Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 2


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 751
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam do Was pytanie: Czym można rozpuścić zaschnięty wosk?

Podczas ostatniego woskowania musiałem przez nieuwagę zapchać dyszę jednego spryskiwacza do szyb. Teraz strumień jest skierowany w dół i jest znacznie mniejszy niż z drugiego, który z kolei przez zwiększone ciśnienie leje po dachu i masce bagażnika. :x

 

Próbowałem już dobrze wymyć pędzelkiem podczas mycia auta, przepchać go szpilką a nawet zaaplikować mu kroplę IPA. Różnica w stosunku do stanu po woskowaniu jest, ale to jeszcze nie to co powinno być. :/

 

Planuję wymontować ten spryskiwacz i zaaplikować mu w domu kąpiel w jakimś ciepłym roztworze. Pytanie tylko co byłoby najlepsze? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemko, szpilka jest za cienka, ale jak wymontujesz to możesz jeszcze podłubać. A jak będziesz mieć spryskiwacz w ręku to pojedź do sklepu z narzędziami i dobierz wiertełko o odp średnicy(kilkadziesiąt groszy kosztuje taka malizna), tępym końcem wsuwasz i idealnie się ustawia bo nie wygina się i nie sprężynuje jak szpilka, ponadto można spróbować tym ostrzejszym jeśli wosk nie będzie chciał się rozpuścić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Jeżeli to wosk na bazie carnauby, to temperatura topnienia tego wosku to mniej więcej 83-87 stopni. Nie wiem tylko, czy wodę o temp. np. 90 przeżyje ten spryskiwacz.

 

 

Mówisz o 100% wosku, a takiego raczej kolega nie ma na aucie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
Mówisz o 100% wosku, a takiego raczej kolega nie ma na aucie

No tak, o 100%'towym. Nawet jeśli jest go w produkcie np. 30%, to jest on zdyspergowany w czymś, ale sam wosk pozostaje woskiem. Oczywiście 'ziarenka' wosku mogą być bardzo malutkie i pewnie wystarczy rozpuścić to, w czym wosk jest zdyspergowany. Najprawdopodobniej będzie to niższa temperatura i może faktycznie wszystkie pozostałości 'wylecą' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze pojmuję?

Na przygotowaną powierzchnię ( mycie, glinka, oczyszczenie ), politura i potem wosk

 

Mycie, glinka ( ewentualna korekta), cleaner, wosk.

 

Politure według wielu opiniom na forum i telefonicznej rozmowie ze specjalista z tego forum sobie odpuść....zmniejsza trwałość wosku.

Ale jeśli zalezy Ci na max głebi koloru i masz ciemny lakier a trwalośc wosku nie jest az tak wazna to możesz ja zastosować. Umieszczasz ja wtedy miedzy cleaner'em a woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę działanie mocno ciepłej wody (takiej o maksymalnej temperaturze z kranu) z płynem do mycia naczyń i dość długim czasem moczenia.

 

Wiertełkiem lub czymś grubszym nie da rady chyba. Moje spryskiwacze mają cieniutkie dysze. Nie dają jednego czy dwóch strumieni ale taki jakby szeroki wachlarz.

 

W każdym razie dziękuję wszystkim za rady. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zna markę VICTORIA ?

 

1398936461.jpg

 

Na allegro jest kilkanaście produktów.

np. VICTORIA Lackschutz No.110 allegro: 1398936468

 

 

PS. Inną Victorie znam, więc o nią nie pytam ;)

 

 

________________________________________________________________________

 

edit:

Założyłem temat z opisem o tej marce - http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=4241

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli jeśli znalazło by się 6 osób na 6pack to zakładając nawet, że przesyłka wyniosła by 20funtów to mamy gdzieś 368zł, to jakieś 61zł na osobe + wysyłka już z Polski do innych licząc 20zł to daje ~80zł za ręcznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.