Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

Bez IPA, jeden raz wypracowane. Test na szybko, bo nie mogłem się powstrzymać przed sprawdzeniem :)

 

Docelowo chcę 2x jechać. Cały samochód mam w takiej gęstej siatce swirli/zarysowań od mycia. Nawet jak usunie 50% tego to różnica w słońcu będzie kolosalna :)

 

Jutro przetrę IPA i porównam na ile kryje (zdjęcie przed i po IPA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam zabierać się za to ręcznie. Przejechałem jednokrotnie dach, maskę, a prawe drzwi przejechałem raz pastą lekkościerną z Sonaxu i dwukrotnie UC-kiem. Jedyny widoczny efekt to częściowe odzyskanie efektu lustra na prawych drzwiach (były malowane i "odbicie" było zamglone), a gdy na dachu i masce zobaczyłem pod słońce swirle, to mi ręce opadły - przetarłem IPĄ i nałożyłem wosk..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez IPA, jeden raz wypracowane. Test na szybko, bo nie mogłem się powstrzymać przed sprawdzeniem :)

 

Docelowo chcę 2x jechać. Cały samochód mam w takiej gęstej siatce swirli/zarysowań od mycia. Nawet jak usunie 50% tego to różnica w słońcu będzie kolosalna :)

 

Jutro przetrę IPA i porównam na ile kryje (zdjęcie przed i po IPA).

 

Czekam na zdanie relacji, na jakim padzie pracujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że ostatnio nie mogę nigdzie dostać UC...

 

Wiecie Panowie o co chodzi z brakiem dostępności UC? Wygląda na to że zniknęły zapasy w różnych sklepach, nie były odnowione i w tej chwili jest praktycznie nieosiągalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie Panowie o co chodzi z brakiem dostępności UC? Wygląda na to że zniknęły zapasy w różnych sklepach, nie były odnowione i w tej chwili jest praktycznie nieosiągalny...

Któryś z partnerów forum pisał, że skończyły się zapasy u Megsa i dopiero czekają na dostawę, potem pójdzie na sklepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddaję się - zapytam bo nie mogę się doszukać. :oops:

 

Pojechałem autko ( biały lakier ) UC , Germanem flexipads i sprawa wygląda tak - połysk jest , szarość z lakieru zeszła ( podczas 50/50 dopiero zobaczyłem że się doczyściło ) ale ryski - swirle pozostały. Oczywiście mniej ale są. :idea: I tutaj moje pytanie - dociskałem róznie pada - raz mocniej raz słabiej , później microfibra . Im mocniej docisnę germana tym lepiej ?? Czy im dłużej trę w jednym miejscu to lepiej ?? Przy kolejnym podejściu nie wiem jak mam podejść do tematu. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akira, ustalmy sobie na początek, że ręcznie UC odświeżysz lakier, czyli zdejmiesz utlenioną warstwą i zlikwidujesz delikatnie swirle. Sam działałem ręcznie z UC około 40 godzin na kilka podejść, 3 razy każdy element. Docisk średni, ważne żebyś nie ładował za dużo pasty bo zatkasz pad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akira, Z głębszymi ryskami będzie problem, o ile pozbędziesz się płytszych swirli i części holsów, to głębsze swirle pozostaną. UC przyrównałbym do lekko ściernego cleanera, jeżeli chodzi o efekt końcowy, tzn. swirle mniej widoczne, płytsze ryski usunięte, lakier odświeżony. Jednak do wyprowadzenia lakieru na ludzi potrzebna będzie mechaniczna korekta niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworek & Sinner wielkie dzięki. Zakałdałem że będę musiał poprawić jazdę z UC. Wychodzi na to że troszkę za dużo UC dawałem bo mogłem ją wyciskać z aplikatora. A co się dzieje jak zapcham aplikator/pad ?? :oops:

Jak dawałem mniejszą ilość UC to mi szybciej jakby zasychało - w takim stanie można polerować dalej ?? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akira, spokojnie nic sie nie stanie jak go przypchasz. Uzywaj ok. 2 ziarenek grochu pasty na element czyli kwadrat o boku 50cm. Docisk moze byc mocniejszy pod warunkiem ze robisz dokladne koliste ruchy. Z moich obserwacji ok 3 min to max na element. Pozniej juz nie widac zadnej roznicy na lakierze.

Jezeli masz pada zawalonego pasta to go po prostu umyj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz myłem auto na szybko :( i podczas gdy ściągałem wodę gumową ściągaczką dostało mi się ziarenko piasku, zauważyłem po 5 głębszych rysach na boku karoserii :zly: . Przewertowałem forum i kupiłem: Meguiar's Ultimate Compound, Temachem aplikator tricolor, glinkę, szampon K2, wosk Collinite 476 i troche szmatek z microfibry.

Rysy były dość głębokie, (ściągałem energicznie) było widać jakby biały odcień podkładu. Umyłem auto, użyłem glinki i zacząłem ręczna polerkę, na koniec wosk.

Od godziny 7:00 do 8:30 "glinkowałem", a do 12:00 polerowałem bok auta, ok 12:30 zakończyłem woskowaniem.

Głownie skoncentrowałem się na rysach, pozostał powierzchnie polerowałem mniej intensywnie (ręce opadają z sił).

Muszę przyznać że rysy są widoczne dopiero pod światło i przy zastosowaniu mechanicznej polerki :ad: na pewno byłyby jeszcze mniej widoczne.

Muszę z czasem o takiej pomyśleć.

Produkt godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysy były dość głębokie, (ściągałem energicznie) było widać jakby biały odcień podkładu
raczej nie mógłbys ziarenkiem piasku zrobic ryse do podkładu, jest to własnie biały odcień lakieru bezbarwnego. Jesli czyjesz pod palcem "ryse" to nie zejdzie, a jesli nie to walcz :ad: . Wez papierkiem na wode 3000 przelec te rysy, nastepnie znowu "polerka" ale nie UC tylko pasta polerska i bedzie gites
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale trapi mnie to od jakiegoś czasu. Z racji tego, że nie dysponuję profesjonalnym sprzętem (tj. miernik grubości lakieru) chciałbym zapytać, czy ręczna polerka UC + Tricolor może "zedrzeć" klar z lakieru, który był 2 razy "polerowany" pastą K2 (jeszcze wtedy, gdy nie wiedziałem nic o detailingu :D ) i 3 razy przejechany AF Tripple? Dodam jeszcze, że po ww. czynnościach w aplikatorze "zostało" mnóstwo czerwonego pyłu (bo taki kolor mam na aucie), więc oczami amatora zauważyłem, że jednak trochę tego lakieru zeszło. Teraz pytanie, mniej więcej ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie uzywajac normalnego aplikatora i tylko UC, na normalnym lakierze, nie da sie zrobic czegos takiego, z conajmniej dwóch powodów:

1. wczesniej odpadbały ręka lub nawet obie rece, wysiadłyby od kucania nogi, rozbolały plecy - chyba ze robił to robocop i w dodatku slepy

2. nie starczyłoby UC, chyba ze gosc posiadal wiecej opakowań i był robocopem

 

Po pierwszej sesji z UC (a nie jestem miekka rura, tarłem V50 z 4 dni ;-P) powiedziałęm sobie, nie nigdy wiecej, fajnie sie to robi ale zbyt mnie wszystko boli. Kupilem maszyne. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.