Skocz do zawartości

CQuartz


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

EFEKTU KROPELKOWANIA NA BRUDNYM LAKIERZE tym bardziej po myciu na myjni bezdotykowej

 

Taki OT.

Tak tylko coś pokaże:

Kropelkowanie po 3500km od poprzedniego mycia - brudne auto.

Bezdotykówka Ehrle wyłącznie 4 program - za 2 zł.

45132662963085543215_thumb.jpg

47873620252702036081_thumb.jpg

61948245691238187573_thumb.jpg

 

Pozdrawiam i proszę Panią o definicje "Detailer"

 

P.S Kamil ma racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 699
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Domyslam sie tylko ze CQuartzu ma podobne dzialanie jak C1 Gtechniq. Na jego przykladzie podam ze RS4 robione u nas po 10 dniach od zabiegu przyjechalo na mycie, po samym splukaniu ciesnieniem wody kropelkowanie bylo takie ze mialem mokro w galotach. Smialem sie ze nie trzeba juz szamponu uzywac i myc auata bo jest czyste. Jesli ten CQuartzu dziala tak samo to na zakurzonym aucie powinny byc ladne kropelki ktore maja splywac

 

SJake - Kamil ma racje wkoncu jest dentysta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten biały ciekawie wygląda ale tak jakoś inaczej :kox: , mam białą furkę jestem na etapie pełnej korekty i zastanawiam się nad tą powłoką, felgi zrobiłem i jestem zadowolony.

 

Sam nie wiem FK Hitemp czy CQuartz? Ciezko sie zdecydować - musiał bym na żywo zobaczyć jakąś białą furkę bo jak się nie spodoba to tylko FC :ad::ad::ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł jest taki :o : tak czy inaczej na zderzak dam Cquartz-a w ramach lepszej ochrony od owadów itp. Zobaczymy jaki będzie efekt i podejmę decyzję - co z resztą :wallbash: .

Co do CQuartz-a to zabezpieczylem juz dwa komplety felg moje 20" i zony 18" i narazie jest ok w swięta zrobiłem 1200km zony autem - po powrocie opłukałem wodą i jak nowe :shock:

W tym tygodniu chcem zrobić próbę na firmowym busie na szybkach i zobaczyć różnicę :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu opinii o tym produkcie i widząc filmiki z CQuartz-em w roli głównej, mam coraz większą chęć go kupić. Jednak mam jedno pytanie, do osób mających z nim do czynienia:

Jak duże znaczenie na trwałość i jakoś powłoki CQuartz-a ma stan lakieru na samochodzie, znalazłem tylko stwierdzenia, że lakier musi być w idealnym stanie, ale co się dzieje jak lakier będzie powiedzmy w stanie dobrym?

Czy ktoś nakładał go na lakier nie w idealnym stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co się dzieje jak lakier będzie powiedzmy w stanie dobrym?

 

Jezeli sie myle to niech ktos mnie poprawi ale z wczesniejszych wypowiedzi wynika, ze uwydatni 2x bardziej wszystkie rysy i inne niedoskonalosci.

 

 

PS: Juz wiem co bedzie w cieplym garazu nalozone jesienia :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Jezeli sie myle to niech ktos mnie poprawi ale z wczesniejszych wypowiedzi wynika, ze uwydatni 2x bardziej wszystkie rysy i inne niedoskonalosci.

 

Dokładnie tak. Cquartz działa jak szkło powiększające, lakier naprawdę musi być bardzo dobrze przygotowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sie myle to niech ktos mnie poprawi ale z wczesniejszych wypowiedzi wynika, ze uwydatni 2x bardziej wszystkie rysy i inne niedoskonalosci.

 

Dokładnie tak. Cquartz działa jak szkło powiększające, lakier naprawdę musi być bardzo dobrze przygotowany.

 

Niestety tak i to chyba największa jego wada. Rysy zamykaja się pod szkłem.

 

Wczoraj przeprowadziłem pierwszy poważny - "gówniany" test. "Gówno" zaaplikowane na maskę pomiędzy godz. 20-23 (brak danych szczegółowych), sprawca (a raczej sprawcy) nieznani. Po 12h zmyte Karcherem bez pozostawienia śladu. CQuartz dał radę, ale w mojej ocenie dużo zależy od "zjadliwości" samego gówna.

