Skocz do zawartości

CQuartz


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież teraz na warstwie Cquartz leży wosk carnauba, więc w jaki sposób chcecie sprawdzić odprowadzanie wody i kropelkowanie Cquartz? Teraz nie da się tego zrobić, więc taka "debata" zupełnie nie ma sensu. Wosk carnauba ma to do siebie, że leży na powierzchni i w żaden sposób przez nią nie przeniknie.

 

Podawanie nazwy firmy zupełnie nie ma sensu, bo zaraz znajdą się "znawcy", którzy po nazwie stwierdzą, że warstwa Cquartz została źle nałożona.

 

Wyjaśnij dokładnie o co chodzi z tym woskiem Carnauba? Dlaczego nie uzyska się odprowadzenia wody?

 

[ Dodano: 20 Kwiecień 2011, 07:41 ]

Nie włączając sie w dyskusję która firma detailingowa źle wykonała pracę, możemy się tylko podzielić z Wami czymś czego nasze oczy wcześniej nie widziały. Pełny detailing używanego X3 + 2 warstwy Cquartz. Nie widzieliśmy jeszcze takiego "oryginalnego, szklistego" połysku. Nie tylko real, ale zdjęcia myślimy oddają ten efekt

 

Bardzo proszę nie wysnuwać wniosków że usługa położenia CQuartz przez firmę X została źle wykonana. Nic takiego nie powiedziałem. Wszystko jest na razie w fazie "badań"- podejrzeń.

Jak ktoś kiedyś wspomniał na lakierach jasnych inaczej widać ten blask-połysk lakieru niż na ciemnych np. czarnego X3. Poza tym zdjęcia zrobione w zamkniętym pomieszczeniu przy sztucznym oświetleniu pokazują auto całkiem inaczej niż zrobione w pełnym słońcu na otwartym terenie. Ukazuje sie właśnie efekt "przecudownie błyszczącego lakieru" Na żywo w naturalnym oświetleniu efekt jest trochę inny. Tak działa reklama na nas wszystkich. Ja się właśnie naoglądałem takich zdjęć i teraz szukam potwierdzenia u siebie, a może właśnie na żywo wygląda to tak jak u mnie? Proszę wystawić zdjęcia samochodu z jasnym lakierem na otwartym terenie w pełnym słońcu, który jest trochę przybrudzony. Wtedy myślę że będziemy mogli porównać

 

[ Dodano: 20 Kwiecień 2011, 07:45 ]

Dziś nagram filmik. Pojadę na jakąś myjnie , wezmę szlauf i będę polewać wodą. Zobaczymy jaki będzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 699
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Evo, dzięki za szybkie skorygowanie z tym odprowadzaniem brudu sprawdze i potwierdze jak będe miał na aucie może już nie długo coś będe wiedział więcej :ad:

 

pajkel, ty też możesz zrobić zdjęcie w ciemniejszym miejscu i może dojrzysz ten efekt na aucie który chcesz :) położe też dwie warstwy na czarnym lakierze i powiem ci jaki będzie efekt

 

CarSPA, oglądajac takie zdjęcia aż chce sie żyć .... i :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej uważam że dobrze by było gdybyś podał nazwę firmy :roll:

 

W mojej okolicy czyli zagłębie i Śląsk (na palcach jednej ręki można policzyć) jest niewiele firm autodetalingowych. Podejrzewam że firmy w cały kraju w tej branży się dobrze znają. znawcy tematu beda wiedzieć o kogo chodzi. nie wielu wykonuje w naszym kraju powłokę Quartz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawanie nazwy firmy zupełnie nie ma sensu, bo zaraz znajdą się "znawcy", którzy po nazwie stwierdzą, że warstwa Cquartz została źle nałożona.

 

podpisuje się pod tym dwiema rękami lub jak kto woli dwoma rękoma ( nigdy nie wiem która forma jest poprawna :) )

 

[ Dodano: 20 Kwiecień 2011, 10:12 ]

nie wielu wykonuje w naszym kraju powłokę Quartz

 

Quartz jest ogólno dostepny wiec jaki problem w kupieniu i położeniu?

 

to proszę przedstaw firmy ze śląska które wykonają taką usługę . ja znam zaledwie parę. albo chociaż wymień firmy ze śląska które się zajmują autodetalingiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonczcie juz z tym ktora, jaka, gdzie... Nie ma to zadnego znaczenia, kolega potrzebuje pomocy odnosnie tego czy CQ jest czy go nie ma. Jesli faktycznie lezy na tym wosk to zniweolowal on wlasciwosci poprzedniej powloki, przynajmnniej ja to tak rozumiem. Auto pokryte CQ a pozniej woskiem bedzie mialo sila rzeczy wlasciwosci odpychajace wode, WOSKU ;) Moja propozycja jest taka, IPA... zmyjemy wosk, CQ powinien pozostac nienaruszony i wtedy mozna sprawdzac odpychanie wody, wg mnie taka metoda powinna dac nam odpowiedz.

