Skocz do zawartości

CQuartz


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 699
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zgodzę sie z Tobą że faktycznie zasugerowałem coś co może się nigdy nie zdarzyć, mój błąd.

CQuartz jest produktem nowym i jeszcze nigdzie nie ma "pełnej" informacji o nim.

Producent podaje iż powłoka powinna wytrzymać dwa lata ale kto będzie czekał aż tyle aby sie przekonać jaki będzie efekt (np. po roku od aplikacji) i po to są testy dla pełnej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to są testy, których tu nikt nie neguje.

 

Nikt też nie twierdzi, że CQuartz będzie chronił przed strzałami kamieni. nie mylmy powłoki kwarcowej mającej znikomą grubość z folią ochronną, która ma 100lub 200 mikronów.

 

To tak jakbyśmy po wlaniu paliwa z liczbą oktanową o 3 oczka wyższą niż zwykle oczekiwali, że auto zacznie odchodzić jak bolid F1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że CQuartz nie chroni lakieru przed uderzeniami ponieważ nie ma takiego środka i raczej nigdy nie będzie. Interesuje mnie efekt wizualny, czy po lekkim uderzeniu kamieniem nie odpryśnie od lakieru pozostawiając placek jaki pozostawia bezbarwny lakier, jak wiadomo usuniecie CQuartz'a jest czysto mechaniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się robić ciekawie. Myślę, że przeprowadzenie konkretnego testu w przypadku tego produktu to świetny pomysł. Cieszę się , że masz venomGD motywację do przeprowadzenia rzetelnego badania. Dotychczasowe "testy" CQuartz jak dotąd wyglądały na filmach bardzo podobnie do obserwacji UFO - niewiele było widać, kamera się trzęsła i były dość pocieszne. Głupawy pomysł uderzania zapalniczką o lakier raczej mnie rozbawił niż przekonał o jakości produktu (i raczej odwiódł od zakupu), natomiast inny "test" z tego tematu z myciem srebrnego Audi szczotką był delikatnie mówiąc...kiepski.

 

Dlatego podwójnie cieszę się z Twojego zamiaru rzeczowego sprawdzenia tego towaru :)

Chciałbym wszystko dokładnie zrozumieć, więc pozwól że zadam kilka pytań. Jak na razie notatki są trochę nieczytelne więc byłoby świetnie gdybyśmy to trochę usystematyzowali.

 

Na pierwszy ogień jak rozumiem poszło zmierzenie grubości powłoki CQuartz. Z pierwszych odczytów jeśli dobrze zrozumiałem otrzymałeś 6,2 μm, 2,8 μm, 8,28 μm.

 

W jaki sposób oznaczałeś punkty pomiaru przed i po aplikacji produktu?

Jaka jest tolerancja błędu pomiaru modelu Phynix-a którego używasz do testu? Niektóre modele Phynix mają ± 3 μm inne 1 μm, jak jest w tym przypadku?

Ile pomiarów każdego punktu było wykonanych w celu wyeliminowania błędu?

 

Przy drugiej próbie pomiaru grubości powłoki widać na próbce siatkę narysowaną celem oznaczenia punktów pomiaru. Tutaj w zapiskach widać puste pola.

 

Jakie średnie wyniki grubości powłoki otrzymałeś przy tym drugim teście dla każdej z próbek?

Z notatek (niepełnych) jeśli dobrze odczytuję wychodzi około 0,5-1 μm. Czy dobrze zrozumiałem?

 

Jak korzystałeś z narysowanej siatki? Czy po pierwszym pomiarze trzeba było zmyć siatkę żeby przygotować powierzchnię pod CQuartz i później narysować ją ponownie?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Trzymam kciuki za dalsze testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Próbki są tak małe że wykonałem po kilka pomiarów z każdej ze stron przyjmując iż powierzchnia lakierowana ma wszędzie mniej więcej podobną grubość lakieru

Dość lekkomyślnie jak na speca od nano lakierów. Co zresztą potwierdza Twój drugi odczyt na którym masz wahania grubości powyżej 5 μm. Próba zmierzenia powłoki CQuartz której grubość jest mniejsza niż 1 μm bez wzięcia pod uwagę tak dużych różnic w grubości lakieru jest bezcelowa. Tym bardziej, że nie znasz specyfikacji sprzętu którego błąd pomiaru może wynosić ±1μm lub nawet ±3μm jeśli to tańszy model miernika. Rozumiem, że pomiar grubości CQuartz nie jest Twoim priorytetem w tym teście jednak, jeżeli to ma być praca naukowa po co publikować niesprawdzone wyniki i sugerować, że powłoka ma 8,28 μm ?

 

Rysunki z topografii powierzchni które wkleiłeś wyglądają ciekawie, rzekłbym nawet gadżeciarsko, jednak nie wnoszą nic do tematu.

 

No i jednak trochę więcej naukowego podejścia by się przydało, wybacz szczerość ale jak dotąd jest pseudo-naukowo.

 

Naprawdę szczerze trzymam kciuki za dalsze testy, będę się bacznie przyglądał 8-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę mam zamiar premierowo zmierzyć się z CQ. Jeśli ktoś ma pomysł jak to przetestować ( oprócz pokrycia tym auta) to smiało walić.Powinno zostać odrobinę na zabawy.

Od razu mówię, że to mają być testy raczej typu Mythbusters niż badania w bunkrze NASA :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
adhezja 2409 według standardów ISO , po polsku test na zarysowania.

 

Ciekawe według którego standardu ISO zdjęcia z rysami na próbce bez powłoki muszą być super wyostrzone, powiększone i robione z lampą, a te z powłoką małe nieostre, niewyraźne i bez lampy. Litości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem to co robię nie ma sensu a o publikowaniu czegokolwiek to już w ogole pewnie mam se głowy nie zaprzątać, w takim razie zapraszam zapoznać się z tymi wynikami. Bardzo udokumentowane są :

http://www.cquartz.com/images/stories/p ... test-2.pdf

Po za tym dla mnie wystarczy że osoby czyli mój promotor i inni doktorzy, którzy pracują na katedrze widzą wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.