Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem właśnie po weekendzie spędzonym przy furze i musze powiedzieć, że kto ma BMW temu zestaw UC oraz tri-color przyprawi chyba takie baniaki jak ma R. Burneika, a efekt i tak bedzie średni. Jednak co maszyna to maszyna. Oczywiście jest widoczna poprawa kolistych rys, ale to jeszcze nie to co by sie chciało :/ Fotek nie mam bo aparat oczywiście został w domu :wallbash:

Nie długo prawdziwa zabawa :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci proponuję przed przystąpieniem do polerki dobrze sprawdzić kondycję lakieru i to w kilku/kilkunastu punktach na każdym elemencie żeby nie było później niespodzianki jak pojawią Ci się przetarcia albo na padzie zacznie zostawać klar. Nie wiadomo ile ten lakiernik zebrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zamierzam powalczyć ze powierzchnią lakieru na aucie.

Plan obejmuje sesję z UC potraktowanym ręcznie aplikatorem TriColor.

 

Gdzieś czytałem opinię, że przy naprawdę ciężkim hardcorze, warto użyć po UC dodatkowo Swirl X Meg'sa. W "kosmetyczce" samochodu znalazłem środek Duragloss Swirl Remover (#671). Myślicie, że cokolwiek pomoże? Lakier mocno podrapany (myjka na stacji benzynowej), ręcznie to nawet z porządnym aplikatorem daleko nie zajadę.

A może ten Duragloss coś poprawi?

 

Czy to nie będzie przesada? Później, pójdzie jeszcze PB BH i na to wszystko wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odgrzeje trochę kotleta.

Planuje zabrać się za korektę 3ech aut. Dwie hondy crx i lancia kappa.

Mam UC i SwirlX, a do tego leci do mnie jeszcze polerka Silverline i chcę kupić trzy pady Flexipads (cutting/polishing/finishing).

Czy taki asortyment wystarczy mi do przeprowadzenia pierwszej korekty, czy powinienem się w coś zaopatrzyć ?

Oczywiście zdaję sobie sprawę że to może być niewystarczająca ilość produktów, ale wcześniej podchodziłem do tematu metodą ręczną i nie dałem rady, a teraz nie chce znów inwestować za wiele w razie jakbym poległ przy maszynie :D:ad:

 

 

Oczywiście pomijam glinki, szampony, ipa i inne cuda :) bo to oczywiście posiadam na stanie.

 

PS. Dach Kappy jest mocno zniszczony, lakier wypłowiały, więc mogę potestować :ad:, bo tata i tak ma zamiar oddać ten element do lakierowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dla tych którzy zastanawiają się nad ręczną "korektą" (bo raczej jest to odświeżenie lakieru niż korekta) i mają trochę czasu i samozaparcia to szczerze polecam.

 

Wrzucę kilka fot 50/50.

 

20110909142434.jpg

 

20110909205045.jpg

 

20110909120856.jpg

 

 

Czas pracy nad fragmentem ok 40cm/40cm - 20-30 min.

W tym czasie wypracowuje 3x po 3 krople wielkości borówki amerykańskiej(nie wiem do czego to porównać).

 

Jestem zadowolony z efektów. Wiem, że widać jeszcze trochę swirli ale ręcznie lepiej nie uda mi się tego wyprowadzić. Bo zrobiłem taki test, że jeden element jechałem ok 60 min, i efektów nie było w praktycznie widać (tyle samo swirli zostało jak w przypadku 30 min pracy nad fragmentem)

 

Na to pójdzie SRP x2 i Colii 845 i myślę, że na zimę wystarczy. A na wiosnę - :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm przyznam szczerze, że przejrzałem ostatnio cały wątek i w zasadzie to się nie natknąłem na odpowiedź na takie pytanie: UC tricolorem powalczyć, powalczyć i... ? W sensie rozumiem, że walczę do zniknięcia produktu, przecieram to później MF? Czy mogę potem powalczyć z SRP i na koniec wosk? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.