Skocz do zawartości

CQuartz


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiesz ile auto stało po nałożeniu powłoki zanim zostało Ci wydane? Nie wiem jaka jest praktyka w zakładach detailingowych ale wg mnie przed upływem tych 48h albo zastosowaniem lamp, w ogóle nie powinno wyjeżdżać na zewnątrz.

 

To niewielkie pocieszenie ale jeśli placek nie leżał zbyt długo to prawdopodobnie uszkodził tylko powłokę. Trzeba wyczyścić dany panel i nałożyć w tym miejscu ponownie to problem zniknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 699
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oddałem w środę odebrałem w sobotę. Na 48h bym nie liczył. :-) bo sezon się zaczął nie wiadomo kiedy zaczęli. Pogadam z chłopakami. A guano mogło leżeć max. 12 h. Wygląda jak typowe zważenie się powłoki. Nie jak wżer tzn. krater. Ale powiem wam że beż CQuartz'a takich efektów nie ma po odchodach. Wydaje się że jednak za miękka powłoka jeszcze była.

 

Jak ktoś chce to mogę podesłać fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem w środę odebrałem w sobotę. Na 48h bym nie liczył. :-) bo sezon się zaczął nie wiadomo kiedy zaczęli. Pogadam z chłopakami. A guano mogło leżeć max. 12 h. Wygląda jak typowe zważenie się powłoki. Nie jak wżer tzn. krater. Ale powiem wam że beż CQuartz'a takich efektów nie ma po odchodach. Wydaje się że jednak za miękka powłoka jeszcze była.

 

Jak ktoś chce to mogę podesłać fotki.

No to masz odpowiedź,gdybyś zmył od razu może przeszło by to bez echa,tak niestety,ptaszek zjadł coś nie strawnego i kicha :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety !! W sobotę na parking wieczorem, w niedziele rano :-) odbiór furki i kleks. Jak na razie nie śpię w samochodzie. I nie czatuje z kibelkiem wody jak ptaki lecą.

 

Pozdrawiam.

No cóż, bywa :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje małej pomocy, kupiłem zestaw cquartz uk edition. Moje zadanie będzie polegać na nałożeniu cquartza na nówkę auto. Chcę dla pewności użyć tar&glue remover, odtłuścić go i na koniec porządnie umyć. Teraz pytanie o zasady użycia: w zestawie mam cquartz, reload, gąbeczkę, jedną większa ściereczkę/mikrofibrę sam nie wiem jak to nazwać ;) i paręnaście takich małych płatków. Co z czym się używa? Czy mógł by ktoś opisać dokładniej proces nakładania? Czy dawać kwarc na lakier czy na aplikator i wtedy "smarować"? Do czego jest reload? Zdaje sobię sprawę że gdzieś to jest opisane w tym temacie ale nie mam naprawdę ochoty wertować 50 stron....A może lepiej komuś profesjonalnie powierzyć ten proces jak ma się coś spierd**** :D ? Ja niestety jestem laikiem. Temat dosyć pilny bo auto będzie odbierane w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, obejrzałem ten filmik

i z tego co zrozumiałem moim łamanym angielskim :D to należy wstrząsnąć CQ, owinąć gąbkę/aplikator tym małym płatkiem jak na filmie i nakropić na to CQ, Wcierać w liniach prostych i następnie zebrać nadmiar? (po jakim czasie?) po godzinie użyć reload psikając bezpośrednio na lakier po czym po chwili zebrać to mikrofibrą. Czy tak to powinno wyglądać czy coś zostało pominięte? Dzięki za odpowiedzi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, obejrzałem ten filmik

i z tego co zrozumiałem moim łamanym angielskim :D to należy wstrząsnąć CQ, owinąć gąbkę/aplikator tym małym płatkiem jak na filmie i nakropić na to CQ, Wcierać w liniach prostych i następnie zebrać nadmiar? (po jakim czasie?) po godzinie użyć reload psikając bezpośrednio na lakier po czym po chwili zebrać to mikrofibrą. Czy tak to powinno wyglądać czy coś zostało pominięte? Dzięki za odpowiedzi :good:

 

O Panie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

czytam, czytam i nadal mam pytania odnośnie Cquartza UK:

1) jak rozumiem powłoka wytrzymuje 1-2 lata - czy to oznacza, że po tym czasie znika czy też nadal pełni funkcję ochronną, ale przestaje działać hydrofobowość i wet look?

2) jeśli nie znika, to w jaki sposób można ją usunąć? tylko mechanicznie?

3) czy przy regularnym stosowaniu Reloada można wydłużyć działanie powłoki powyżej 2 lat?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) jak rozumiem powłoka wytrzymuje 1-2 lata - czy to oznacza, że po tym czasie znika czy też nadal pełni funkcję ochronną, ale przestaje działać hydrofobowość i wet look?

 

Jak nie będziesz dbał i się postarasz to ingi znikną po miesiącu.

