Skocz do zawartości

Zymol HD Cleanse


PN

Rekomendowane odpowiedzi

Ja maszynowo się jeszce nie odważyłem ale planuję przy pierwszej okazji :-]

 

No weż pan maszyny i nakładaj, bajka jest.

 

Na niebieskim 3m i bardzo miękkim lakierze może zostać delikatny, ledwo widoczny holo, lepiej użyć czarnej.

 

Mi się najlepiej pracuje na obrotach niskich (1bieg), wolne przejazdy bez pośpiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No weż pan maszyny i nakładaj, bajka jest.

 

Na niebieskim 3m i bardzo miękkim lakierze może zostać delikatny, ledwo widoczny holo, lepiej użyć czarnej

 

kiedyś tak mnie straszono - uważaj, uważaj bo zaschnie, poleruj po 1s :acute::acute::acute:

 

tak mi zostało - ale teraz be obaw przy pierwszej okazji leci ;) może jutro :-]:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niebieskim 3m i bardzo miękkim lakierze może zostać delikatny, ledwo widoczny holo, lepiej użyć czarnej.

 

Mi się najlepiej pracuje na obrotach niskich (1bieg), wolne przejazdy bez pośpiechu.

 

sama prawda, Krzysztof wie co mówi, trochę się tych kokosów nawąchaliśmy ;)

jak lakier jest np. czarnym akrylem, to polecam pracować na obrotach najniższych i ich nie zmieniać. jeśli metaliczny/perłowy, śmiało można trochę podgonić przechodząc na okolice 1100-1300obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważaj, uważaj bo zaschnie, poleruj po 1s

 

bo to prawie prawda...

 

Ja ostatnimi czasy robię to na czarnych Venturach po elemencie, czasem dwóch (dach i maska po pół) i ścieram kilka sekund po odłożeniu maszyny.

 

Reszta jak wyżej - FESTO 1-2 bieg i go go :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę się Julianie nawąchaliśmy ;)

 

Dla mnie najlepszy efekt jest gdy wypracujesz padem maksymalnie tak, że już nie ma nic do wycierania po przejeździe. Lakier dostaje wtedy taki power look, że jajca urywa. Czas aplikacji na sedana wielkości A4 to jakieś 25 minut na spokojnie.

 

[ Dodano: 17 Kwiecień 2012, 21:35 ]

Używam go też do oczyszczenia szyb bocznych i tylnej jeśli kładę na nie wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszy efekt jest gdy wypracujesz padem maksymalnie tak, że już nie ma nic do wycierania po przejeździe

 

A ja tak zachodziłem w głowę, co źle robię, że nie ma tej znanej z opowiadań, groźnej warstwy, którą trzeba od razu polerować, bo zaschnie i trzeba będzie skuwać :mrgreen: Tyle, że u mnie przy ręcznej aplikacji.

 

Tak z ciekawości- czemu wosk, a nie NW na szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dark Knight, ja używam 3M 09378 i nic nie zasycha - polecam!

HDC idzie też na szyby i na to Destiny - nie powoduje żadnych zacieków ani przebarwień.

NW nie nakładałem jeszcze :/ Za dużo zachodu przy tym jak dla mnie :?

Przednia szyba też jest czyszczona HDC ale zostawiam ją już oczywiście bez wosku

 

kanar - gratuluję rutyny - ja śmigam Accorda przez godzinę :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pół godziny na auto to czas możliwy do osiągnięcia przy dokładnym wypracowaniu ale raczej bez zbędnych przerw;)

mi ostatnio z papieroskiem, przy wybitnym obijaniu się, zajęło to 40minut z docieraniem, więc nie ma się czego bać.

Jedna ważna uwaga: jeśli gdzieś zaschnie HDC, bo np. daliśmy go znacznie za dużo, to najlepszą metodą usunięcia go jest ponowne użycie HDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.