Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, tommaj5 napisał:

Kura chciała wskoczyć na maske.

Jakby mi tak zrobiła to już dawno by robiła za rosół 😆

49 minut temu, czester napisał:

Nie jestem ekspertem ale ja tu widzę poważną robotę z ostrym cięciem dla fachowca.

Nie ma tragedii. Na moje oko tylko bezbarwny dostał. Da się to ogarnąć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ghost napisał:

Polej szklanką wody. Jeżeli pod wodą nie bedzie widać rys, to znaczy, że tylko klar oberwał.

Wtedy możesz bawić się z polerką / uc itp.. powinno sie dać wyciągnąć idealnie

 

Polewając wodą większość rys staje sie mniej widoczna lub znika. 

Myślisz ze zdziałam coś ręcznie UC i tricolorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, analyzator napisał:

Kure ugotować. Lakier polerować. Raczej nie ręcznie. Coś zdejmie ale nie wyprowadzi. Rysy są wyczuwalne pod paznokciem?

Większość jest niewyczuwalna. Jest kilka co bardzo delikatnie czuć pod paznokciem. Jak tricolorem nic nie zdziałam sensownego to podjade gdzies do lokalnego detailera. Ile może mniej więcej kosztować taka usługa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tommaj5 napisał:

Myślisz ze zdziałam coś ręcznie UC i tricolorem?

Zależy od twardości lakieru, ale jak najbardziej tak. Nie raz wyprowadzałem znajomym obcierki parkingowe nie mając maszyny przy sobie na wyjeździe.

Nawet jak zrobisz tylko 80% będzie to wyglądało o niebo lepiej. Przy okazji będziesz miał satysfakcję i zdobędziesz doświadczenie.

Jak się dorobisz maszyny to wtedy poprawisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ghost napisał:

Zależy od twardości lakieru, ale jak najbardziej tak. Nie raz wyprowadzałem znajomym obcierki parkingowe nie mając maszyny przy sobie na wyjeździe.

Nawet jak zrobisz tylko 80% będzie to wyglądało o niebo lepiej. Przy okazji będziesz miał satysfakcję i zdobędziesz doświadczenie.

Jak się dorobisz maszyny to wtedy poprawisz.

 

Dzięki za rady. Jak dojedzie UC to działam. Maszyna napewno wpadnie jak nie w tym to w przyszłym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Generalnie rysy ładnie zeszły lub zostały zamaskowane. Nie wymywalem UC. 20210522_201840.jpg.79b9c1f710d612aa86b62f08901905b9.jpg

Na to zaaplikowałem Autoglym SRP na całe auto.20210522_210532.jpg.f9797a9ee12c621de6e5be3d555e9b0d.jpg

Po nocy położyłem na to Kiwami. Generalnie jestem dosyć zadowolony z efektu. Jedynie byłem mocno zaskoczony ile SRP wyszło mi z tricolora po aplikacji podczas ręcznego prania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 7.04.2022 o 11:54, stg89 napisał:

Odkopię deczko 😀

Testował ktoś które woski poza rodziną megsa mają szansę posiedzieć na UC? Planowany one step bez wymywania i na to prawdopodobnie bh finis lub iw supergloss+, ewentualnie szafirek lub petes53.

Jak kupiłem FUSSO i nie miałem pojęcia o istnieniu produktów typu Cleaner - wjazd zrobiłem właśnie UC... przesiedziało praktycznie całą prawdziwą zimę - jedynie doły drzwi przednich i dach były wyzerowane... 

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.