"Bezobsługowość" powłok to mit. Żywotność powłoki zależna jest w najbardziej od stopnia jej eksploatacji w "prawdziwym życiu"

 

2) jeśli nie znika, to w jaki sposób można ją usunąć? tylko mechanicznie?

Można też chemicznie, ale to mało efektywna metoda. Mechanicznie jest najbezpieczniej.

 

3) czy przy regularnym stosowaniu Reloada można wydłużyć działanie powłoki powyżej 2 lat?

Pewnie, że tak i nie.

Kwestia użytkowania. W dodatku używając regularnie reloada, nie będziesz w stanie określić "czy mam jeszcze powłokę czy nie mam" Sam RELOAD jest "twardym skurczybykiem" i jak dobrze złapie to schodzi tylko cleanerem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat coś ucichł o powłoce od CarPro :D

 

Ja zakupiłem teraz wersję UK 2015, pierwsza aplikacja powłoki przede mną to zdam relację jak mi to wyszło, choć nie ukrywam że mam stracha, dla pewności umyje auto ludwikiem, 2x zmywacz poleci i 2x IPA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cquartz UK 2015.

Aplikacja odbyła się w 23-25 stopni w nocy.

W tej temperaturze stwierdzam, że powłokę trzeba rozprowadzić po 30s pomarańczową zamszową szmatką dołączoną do zestawu CarPro (40x40), a po max 2 minutach dotrzeć płaską mikrofibrą typu glaze. Warto zaopatrzyć się w 5-6 sztuk takich mikrofibr żeby nie było problemów z docieraniem bo może to potrwać tak jak u mnie lekko 7h. 5sztuk aplikatorów to stanowczo za mało biorąc pod uwagę w mojej sytuacji chyba 13 elementów. Warto dokupić sobie zamszowe szmatki i dociąć pod wymiar aplikatora aby uniknąć kontaktu świeżej powłoki z powłoką która już ma zacząć się krystalizować na aplikatorze. Co do aplikacji reloada to na ciemne lakiery tak jak producent zaleca - rozcieńczyć z wodą 1:1, a zgodnie z zaleceniami naszej koleżanki Justyny aplikacja z atomizera na mikrofibrę i dopiero jazda na lakierze. Później gdzieś tam się doczytałem żeby aplikować reloada szmatką zamszową, a nie tak jak ja poleciałem WWL Aladdin który ma dość długie włosie przez co trzeba było się nieźle napracować aby nie narobić plamek.

 

2vmc137.jpg

 

Efekt końcowy wyrywa z kapci :)

 

z689k.jpg

 

20auzcm.jpg

 

Reflektory z przodu i z tyłu również zostały zabezpieczone powłoką...

 

2gy2h03.jpg

 

15clnbm.jpg

 

Chromy mimo że z tworzyw, po nałożeniu powłoki wyglądem przpominają prawdziwy chrom.

 

i2sh7r.jpg

 

 

Przede mną aplikacja powłoki na mondka mk4 polift który kuzyn sprowadził z Francji i o dziwo ten lakier to ceramik bo ledwo co rusza go s300 menzerny ma futrze i cutting padzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie można już rozcieńczać. Pierwsze wersje Reloada można było, ale tych nowszych już nie. Wiem że Polak jest tak mądry i swoje wie, ale każdy produkt który ulega rozcieńczeniu, gorzej działa. Pewnych rzeczy nie da się oszukać. Jak można wymagać od rozcieńczonego produktu dobrego kropelkowania? Dlaczego nikt nie rozcieńcza np. ADBL QD1 i nie pyta dlaczego słabo kropelkuje?

 

Powalla, Ty tak na poważnie? Rozcieńcz sobie wosk i połóż go na zimę. Przecież to w niczym nie przeszkadza :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Mir540t[/ref], na opakowaniu (moim zeszłorocznym) nawet pisze żeby do ciemnych rozcieńczać... można równie dobrze raz psiknąć wodą na mikrofibrę docierającą nierozcieńczonego na lakierze.

 

Ale kochani moi!

Mój dylemat jest, czy NetShield można na CQ UK położyć, czy też skład jednego lub drugiego jakoś negatywnie wpłynie na to połączenie?

 

z Reloadem to sam mogę sobie poeksperymentować ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, mam starocia, a starocia można było rozcieńczać.

wygląda tak

bdda2dccb92780589213e751fd7de722.png

610eabe0eddfc57a316f8ce17827854e.png

e7790cc30ea1f3e439e82495c54b8c2b.png

 

ale to mniej ważne.

 

Ważne czy np używałeś (albo ktoś inny?) najnowszego i na pionowych powierzchniach, chwilę po spryskaniu woda jest taki efektu jak tu u mnie po NetShieldzie?

57019124dd94ac8b4f75ec11bf54b05e.png

po lewej QW ADBL, po środku Netshield, po prawej wosk zawarty w Carchem Waterless+Wax

 

tak u mnie wyszło porównanie Reloada z NetShieldem: (na środku była taśma także się nie liczy)

850ddbefa9a2d2423ffd9241752d23bf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.