Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko do szanownych kolegów. Czy może wiecie jaki rodzaj lakieru ( twardy czy miękki ) mają Hondy CR-V 2007 czarna perła ( B92P )

W zasadzie zawsze dbałem o samochody ale nistety nie dało sie ustrzec przed zarysowaniami. Są to raczej drobne rysy powstałe podczas nieumiejetnego mycia ( drobne koliste rysy ) Mam polerkę ( co prawda nie najlepszą ) i parę razy nia pracowałem. Czy UC poradzi sobie z takimi rysami ? Mam też pastę SCRATCH GONE firmy X-pert-60.

Powoli przymierzam sie do zrobienia korekty i zbieram potrzebne materiały :)

Co proponujecie czy zostać przy Scratch Gone czy kupić UC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy UC nadaje się do używacia z maszyną rotacyjną ?

jesli tak to na jakich obrotach.

 

Chcę "przelecieć" czarny lakier na Audi z użyciem glinki-uc-dc1-dc2-colli476.

Nie zależy mi na tym by usunąc wszystkie ryski i swirle tylko go mocno odświeżyć i dobrze zabezpieczyć woskiem. (wczesniej robilem go glinką->UC(na szybko)->476 i wosk wytrzymał tylko 1 miesiąć w lato wiec lakier był kompletnie źle przygotowany chociaż użyłem pada 3color)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zadzialalem UC, chcialem zrobic korekte lakieru, ale raczej wyszlo mi odswierzenie lakieru.

Robilem to w taki sposob: umylem samochod, zastosowalem glinke, ponownie umylem samochod, zastosowalem UC padem tricolor miekka czescia (teraz juz wiem ze powinno sie robic twardsza strona), nie uzylem IPA (nie doczytalem wczesniej ze dobrze jest z niego skorzystac) i na koniec Pink Wax (produkt AIO).

Wydaje mi sie ze za slabo sie staralem i nie dokladnie wykonalem korekte UC. Chcialem to poprawic.

Czy teraz po umyciu samochodu moge zrobic reczna korekte lakieru za pomoca UC :?:

 

Zaznaczam ze dzialam na Audi A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy1117, zobacz sobie na filmik, niedawno robiłem cale auto UC polerka rotacyjna, wszystko przecierane IPA, auto było już dwa razy myte i nic nie wróciło, wcześniej bawiłem się SSR3 i 1 bez IPA, była tragedia :) ale to brak umiejętności...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie - wszyscy mówią, jak zobaczą zdjęcie 50/50 po użyciu UC- przetrzyj IPA, to zobaczymy prawdziwy efekt bo UC wypełnia mikrorysy.

 

To w takim razie po co przecierać żeby je uwidocznić? Część usuniemy, część zostanie tylko wypełniona ale to chyba lepiej niż tylko to pierwsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat ukrywanie niedoskonałości w przypadku pasty polerskiej nie jest pożądane bo ona ma usunąc rysy a nie je zamaskować - po to robimy korektę przecie. Wypełniacze są fajne do poźniejszej pielęgnacji lakieru jesli zawiera je jakiś produkt typu AIO czy glaze bo nie oszukujmy się, ale noramalnie uzytkowane auto jakby sie nie starać i tak nałapie jakiś swirli.

UC jest tłuscioch, daje wrażenie super korekty po pierwszym przejeździe. Ja przy usuwaniu sladów po wetsandingu tak się oszukałem. Po kilku przelotach UC na sredniej stwierdziłem że jest ok, ale po kilku tygodniach i wymyciu "tluszczu" okazało się że do ideału jeszcze sporo brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.