Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z RO daj sobie spokój bo to Ci zrujnuje kieszeń. RO zużywa sporo wody i ma słabą wydajność. A do myjni nie trzeba idealnie czystej wody, tylko wody miekkiej. I to nawet nie zupełnie miękkiej tylko bez soli wapnia i magnezu. Masz jakiś konkretny problem z wodą (zacieki, plamy)? Do czego potrzebujesz tej wody? Do wszystkich procesów czy tylko do finalnego płukania?

Opcji jest kilka: Dejonizator, żywice jonowymienne, polifosforany. A wszystko tak naprawde sprowadza się do tego ile tej wody zużywasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mutra, Powiedzmy że około 15-20 m3 wody miesięcznie, a chodzi mi o to żeby jak wysuszę samochód to gdy jeszcze coś wyleci z uszczelek to żeby nie było śladów ... masz może jakieś linki do takich dejonizatorów które się sprawdzą na myjni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie-pomóżcie!

Dziś zrobiłem pełną korektę lakieru:mycie, glinka,polerka,cleaner (Dodo Juice Prime) i na to chciałem dać FK Hi Temp (próbka).

Położyłem, po kilku minutach starłem (jak podeschło).

I tu pytanie:jak rozumieć określenie CURE TIME-czy to znaczy, że ze spolerowaniem nałożonego sealanta musze czekać do jutra, czy zrobiłem dobrze, ale pełną trwałośc FK uzyskuje po 24h?

 

[ Dodano: 20 Marzec 2011, 14:44 ]

Drugie krótkie pytanie: polerka -rotacja Silverline skacze podczas polerowanie-trudno uzyskać piękne, wypracowane smugi jak na filmach instruktażowych.

Za mało pasty, za slabo trzymam, złe nachylanie do powierzchni?

Chwała Bogu-lakier wytrzymał, SSR1 za wiele nie pomógł ale też nie narobiłem szkód.

Pozytyw-lakier pięknie piszczał po potarciu palcem i mogłem od razu nakładać FK bez cleanera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jac56, Producent zaleca odczekanie 24 i więcej godzin PRZED położeniem drugiej warstwy, specjaliści z portalu autopia mówią o przedziale 12-24h do pełnej gotowości przed położeniem drugiej warstwy. Oczywiście pierwszą warstwę możesz spolerować już po kilku/kilkunastu minutach, ten "długi" cure time odnosi się do warstwowania wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szakal: tutaj masz przykładowy zmiękczacz do 4tys litrów http://sklep.aqua-woda.pl/zmiekczacz-wo ... -p-67.html

Musiałbyś się "wgryźć" w temat bo IMO nie ma sensu zmiękczać wody używanej do pre-washu. IMO przede wszystkim powinieneś sobie przekalkulować czy:

1. nie taniej byłoby używać nabłyszczacza takiego jak na myjniach

2. Zastosowanie polifosforanu nie byłoby tańsze i prostsze - możesz kupić na próbę wkład do przyłącza pralki i sprawdzić czy rozwiązuje Twoje problemy

 

jeżeli z kalkulacji wyszłoby że opłaca Ci się zapłacić te 3-5 tys za zmiękczacz to musisz zwrócić uwagę na to żeby miał wystarczającą dla Ciebie wydajność dobową i chwilową (l/min).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu bym nie przypuszczał.....

To BP jest leciutkie i wyważone a amortyzacja powinna być na padzie (Lake Country biała)

Prawdę powiedziawszy chciałem wymienić znów na DA....

Pewnie jednak masz rację-dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie ,

Mam kilka pytań :

Ile korków Duragloss Car Wash Concentrate #901 powino sie dawać na ok 5-7 wody (wiekszego wiaderka na razie nie mam ;/ )

Kiedy najlepiej dawać ten szampon jak woda leci z kranu czy jak już jest wiaderko pełne ???

Jak prać mikrofibry oraz rekawice RACEGLAZE MERINO WASH MIT ( przepłukanie wodą z mydłem albo z płynem starczy czy wyprać z proszkiem ???

 

Czy ręcznik jan niezbędny do podłóg farbuje ( jak tak to jak go prać oddzielnie czy z innymi mikrofibami w 30 stopniach np ???

 

Dzięki z góry za odp

Pozdrooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

901 na taką ilość wody ja daję 25ml do pustego wiadra i dopiero leję wodę.Woda lejąc się ładnie rozpuszcza szampon z wiadra i z kieliszka (np.takiego do leków z podziałką) którym dozuję szampon

 

[ Dodano: 20 Marzec 2011, 17:54 ]

MF podobno można prać w 90 stopniach ale ja nie próbowałem. Swoje piorę w 60 stopniach jak się uzbiera pełen tzw wsad do pralki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Po pierwsze zależy jaką masz glinkę czy twardą czy miękką , po drugie jeżeli jest hłodno to możesz ją moczyć w ciepłej wodzie wtedy staje się miękka po trzecie nie ma jakiejś granicznej temperatury a po czwarte im cieplej tym lapiej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.