Skocz do zawartości

CQuartz


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Minęły dwa miesiące od położenia CQ na maskę. Przez cały ten czas niczym nie był podbijany, zwykłe mycie i nic więcej. Dziś umyłem troszkę lepiej + glinkowanie i... cyt. "świeże Destiny to to nie jest" ale wodę odprowadza do suchego :| pewnie powiecie, że dwa miesiące to nic, ale mordka na taki widok jednak się uśmiechnęła.

Zdjęć ani filmiku nie robiłe, będzie więcej czasu to coś się cyknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 699
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pytanie odnosnie aplikacji c-quartza :

 

aplikujemy bezposrednio na aplikator? W sensie na miekka czarna gabeczke ? i po odczekaniu 30 minut wycieramy dolaczona szmatka ?

 

Czy szmatke zawijamy na aplikator i quartza dajemy na szmatke ? A polerujemy mf ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, podepne sie do tematu, mianowicie zastanawiam sie nad korekta przed aplikacja cquartz, chodzi mi oto jaka paste polerska uzyc? Czy ma tu znaczenie zawartosc wypelniaczy w pascie, czy najlepiej by bylo uzycz pasty, ktora zawiera ich mniej, czy to moze jest bez znaczenia gdy i tak efekt koncowy jest zadowalajacy (wizualnie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Masterem nie jestem ale każdy piszę

 

 

,,Nie da się go usunąć przy pomocy wody, środków zasadowych czy też innych detergentów lub pod wpływem działania na powierzchnie wysokim ciśnieniem" Także cleaner czy AIO raczej go nie usunie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała uwaga co do usuwania CQ:

ostatnio miałem przyjemność "odświeżać" C63AMG na które CQuartza kładłem w lipcu 2011. Trzymał się bardzo dobrze (mam jakiś filmik, podzielę się, jak ogarnę YT), więc postanowiłem go trochę "przykatować". Na pierwszy ogień pre-wash z R222 TAW. nic. Potem mycie Sonusem Gloss - tylko lepiej. CarPro TarX na 15 minut na suchy lakier, potem dopryskiwane i przecierane czystą MF. nic. IronX na całe auto na 20minut (a co, na bogato), co jakiś czas uzupełniane, coby nie zaschło. Jakie było moje zdziwienie, jak się okazało, że woda spływa lepiej niż przed tym wszystkim....Glinka, suszenie, IPA - tak profilaktycznie, żeby nie okazało się, że spływało po TarX, IronX czy szamponie. Nadal odprowadza wodę lepiej niż większość wosków po tygodniu.

CQ poddał się po mocnym i długim przejeździe menz.3000 i IPA, ale trochę trzeba było z nim powalczyć.

 

P.S. nie sądzę, żeby lekkościerny cleaner usunął dobrze nałożony (czyt. grubo) CQuartz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio, co by mieć pewność, usuwałem CQ PF2500. Dobrze, że pod warstwą CQ miałem widoczną pod światełkiem ryskę, jak ta zniknęła to wiedziałem że i CQ zszedł.

julian, wiem, że na CQ kładzie się woski, możesz coś powiedzieć o Zymolach? Carbon, Destiny... z odpowiednim podejściem miesiąc wytrzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Sucre, Działania Cleaner-ów nie stosowałem zacząłem od Menzerny 4000 ręcznie aplikatorem Megs Even Coat i CQ poddał się.

 

Teraz dla porównania na auto powoli wchodzi C1, leży już na jednym elemencie :-]

 

Na razie trwałości nie znam, o efekcie się wypowiem jak będzie zrobione całe auto ale jedno jest pewne:

 

Aplikacja: w sumie jak CQ czyli wodnisty płyn aplikowany płatkiem kosmetycznym.

 

Polerowanie: Całkiem inna metoda ja w CQ (ale to nie ten temat), ale polerowanie "bajka" prościej niż niejeden wosk z wyższej półki, po prostu zero jakichkolwiek problemów :good: Polerowanie CQ to dla mnie nie przyjemna sprawa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

spons, Może i trochę mylne bo faktycznie robi się 2 etapy : 1:ściągnięcie nadmiaru po chwili od nałożenia 2:moim zdaniem przepolerowanie po ok 5min.

 

Jakby Tego nie nazwać to operacja jest banalnie prosta i przyjemna :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons, Może i trochę mylne bo faktycznie robi się 2 etapy : 1:ściągnięcie nadmiaru po chwili od nałożenia 2:moim zdaniem przepolerowanie po ok 5min.

 

Jakby Tego nie nazwać to operacja jest banalnie prosta i przyjemna :song:

 

Hmmm, nigdy nie zdarzymlo mi sie 'docierac' c1. Dla mnie 2 etapy to polozenie i sciagniecie nadmiaru bardzo delikatnym dociskiem, ot tyle. Ale aplikacja to tylko wisienka na torcie, co nie zmienia faktu zejest prosta i przyjemna :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian_K, nie ciekawość, tylko porysowany element. niestety komuś zdarzyło się "usuwać ptasi odchód" i zrobił to dość niedelikatnie. na szczęście tylko kawałek maski i klapa bagażnika, reszta była w stanie bliskim idealnemu. Na całe auto położyłem jeszcze raz CQuartz, to jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Olałem c.quartz. Faktycznie siedzi na lakierze cały czas i rysek pojawia się jakieś 90% mniej niż gdyby go nie było. Ale stępił się, ipa i glinka niewiele pomagają a jeśli już, to na krótko. Przykryłem go więc wolfem a po 24h Concorso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siedział, siedzi nadal. W dziale PSB jest data kiedy był aplikowany, jakoś w Październiku chyba. Reload był aplikowany. W moim odczuciu kwarc nie do końca spełnia moje założenia. Powierzchnia tępa, ze ręcznik przy wycieraniu hamuje. No i dupa a nie kropelkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CMQ, ta tępość też mnie bardzo negatywnie zaskoczyła, wiedziałem, że będzie ale nie myślałem, że aż tak.

Plus jaki zauważyłem po pierwszych 3tygodniach kontaktu, to mniej brudzące się auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.