Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 2


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko jeżeli pozwolicie...

czy istnieje jakiś instruktarz na forum jak wykonać dobre zdjęcia rys na lakierze...

Mam do dyspozycji lustrznakę sony ale nie jestem zadowolony ze zdjęc które wykonałem :?

 

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... hp?t=47785

 

Tak jak robisz, tylko trochę bliżej, ciaśniej i ostrzej - posiedź trochę z lampą/halogenem przy aucie i sam wyczujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 751
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Arek_: poszukaj czegoś takiego (allegro 1433182487) musisz tylko wybrać odpowiednią twardość. Ja polerowałem czymś takim kątowniki stalowe z użyciem najtańszej zielonej pasty do polerowania i na zwykłej wiertarce dawało radę :good: a koszta są znikome.

Chyba że masz naprawdę głębokie wżery to wtedy bez papieru albo drucianej szczotki nic nie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczny jest ale to nie jest dressing do plastików...

Chodzi mi o to że skończył mi się Quick interior detailer megsa i nie wiem czy przed nałożeniem Poorboy`s natural look muszę czymś wyczyścić kokpit czy można bezpośrednio nanosić Poorboy`s??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że skończył mi się Quick interior detailer megsa i nie wiem czy przed nałożeniem Poorboy`s natural look muszę czymś wyczyścić kokpit czy można bezpośrednio nanosić Poorboy`s??

Od tego jest APC lub jakieś Cockpit Cleaner'y typu Sonax, Sonus itp.

Ewentualnie jak nie masz APC to spróbuj jakimś płynem uniwersalnym typu DAISY z Tesco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały jeleń APC :lol: , ale tak na serio to calkiem niezly pomysl. Szare mydlo jest super do prania fibr i IMO jest to jedyny srodek ktory jest w stanie je domyc i utrzymac w zdrowej kondycji. Do tego nie zostawia nalotu. W sumie to nawet i do lekko zakurzonej tapicerki w aucie bylo by pewnie ok uzyte przed ekstrkacja :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy czyszcząc plastiki wewnątrz auta APC psikacie bezpośrednio na plastiki i potem czyścicie czy na fibre i wtedy nią czyścicie ? (bo gdzieś mi się obiło o uszy ze nie nalezy psikać APC bezpośrednio na plastiki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję za instrukcją zamieszczoną w sklepie Show Car Shine:

 

"Poorboy’s APC jest profesjonalnym, ale również slinym środkiem do czyszczenia . W niektórych przypadkach musi być urozcieńczony. Rozcieńcz w proporcji 30:1 (woda:APC) do czyszczenia podsufitki i podobnych, czystych delikatnych powierzchni, rozcieńczony w proporcji 15:1 sprawdzi się idealnie do czystej tapicerki kokpitów i innych elementów wnętrza. Jeśli czyszczona powierzchnia wnętrza jest silnie zabrudzona stosuj proporcję 10:1 (woda:APC). Do kół, silnika i innych cięższych zabrudzeń stosuj proporcję od 4:1 do 1:1 (woda:APC). Jeśli zabierasz się za czyszczenie elementu, który wydaję się niemożliwy do wyczyszczenia, zastosuj nierozcieńczony preparat – ale nie przesadzaj – jego działanie jest bardzo silne."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby jest nieźle ,ale jakiś taki mało klarowny ten lakier. Chyba ze to zdjęcie jest słabe. A co do jakichś pojedynczych rys to nie ma się czym przejmować,da się z nimi żyć ;) Nie ma sensu ciorać lakieru po to żeby usunąć jedna rysę która i tak się w oczy nie rzuca. O papierze i matowaniu całego auta zapomni-absolutnie nie ma takiej potrzeby.

Spróbuj może teraz jakiegoś glaze'u z wypełniaczami-np SRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa to omawiane ostatnio "chowanie" się rys pod wypełniaczami. Przecierałeś auto IPA po polerowaniu? Jeżeli faktycznie to tylko kilka rys to zgadzam sie z Marco że najlepiej olać sprawę i zamaskowac to co zostało. Swoją drogą bardzo ładny kolor :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.