 

Test Kota niepomyślny, oczywiście skutki mogły być dotkliwsze, widać wyraźne ślady na CQuartz. Cudów nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zaliczymy sie do grona szczęsliwych posiadaczy C.Quartz`a raczej sam będe chyba jego fanem i to wielkiem. Z majowym śniegiem trasa 20 km w jedną strone i drugą radzi sobie wyśmienicie auto opłukałem na myjce program woda jutro zobaczymy efekty ale już samo kropelkowanie bajka czy to przy płukaniu czy na deszczu :):kox::ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Witam

 

Ostatnio miałem okazję aplikować C.Quartz-a u siebie na tylną klapę po korekcie i jedyny mankament jaki zauważyłem to podczas polerowania mikrofibra zostawiała sporo drobniutkich włókien, widoczne tylko pod pewnym kątem i oświetleniem no i oczywiście na czarnym kolorze. Po pełnym utwardzeniu te włókna leżą luźno na lakierze więc się nie przykleiły czyli po pierwszym myciu mam nadzieje że spłyną.

 

Czy ktoś miał takie objawy, testowałem chyba z 5 mikrofibr o różnym włosiu i każda coś zostawiała, być może nie do końca wyschło tak jak trzeba albo wilgotność była za duża :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAR CRAZY, proponuje polerować flanelą , każdą próbkę tym polerowałem i nie było tego problemu. Również podczas nakładania trzeba zwrócic uwagę na płatki kosmetyczne czy przypadkiem się nie rozwarstwiają i nie zostawiają włókien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

venomGD, Dzięki za info , jutro prawdopodobnie będzie aplikacja na drugi element. Aplikowałem padem i tymi niebieskimi szmateczkami które są w zestawie i one na pewno nie zostawiały włókien.

Ogólnie to nie problem jeżeli po pierwszym myciu spłynie, ale mycie dopiero jutro więc coś napisze jak już umyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chisel, "test kota" dodam coś od siebie , z moich obserwacji to wszystko zależy od głębokości rysy . Zwróciłeś może uwagę iż rysuje się powłoka Cquartz bez rysowania się powłoki lakierniczej (oczywiście jest to zależne od głębokości rys) ? Próbowałeś przetrzeć szmatką zarysowaną powierzchnię ? Kolejnym ciekawym spostrzeżeniem jest to że jeśli zarysuje się nam powierzchnia Cquartz możemy z powodzeniem przepolerować warstwę wierzchnią i ponownie nałożyć Cquartza - operacja ta nie jest związana z korekcją powłoki lakierniczej tylko z korekcją powłoki Cquartz , mam nadzieje że wiecie co mam na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukałem na forum, ale nie znalazłem takiej informacji, mam nadzieję, że wątek nie był poruszany.

Opis aplikacji jednej warstwy Cquartz jest znany, natomiast chciałbym się dowiedzieć jak najlepiej nałożyć dwie warstwy, czy poczekać do pełnego utwardzenia się pierwszej, np parę dni, czy może bezpośrednio po pierwszej aplikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis aplikacji jednej warstwy Cquartz jest znany, natomiast chciałbym się dowiedzieć jak najlepiej nałożyć dwie warstwy, czy poczekać do pełnego utwardzenia się pierwszej, np parę dni, czy może bezpośrednio po pierwszej aplikacji?

 

Jeżeli nie używasz lamp IR to po 12 godzinach bez problemu możesz nałożyć drugą warstwę. Jeżeli masz IR to 30 min po wygrzaniu powierzchnia jest gotowa do przyjęcia drugiej warstwy. I BARDZO polecamy, wzrasta jeszcze połysk, wg. badań laboratoryjnych wzrasta również trwałość. Jedna buteleczka spokojnie starczy na 2x warstwy na duże auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zobaczcie sami efekt działania Cquartza na szafirowym bmw X6 :

http://www.facebook.com/home.php#!/vide ... 5&comments

 

http://www.facebook.com/home.php#!/vide ... 5&comments

 

http://www.facebook.com/home.php#!/vide ... 5&comments

 

http://www.facebook.com/ProShineCarCare ... 5&comments

 

Ps musicie skopiować cały link w przeglądarkę, nie da rady tego poprawić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.