Czy potwierdzi to ktos kto ma stycznosc z CQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od profesionalizmu firmy ja dalej będę się uperał, że położenie wosku zaraz po aplikacji Cquartz to kretyński pomysł, tak naprawde nie dali nawet człowiekowi możliwości obserwacji jakie właściwości ma sama powłoka Qquartz, jak wygląda nie pokryta niczym, jak odprowadza wodę etc. W dodaku kładąc go w nieodpowiednim odstępie czasu mogli osłabić powłokę Cquartz.

To jak teraz wygląda auto i jakie ma właściowości powłoka jest zasługą niewiadomego wosku. Zmywaj go IPA i będziesz miał jasność czy coś jest pod spodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena jak u wszystkich.

 

Nie udało mi się jeszcze nagrać filmiku, ale co zaobserwowałem po wylaniu wody z butelki...

nadmienię tutaj że woda u mnie w kranie jest sakramencko wapienna;

na lakierze zostały białe ślady po tych kroplach, a tak chyba nie powinno być. na stronie producenta piszą, że nie zostaja ślady od wapnia. http://cquartz.com/index.php?option=com ... z&catid=41

a u mnie jak na obrazku.

Kolego Venom czy to może byc podstawą do tego żeby sądzić, ze nie ma powłoki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach ten mój angielski :) sprawdzę to dzisiaj czy łatwo schodzą

 

[ Dodano: 21 Kwiecień 2011, 08:30 ]

Czy miernikiem lakieru można stwierdzić obecność powłoki? jaka powinna być grubość lakiery bez CQuartza? Wiem że na słupkach od wewnątrz nie została położona powłoka, czy mogę ją traktować jako punkt odniesienia? W firmie poinformowano mnie, że nie nakładali od wewnętrznej strony CQuarca, ponieważ jest on trujący , a oni sami przy nakładaniu go używają masek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Teraz nie zmierzysz tego, bo nawet w obrębie fragmentu 20x20 cm wyniki mogą się różnić i o 5-10 um, nie będziesz więc wiedział czy większa grubość to faktycznie Cquartz czy po protu tak położony lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grubość powłoki Cquartz 0,5 - 1.5 mikrona , więc to nie jest mozliwe zeby sprawdzic miernikiem , zbyt cienka warstwa , po za tym to mogą byc wahania powłoki lakierniczej.

 

hm cquartz trujący ?? a czy oni to piją czy nakładają bo to bardzo zasadnicza kwestia , ja rozumiem że produkt jest na bazie rozpuszczalnika i może być kuszący ... moja odpowiedź do tego : nie jest trujący po nałożeniu , rozpuszczalnik odparowuje , zachodzi reakcja żelowania w ciało stałe i koniec . W trakcie nakładania śmierdzi to fakt , nakładałem bez maseczki na mase próbek i żyje.

 

Jeśli wnęki masz bez powłoki to tak jak Ci mówiłem sprawdzisz twardością ołówkową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale ja nie za bardzo rozumiem zasadność tych wszystkich metod. Jaki inny środek wytrzyma porządną płukankę IPA i dalej będzie kropelkować, odprowadzać wodę etc? Nie wystarczy poprostu zmyć jednych drzwi ? Może się okazać, że ten przemyty panel będzie miał leprze właściwości od pozostałych bo zmyje się ten rzekomo nałożony wosk. Jeśli natomiast ten umyty panel nie będzie miał już żadnych właściwości to chyba sprawa jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu Pepper, muszę się z Tobą zgodzić , co do tej kultury ;) został podany szereg możliwych testów do sprawdzenia dla posiadacza Cquartza na lakierze i tyle , albo ktoś wykorzysta tą wiedze do sprawdzenia albo nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Boga Panowie ogarnijcie cycki. 5 stron wyjasnien o powloce, metodzie splukania, umycia, pierdniecia na lakier. Czy nie prosciej byloby wlascicielowi zamiast pisac sryliony postow, isc do samochodu umyc go dokladnie, przetrzec maske IPA i sprawdzic odpychanie wody ? Jak na moj gust jest to duzo latwiejsze niz ciagle pisanie postow. Takze kolego, masz zapewne telefon komorkowy z mozliwoscia nagrywania filmikow. Jesli nie dasz rady sam filmowac i polewac maski woda to popros kogos o pomoc niech nagrywa z dobre kata tak zebysmy pozniej cos widzieli. Wstaw filmik na forum i wtedy 90% z nas bedzie juz wiedzialo czy dana powloka jest czy jednak zrobili Cie w balona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.