Skocz do zawartości

CQuartz


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 699
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Powierzchnia tępa

 

tępość też mnie bardzo negatywnie zaskoczyła

 

 

 

Nie uzależniałbym oceny żadnego LSP od śliskości jaką daje ;)

 

Owszem, lecz mi chodziło o to, że Cquartz'a poleruje się bardzo nieprzyjemnie, przynajmniej mi się tak trafiło, że mikrofibra naprawdę niechętnie po tym lakierze sunęła i ciągle ma się myśl w głowie czy hologramów się nie narobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia tępa

 

tępość też mnie bardzo negatywnie zaskoczyła

 

 

 

Nie uzależniałbym oceny żadnego LSP od śliskości jaką daje ;)

 

A to dlaczego? Raz, że śliskość jest subiektywnie przyjemna, dwa że obiektywnie dużo fajniej myje się i wyciera lakier śliski, niż tępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
że śliskość jest subiektywnie przyjemna, dwa że obiektywnie dużo fajniej myje się i wyciera lakier śliski, niż tępy.

 

 

Ok , ja brałem pod uwagę aspekty dla mnie ważniejsze, jak brudzenie się auta i kropelkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CQuartz jest "tępy" kilka godzin po nałożeniu, ale właśnie wtedy należałoby przetrzeć go ReLoadem. W ogóle przed wyjazdem auta reload jest (moim zdaniem) obowiązkowy.

tępy przed Reload, ale kropelki cały czas godne.

aby na pewno? ReLoad jest dla mnie na CQ mega śliski właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Odświeżę trochę temat :-)

Mam położony CQuartz u siebie (od kwietnia zeszłego roku) i niestety niezbyt dobrze przetrwał zimę: pojawiło się sporo mniejszych rysek i kilka głębszych (ale nic strasznego). Zastanawiam się, co z tym teraz można zrobić, w związku z tym:

* Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie, czy CQuartz rzeczywiście dalej jest? Chciałbym jakimś dokładniejszym sposobem niż "na oko" ;)

* Zakładając, że to CQuartz się lekko porysował (a nie lakier), czy np. Meguiar's Ultimate Compound poradzi sobie, aby to spolerować?

* Czy po dokładnym oczyszczeniu, wyglinkowaniu i lekkim spolerowaniu można położyć nową warstwę CQuartza? Nie chciałbym robić znowu pełnej korekty mechanicznej - była robiona w końcu niespełna rok temu. Czy może sam Reload wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Zakładając, że to CQuartz się lekko porysował (a nie lakier), czy np. Meguiar's Ultimate Compound poradzi sobie, aby to spolerować?

Uwierzyłeś, że CQuartz chroni przed rysami? :) Żadna powłoka kwarcowa przed nimi nie uchroni, a Meguiar's UC usunie ten produkt doszczętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierzyłeś, że CQuartz chroni przed rysami?

 

Taka marketingowa półprawda.

 

Sebastian, śmiem twierdzić, że CQuartz chroni lakier przed rysami. Jak to robi? "Sam się rysuje w stopniu mniejszym", lecz stopień ten zależny jest od podatności na zarysowania lakieru auta zabezpieczonego. Chroni lakier, lecz nie chroni przed powstawaniem rys na aucie, czyli na nim samym(w domyśle CQuartz)... :kox: Taki groch z kapustą, ale... przed "rysami" ochronić może jedynie tytanowy sarkofag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierzyłeś, że CQuartz chroni przed rysami? :) Żadna powłoka kwarcowa przed nimi nie uchroni, a Meguiar's UC usunie ten produkt doszczętnie.

Daleko mi do wiary w cuda ;)

Nakładając CQuartz miałem raczej nadzieje, na to z czego się wyśmiewa SJake: że będzie może trochę twardszy od lakieru Hondy, a jak sie już porysuje to porysuje się CQuartz a nie lakier.

Teraz chciałbym jakoś zweryfikować, czy rzeczywiście tak jest, sprawdzić ile CQuartza jest na lakierze. Tylko jak? Pomiar grubości lakieru mi niewiele da, może trzeba by jakoś zmierzyć kąt załamania światła? :idea: Nie wiem, stąd pytam się specjalistów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rumil, żeby sprawdzić, czy kwarc jeszcze jest użyj po umyciu auta np. nieagresywnej glinki, możesz spróbować odtłuścić lakier np. IPĄ, użyć jakiejś chemii typu APC itp. Ale na pierwszy rzut, umyj auto i użyj glinki ;). Zobacz czy powierzchnia lakieru jest całkowicie hydrofilowa, czy na suchym, czystym lakierze czujesz szorstką powierzchnię (tak jakby coś się przyczepiło). Jeśli chodzi o rysy, to o ile kwarc chroni lakier przed drobnymi swirlami itp., to grubsze przypadki są tutaj na porządku dziennym po jakimś czasie (tak jak koledzy powyżej napisali ;) )- czy rysuje się sama powłoka, czy lakier to hmm, nie jest tak łatwo stwierdzić. Myślę, że u Ciebie i powłoka może być trochę porysowana, ale też i lakier... Takie zabezpieczenie lubi się zapychać, jeśli nie jest odświeżane np. Reload-em, i wygląda tak, jakby już nie było ochrony, ale faktycznie jeszcze jest :).

 

Tu wydaje mi się, że jest główna wada powłok. Jeszcze chyba nikomu nie udało się zrobić takiego LSP, które będzie trwało latami i nie będzie miało żadnych wad :). Wg mnie, jeśli ktoś ma czas na zabawę z odświeżaniem lakieru, woskowaniem itd. raz na kilka miesięcy, a drobne ryski od mycia czy "wiatru" na miękkim lakierze mu aż tak nie przeszkadzają to powłoki nie powinny lądować na karoserii, ale raczej na felgach, tworzywach sztucznych itp. Ale wiadomo- nie każdy ma czas na taką zabawę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja też jestem pod wrażeniem tego co robi z lakierem i w kontakcie z wodą, ale cholernie ciągnie do niego kurz. Do tej pory trzy razy aplikowałem Reloada podczas tych słonecznych dni i za każdym razem dzień po aplikacji spora warstwa kurzu na lakierze :/

Muszę spróbować delikatnie przejechać dusterem następnym razem, może się polepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć !! Witam odebrałem auto i na moje nieszczęście znalazł się ptak i nasrał mi na maskę.

 

Auto odebrałem w sobotę 25.05.2013 po nałożeniu powłoki kwarcowej. Po zmyciu odchodów okazało się, że została zniszczona powłoka tzn. tak jakby ją wyżarło zagotowała się.

 

Może to być wina że powłoka niedostatecznie została utwardzona ?

 

Czy CQuartz tylko w nazwie chroni przed UV, odchodami

 

Powiem szczerze że beż CQuarz'a odchody nie zostawiały takich plam po gównie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to co napisał kubik, a po drugie, to trzeba mieć świadomość jaką moc potrafi mieć takie guano- pozostawione na słońcu może tak przejść przez bezbarwny, że nawet polerowanie nie pomoże :thumbdown:

Kwarc chroni w dużym stopniu chroni przed chemią, UV, małymi hologramami, ale przy ostrym placku podejrzewam, że najwyżej zmniejszy szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.