Skocz do zawartości

CQuartz


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Czy ktoś u nas zamierza to wprowadzić ?

 

http://www.i4detailing.co.uk/acatalog/copy_of_C.Quartz_Ceramic_Quartz_Paint_Protection_Kit.html

 

Opisy i relacje wyglądaja bardzo obiecująco, a video z shettingiem i beadingiem jest niesamowite 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 699
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Partner forum

Evo, Będzie, będzie tylko jeszcze trochę czasu minie ale mam nadzieje że przed wiosna już będzie dostępny w Polsce.

 

Odpychanie wody w sumie jak przy dobrej jakości wosku, mnie bardziej interesuje zabezpieczenie przed powstaniem hologramów podczas nieuważnego mycia :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CQuartz po pierwszych testach. Prosta aplikacja, bardzo dobry efekt wizualny, można go nakładać na każdą powierzchnię - lakier, felgi , szyby. wymaga natomiast sporo czasu nim auto będzie mogło wrócić na drogę po nałożeniu zabezpieczeniu, metoda na skrócenie tego czasu jest stosowanie lamp UV.

Obszerny test i opis produktu już niedługo.

P.S. ma bardzo "nieciekawy" zapach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CQuartz po pierwszych testach. Prosta aplikacja, bardzo dobry efekt wizualny, można go nakładać na każdą powierzchnię - lakier, felgi , szyby. wymaga natomiast sporo czasu nim auto będzie mogło wrócić na drogę po nałożeniu zabezpieczeniu, metoda na skrócenie tego czasu jest stosowanie lamp UV.

Obszerny test i opis produktu już niedługo.

P.S. ma bardzo "nieciekawy" zapach;)

 

Ile czasu auto musi odstać jeśli sie lamp nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julian a jak z wyglądem do czego można porównać : typowy sealant ?? nakładaliście na niego jakiś zwykły wosk ?

O to samo mialem pytac. Najbardziej ciekawi mnie to, o czym wspomniales nt czarnych lakierow. Zauwazylem ze nawet kiepska mikrofibra mozna na moim lakierze zrobic ryski wiec taki specyfik bylby bardzo wskazany.

Jezeli bedzie mozna na to nalozyc naturalny wosk to bedzie chyba idealny wynalazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdążyłem do tej pory wyczytać w sieci wynika, że spokojnie można na CQuartz kłaść naturalne woski. Natomiast producent jako uzupełnienie rekomenduje Aquartz - ReLoad Spray Sealant:

 

http://www.autoobsessed.com/shop/images/reload.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supersealanty ostatnio robią szał na wszystkich forach. Od osób testujących CQuartza słyszałem, że powłoka potrafi mieć do 20 mikronów i sama procedura jest dość skomplikowana - także Julian, jeśli będziesz miał możliwość wrzuć jakieś opinie na ten temat przy kolejnej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepper, nie ma powodu, dla którego miałoby to być niemożliwe. :)

.::SCR::., i tak i nie. w sumie jest dość wymagająca, trzeba mieć miejsce, temperaturę, cierpliwość i dużo czasu. To produkt z zupełnie innego bieguna niż np. woski collinite.

proximo, pierwsza próba w deszczowej trasie pokazała, że część auta z CQuartz jest niemal czysta, co znacznie ją różni od tej po prostu zawoskowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julian, wiem że Cię męczymy ale jeśli znajdziesz chwilę by opisać szczegóły aplikacji będę wdzięczny. Rozumien naturalnie że powierzchnia ma być przygotowana, pozostaje kwestia samej temperatury (czekać do wiosny?) i wspomnianego czasu. Bo z tego co podaje producent to nie brzmi to źle - 30min po nałożeniu wycieramy i gotowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.