Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

A mogę czymś zastąpić IPA? Nie mam go aktualnie na stanie a na przesyłkę pewnie ze 2 dni będę musiał czekać.

Drugie moje pytanie to jak mogę sobie podzielić pracę. Nie mam garażu więc będę działał na podwórku. Na pewno nie zdążę w jeden dzień bo będę robił ręcznie. Tak myślałem że może mycie i glinkowanie pierwszego dnia, resztę następnego albo jeszcze kolejnego, bo nie wiem ile czasu mi zejdzie z polerką. Po glinkowaniu wiem że przez noc może spokojnie stać bo rano sobie umyję i będę leciał dalej z robotą. Ale jak cały dzień zejdzie mi na polerce (a jestem prawie pewien że tak może być) to mogę zostawić na noc, a następnego dnia cleaner i wosk?

Pzdr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co IPA, skoro masz cleaner? ;)

 

Ostatnio jakiś szał na IPA panuje, a jest to zbędna rzecz przy pracy ręcznej. Konieczny jest cleaner. IPA służy jedynie do usunięcia olejków z past po polerowaniu. Lakieru tym się nie oczyści, jak w przypadku cleanera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Konrad, Wax Paradise, Myślę że dla michałoś, chodziło o to żeby użyć IPA w celu wyeliminowania kwiatków po "korekcie" wiadomo jak to jest przy pracy ręcznej bardziej głaskanie niż korekta, ale zawsze warto przetrzeć IPA żeby widzieć faktyczny stan lakieru, Po SRP na pewno faktycznego stanu nie zobaczymy jeżeli połowę defektów powypełnia.

 

SRP jako podkład pod wosk ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, Wax Paradise, Myślę że dla michałoś, chodziło o to żeby użyć IPA w celu wyeliminowania kwiatków po "korekcie" wiadomo jak to jest przy pracy ręcznej bardziej głaskanie niż korekta, ale zawsze warto przetrzeć IPA żeby widzieć faktyczny stan lakieru,

 

Dokładnie o to mi chodziło.

 

Sam przeprowadzałem ręczną "korektę" i wiem ze UC potrafi fajnie zamaskować niedoskonałości które myślę, że by wyszły po przejeździe cleanerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co IPA, skoro masz cleaner? ;)

 

Ostatnio jakiś szał na IPA panuje, a jest to zbędna rzecz przy pracy ręcznej. Konieczny jest cleaner. IPA służy jedynie do usunięcia olejków z past po polerowaniu. Lakieru tym się nie oczyści, jak w przypadku cleanera.

 

Wax Paradise, ja osobiscie mam wrazenie (zaznaczam, ze moja przygoda dopiero sie zaczyna ;) ), ze uzycie IPA po UC daje lepszy efekt.

 

 

Wypracowujesz UC -> przecierasz MF -> IPA -> przecierasz MF -> SRP -> przecierasz MF -> nakładasz wosk

 

Robilam recznie 2 srebrne autka, niedlugo po sobie. W jednym byl uzyty UC, cleaner i wosk, w drugim UC, IPA, cleaner i wosk i efekt byl lepszy w drugim przypadku - widac nawet po kropelkach (foto) fotka

Roznice widac oczywiscie gdy oba sa czyste ale nie dysponuje foto dla porownania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
witam , nie chcę sie sprzeczać-świeżak jestem... :?

 

Ultimate Compound

 

Opis produktu

Środek do czyszczenia lakieru (450 ml)

 

Meguiar's® środkiem Ultimate Compound zrewolucjonizował produkty ścierne i polerujące. Nasza nowa technologia szybko usuwa uporczywą oksydację, plamy, odbarwienia po ptasich odchodach i inne uszkodzenia powłoki lakierniczej, jednocześnie polerując powierzchnię do lustrzanego połysku. W porównaniu z tradycyjnymi środkami polerskimi, nasza nowa formuła jest bezpieczna dla bezbarwnych lakierów, oczyszcza powłokę, tworzy zadziwiająco przejrzystą powierzchnię, wolną od zadrapań, zmatowień i zarysowań. Jakkolwiek zastosowany, [shadow=blue]ręcznie lub przy pomocy maszyny polerskiej [/shadow]Dual Action Polisher, środek Ultimate Compound jest idealnym wyborem do przygotowania lakieru pod woskowanie Twoim ulubionym woskiem firmy Meguiar's.

 

 

stosowałem się do opisu- i wzorowałem na tym co Inni robią ... :ad:

 

grzybero, ale nie zaznaczyłeś najważniejszego
przy pomocy maszyny polerskiej Dual Action Polisher

Jeśli ty pracowałeś na rotacji to o to chodziło koledze Pavlik, :acute:

 

Tak patrząc na opis produktu to mamy tam pewną sprzeczność, bo albo:

Jakkolwiek zastosowany

albo:

ręcznie lub przy pomocy maszyny polerskiej Dual Action Polisher

 

[ Dodano: 20 Październik 2011, 08:48 ]

stosowałem się do opisu- i wzorowałem na tym co Inni robią ..

problem w tym, że gdzie się nie spojrzy, to każdy zgodnie twierdzi, że UC tylko do ręcznej robótki, wliczając DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No tak... teraz rozumiem. Wydedukowałem z opisu produktu że to cleaner.

Teraz będę szukał dobrego cleaneru.

 

[ Dodano: 4 Listopad 2011, 11:46 ]

Czyli FG500>SF4000>Dodo Juce Lime Prime Light>Sealant> i np.wosk colli 476?

 

Dalej kiepsko czy juz jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... teraz rozumiem. Wydedukowałem z opisu produktu że to cleaner.

Teraz będę szukał dobrego cleaneru.

 

[ Dodano: 4 Listopad 2011, 11:46 ]

Czyli FG500>SF4000>Dodo Juce Lime Prime Light>Sealant> i np.wosk Colli 476?

 

Dalej kiepsko czy juz jest ok?

Poleciałbym tak:

 

FG500>FF3000>IPA>coli476

 

DJLP+Coli nie chodzą w parze :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.