwierdzić, że bh osłabia wosk o jakieś 25%. u mnie, na dwóch vagach podobnie użytkowanych tam gdzie nie było bh wosk leżał trzy tygodnie dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matiii użytkownicy z takim doświadczeniem wiedzą co piszą. też mogę potwierdzić, że bh osłabia wosk o jakieś 25%. u mnie, na dwóch vagach podobnie użytkowanych tam gdzie nie było bh wosk leżał trzy tygodnie dłużej.

Tak wiem, ale są różne lakiery i podejrzewam, że na każdy lakier każdy specyfik oddziaływuje trochę inaczej.

 

 

A co do SRP to z tego co wiem, to wosk trzyma się na nim rewelacyjnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc SRP nie osłabia wosku?

 

Jeżeli "poleżakuje" wystarczająco długo przed nałożeniem wosku, jest ok. Koledzy, którzy aplikowali wosk następnego dnia, nie zgłaszali problemów. Kłopoty z nietrwałością pojawiały się, gdy aplikacja następowała stosunkowo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dobry rozwiązaniem będzie położenie na oczyszczony lakier cleanerem wosku POORBOY'S WORLD NATTY'S a na to opti-seal ?

 

czy między rozwiązanie które podałem wcisnąć jeszcze white diamond ?

 

czyli celaner-white diamond-natty's ( czy to zwykly,blue czy red) i na to opti-seal

 

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rs8: bardzo wydajny i wytrzymały jest Finish Kare Hi Temp

 

 

Dwa pytania ode mnie:

 

1. Czy mogę czyścić za pomocą Bilberry felgi polerowane pokryte lakierem bezbarwnym ?

2. Dzisiaj odebrałem pokrywę silnika od lakiernika i zauważyłem, że w dwóch miejscach są ślady po palcu, da się to jakoś usunąć ? Nie próbowałem UC, bo lakier jest świeży.

 

wieszak002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.