Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 2


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak, zamówiłem już SRP, zamiast cleanera. Myśle że połączenie UC + SRP da fajne efekty - a zabezpieczenie #16 pozwoli trochę dużej utrzymać to na aucie ;)

 

Pytanie, mam jeszcze DC2, czy jest sens używać tego do mojego lakieru, bo pewnie jak coś to przed SRP ? Czy raczej nie mieszać...

 

Teraz to wygląda tak

Pierwsze mycie po zimie - Glinka - Mycie jeszcze raz - UC ( chyba ręcznie ) - IPA - SRP - #16 - ( co mycie QD Megsa ) :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 751
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Więc tak, zamówiłem już SRP, zamiast cleanera. Myśle że połączenie UC + SRP da fajne efekty - a zabezpieczenie #16 pozwoli trochę dużej utrzymać to na aucie ;)

Prosty i sprawdzony zestaw, z pewnością będziesz zadowolony.

 

Teraz to wygląda tak

Pierwsze mycie po zimie - Glinka - Mycie jeszcze raz - UC ( chyba ręcznie ) - IPA - SRP - #16 - ( co mycie QD Megsa )

IPA? Już raz interweniowałem i odradzałem. Cholera, nagle wszyscy chcą być PRO.

 

Dla mnie zasada jest prosta; działasz ręcznie - mało zdziałasz. Przy ręcznej korekcie najlepiej dobierać 'tłuste' kosmetyki, które dużo maskują. Nie oszukujmy się, lakieru aut z grupy VAG żadna ręka dobrze nie wyprowadzi.

 

imo, IPA przy 'pracach ręcznych' i 'pierwszy raz z maszyną' niewskazane! (bez skojarzeń :song: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPA? Już raz interweniowałem i odradzałem. Cholera, nagle wszyscy chcą być PRO.

 

Hmm to rzeczywiście chyba może bez IPA zadziałamy. Do PRO mi daleko, to tylko taka choroba od jakiegoś roku. Co do ręcznej zabawy - dlatego też wpadł SRP żeby zamaskować trochę. Zobacze jak fundusze bo to mnie teraz trzyma - wtedy bym zadziałał może z maszyną...

 

EVO - myślę że jeżeli bede działać maszynowo to IPA będzie dobrym rozwiązaniem. Ale do ręcznej .... :?

 

No i jeszcze to :

 

Pytanie, mam jeszcze DC2, czy jest sens używać tego do mojego lakieru, bo pewnie jak coś to przed SRP ? Czy raczej nie mieszać...

 

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za różnica czy ręcznie czy maszynowo ? IPA ma za zadanie oczyścić lakier,obojętnie czy wcześniej działalismy recznie czy maszyną.

 

Hmm, w takim razie temat do przemyslenia - ale to przy nastepnych zakupach.

 

A odnosnie łaczenia DC2 i SRP>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo lubie myjkę na ursynowie "niebieski słoń" (zazwyczaj tylko korzystam z opłukania wodą dem. przy myciu szamponem) ale dziś usłyszałem że ta sieć jest bardzo złaaa bo używają wody chlorowanej która bardzo niszczy lakier (nie mówiąc o woskach itp).

Co myślicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Takich jakie da średniościerna pasta na twardym lakierze,nie rozumiem po co się oszukiwać. Nikt nie mówił że ręczna korekta jest łatwa i skuteczna. Jak chce mieć lepszą "korekcje" to sięgam po środek stricte przeznaczony do wypełniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś rzuca sobie takie wyzwanie, to nie oczekuje 100% korekcji, tylko podratowanie sytuacji na ile to możliwe. Zawsze myślałem, że wtedy pasty wypełniające rysy mile widziane.

 

Jak chce mieć lepszą "korekcje" to sięgam po środek stricte przeznaczony do wypełniania.

A czy to nie jest owe oszukiwanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm jest sens w ogóle walczyć na twardym lakierze ręcznie?? na miękkich widać bardzo ładne rezultaty... nie lepiej skupić się na środkach maskujących (nie mówię tu o odstawianiu fuszerki) ale jak ktoś nie ma ochoty/możliwości wykonania korekty to chyba lepiej rozejrzeć się za innymi sposobami poprawienia wyglądu...

 

I nie rozumiem dlaczego odstawiać na bok IPA przynajmniej pokaże nam ile ręczna praca jest wart i czy warto podejmować ją kolejnym razem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Jeśli ktoś rzuca sobie takie wyzwanie, to nie oczekuje 100% korekcji, tylko podratowanie sytuacji na ile to możliwe. Zawsze myślałem, że wtedy pasty wypełniające rysy mile widziane.

 

Mylisz dwie rzeczy - środki stricte wypełniające jak SRP czy Blackhole z niewłaściwie użytymi pastami polerskimi. Pórównaj chocby wytrzymałość wosku leżącego na pozostałościach pasty polerskiej która wypełniła, do wytrzymałości wosku na środku stricte przeznaczonym do wypełniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
A po odtłuszczeniu, efekt porównywalny z pierwotnym

Akurat z tym się nie zgodzę. Ręczna korekta, nawet na VAG'ach, daje przyzwoite efekty. Jest to kwestia wprawy, samozaparcia, siły i użytych środków. Swirle i oczywiście hologramy da się wyprowadzić ręcznie. Rysy, to już inna bajka. Jak na razie, najlepsze efekty daje UC z zielonym padem 3M. Testowałem już kilka różnych aplikatorów od german, SV Puck, Sonax z ręcznym uchwytem i oczywiście różne piankowe. Teraz poszukuję czegoś mocniejszego od UC, (Evo proponuje 105'kę). Nie wiem jeszcze jak może sprawdzić się CF Strong i ewentualnie CF prof. Chociaż ten ostatni jest do maszyny, to wax-master robił już testy, ale nie znam jego opinii w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie robi temat rzeka, ile ludzi tyle opinii.

Ciężko mi przerzucić na forum swoje spostrzeżenia.

 

Co do wytrzymałości, śmiem twierdzić, iż różnicy nie będzie zakładając schemat:

a) UC>SRP>wosk

b) UC>IPA>SRP>wosk

 

W pracy ręcznej staramy się osiągnąć jak najlepszy efekt końcowy, a bliżej mu do tego wariant a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.