Skocz do zawartości

CQuartz


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Przyłączam się do prośby CMQ, Jako, że produkt zapowiada się na przyszłoroczny hit fajnie by było zebrać maksymalną ilość informacji odnośnie aplikacji, czasu potrzebnego do pełnego wyschnięcia etc. Producent podaje, że po wytarciu czas pełnego wyschniecią to 3 godziny w temperaturze 15 stopni, jednocześnie zaleca unikania mycia przez następne 12 godzin ( rozumiem że tym samym unikania np deszczu przez 12 godzin bo pewnie chodzi ogólnie o kontakt z wilgocią ? )

Co do topowania CQuartz naturalnym woskiem też uważam, że nie ma powodu aby tego nie robić natomiast tracimy w ten sposób rewelacyjne odprowadzanie wody jakie ma sam CQuartz. I tu moje kolejne pytanie do Juliana, czy mieliście już może jakieś doświadczenia z Aquartz - ReLoad Spray Sealant, polecanym przez producenta właśnie jako rodzaj uzupełnienia/ detailera na CQuartz ? Mnie osobiście nie przeszkadza mocno sealantowy look więc jeśli Aquartz - ReLoad Spray Sealant nie ogranicza właściwości jakie ma sam CQuartz to skłaniałbym się raczej do takiego combo niż do warstwy naturalnego wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 699
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

postaram się dziś wrzucić pierwsze zdjęcia po aplikacji. powierzchnia powinna być przygotowana jak najlepiej, im mniej rys, tym lepszy efekt pracy z produktem. przed nałożeniem koniecznie dokładnie odtłuszczona.

więcej informacji wkrótce;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link2jack, ustalenie precyzyjnej daty jest kwestią najbliższych tygodni. na pewno produkt się pojawi. nie ukrywam, że zapowiada się niezły prezent gwiazdkowy dla detailerów :ad:

 

pierwsze poglądowe zdjęcie produktu:

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... ht=cquartz

 

auto po trasie ca. 800KM, większość w deszczu i po krajowej 7, gdzie z racji na przebudowy pełno błota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Tomasz KRK Carnauba

 

Jeżeli to jest to auto z linku juliana, to słowa Frutta i dobry wosk jakoś moim zdaniem do siebie nie pasują

 

Jak zobaczyłem opis zdjęcia to chciałem dokładnie to samo napisać :-]

Robiąc test na odpychanie wody i brudu chciałbym zobaczyć porównanie np z :

 

- Zymol Glasur

- RG 55

- lub jakimś konkretnym Sealant-em

 

Kolejna sprawa to czy mocno zmniejszy się odpychanie po zastosowaniu popularnych QD.

 

Jak dla mnie to najważniejsze w tym produkcie jest czy faktycznie chroni przed swirl-ami , efekt wizualny zrobi się czymś innym :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki wosk akurat był na aucie, cóż poradzić. kolejne porównania w najbliższym tygodniu.

popularne QD nie zaszkodzą, pytanie tylko, po co ich używać? bo trwałości powłoki raczej nie przedłużą, sama w sobie jest wystraczająca. można używać firmowego detailera.

aha, CQuartz można też warstwować, właśnie to testujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

julian, Uzywac QD tak jak jest przy zwykłym wosku czyli żeby nadać po myciu świeżego blasku, chyba że CQ Po każdym myciu jest tak samo świeży jak zaraz po nałożeniu.

 

Marco, Mam trochę podobne myśli, jestem ciekaw jakie będą minusy tego produktu, skoro potrafi mieć 20 mikronów grubości to co się będzie działo na masce od kamieni , będą odpryski jak w lakierze :o

 

Jeżeli okaże się bez wad to salony detailingu będą miały dużo mniej roboty :/

A my, ludzie którzy lubią jeździć padem i mikrofibrą po lakierze, co my będziemy robić :dontknow: Jedna porządna korekta, potem tylko co 6 miesięcy CQ i tyle :P Coś z tym musi być nie tak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco, Mam trochę podobne myśli, jestem ciekaw jakie będą minusy tego produktu, skoro potrafi mieć 20 mikronów grubości to co się będzie działo na masce od kamieni , będą odpryski jak w lakierze :o

Te info o 20mikronach to pewne ?

Bo na stronie podaje ze ta nano-powłoka ma od 0.5-1mikrona grubości.

 

Co raz bardziej mi się ten środek podoba. Można go używać na wszystkim -lakier, szkło, plastiki, uszczelki, skóra.

 

Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz - jak z wydajnością tej 30ml buteleczki ? Ale pewnie doczekamy się wszystkich odpowiedzi w najbliższym czasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julian, Uzywac QD tak jak jest przy zwykłym wosku czyli żeby nadać po myciu świeżego blasku, chyba że CQ Po każdym myciu jest tak samo świeży jak zaraz po nałożeniu.

 

Dokładnie dlatego dopytuję ciągle o Aquartz - ReLoad Spray Sealant, czyli dedykowany detailer. Mam twardą wodę i jak dobre by nie były właściwości " Anti Calcium Effect " to nie wierzę, że nie będe miał water spotów i że auto po myciu będzie wyglądało jak w dniu aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco, Mam trochę podobne myśli, jestem ciekaw jakie będą minusy tego produktu, skoro potrafi mieć 20 mikronów grubości to co się będzie działo na masce od kamieni , będą odpryski jak w lakierze :o

Te info o 20mikronach to pewne ?

Bo na stronie podaje ze ta nano-powłoka ma od 0.5-1mikrona grubości.

 

To info zasłyszane - dlatego pasowałoby potwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak z kwestia zmycia tego wynalazku? Zalozmy, ze cos nam sie odwidzi/przestanie podobac/etc. to bedzie jakas mozliwosc usuniecia czy trzeba bedzie sie wspierac polerka?

Na ich stronie jak i na DW piszą że papier ścierny 3000 albo mocno ścierne pasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.