Skocz do zawartości

CQuartz


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

po wynikach Waszych testów można z czystym sumieniem zaznaczać , że nie jest to "bubel" i na odp klienta typu " tak, tak ja już znam te wynalazki, tylko stracone pieniądze bo po tygodniu jest to samo" mówić , że jednak ten spełnia swoją role?

 

Dlaczego o to pytam??

 

Mianowicie nie dawno w rozmowie z człowiekim który hobbystycznie zajmuje się kolekcjonowaniem aut nawiązałem do tego produktu w formie propozycji i usłyszałem takie oto słowa " ostatnio wydałem 1700zł na DIAMONDBRITE z gwarancją na 5lat i po pierwszym myciu szamponem i rękawicą megs'a pojawiły się leciutkie rysy, więc nie chce mi się wierzyć w takie rzeczy" Co wy na to?

``ostatnio``?czyli kiedy?5 lat temu?:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 699
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

czyli że niby DB wytrzyma 5 lat? ;)

 

jak sie samochodu nie uzytkuje i wogole nie tyka to pewnie i ze 20 wytrzyma :) no chyba ze sie jakos utleni czy cos w międzyczasie :D

 

P.S.

Kiedys oddalem do naprawy pralke ktora miala 5lat gw na beben, ktory sie popsul a serwisant mi na wejscie rzekł "...ale to przecież używana pralka..." nie wiedzialem czy sie smiac czy zdzielic go czyms ciezkim... (zeby nie bylo to mowiac te slowa mial mine tak poważną, że smiem twierdzić że mowił to bardzo serio...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tak załóżmy że wszystko pięknie rysy usunięte(pełna korekta) zabezpieczenie kwarcowe i co dalej?? Tak rozumiem wosk można ale jeszcze przed woskiem zawsze można wydobyć głębie w ciemnych autach nadać odpowiedni dla nas efekt wizualy czy te kosmetyki pójdą w odstawkę czy ich używanie będzie miało sens ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzinkins, rozumiem, że pytasz o produkty typu Black Hole etc?

moim zdaniem na właściwie przygotowanym lakierze i tak nie ma sensu ich stosować, więc dla mnie to zupełnie zbędna strata czasu. warstwa dobrego wosku nałożona na CQuartz powinna załatwić sprawę głębi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sucre, stanowczo odradzam. zgodnie z zaleceniami producenta (i po testach naszymi również) jako przygotowanie pod CQuartz należy stosować wyłącznie roztwór IPA z mocnym środkiem czyszcząco-odtłuszczającym typu IPA+ludwik.

HDC, podobnie jak inne cleanery będzie przeszkodą dla prawidłowego związania się tego środka z lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cquartz jest bardzo drogi, a chętnych na próbki różnych kosmetyków są setki. Mielibyśmy pusty magazyn i dodatkowy etat dla osoby od próbek. Jeżeli ktoś by zadzwonił i powiedział jak poważny test chce zrobić i gdzie opublikować, napewno nie robilibyśmy problemów i próbkę wysłali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cquartz jest bardzo drogi, a chętnych na próbki różnych kosmetyków są setki. Mielibyśmy pusty magazyn i dodatkowy etat dla osoby od próbek. Jeżeli ktoś by zadzwonił i powiedział jak poważny test chce zrobić i gdzie opublikować, napewno nie robilibyśmy problemów i próbkę wysłali.

W sumie, nawet producent się takiego testu nie spodziewał.

No poważny faktycznie jest, na tyle, że powoli się do tego wynalazku przekonuję;) trzymajcie rękę na pulsie, dostał 10ml tylko, jak zabraknie to poratujcie bo lepiej by doprowadził testy do końca..

 

Pozdrawiam, i obserwuję tamten wątek;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do testów przedstawionych przez kolegę z Trójmiasta nie można mieć wątpliwości co do ich zasadności, ale już test zapalniczkowy to jest chwyt czysto marketingowo propagandowy, ponieważ nikt nie przyjdzie i nie będzie uderzał zapalniczką w nasz samochód.

Cquartz wg producenta po 12h zamienia sie w " twarde, kwarcowe ciało stałe", ale czy na pewno tak jest?

Nikt nie robił testów jak zachowuje sie powłoka przy lekkich uderzeniach drobnych kamyków, bo takie jest większe zagrożenie niż zapalniczka. Nie mówię tu o takich uderzeniach gdzie lakier odpryskuje tylko takie które na lakierze nie pozostawia śladów. Wg mnie, powłoka może odprysnąć od lakieru pozostawiając niemiły efekt w postaci białych plam (powstanie efekt jak to jest w przypadku oddzielenia bezbarwnego lakieru) ale mogę sie mylić. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wszędzie o tym produkcie i powiem szczerze że miałem zamiar go kupić, ale po przeczytaniu wypowiedzi Jake'a

 

.......CQuartz używałem na zderzakach - nie chroni przed kamieniami ;)

 

Jedno jest pewne - nie jest to łatwe do usunięcia po aplikacji.

 

........

 

trochę sie waham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.