Skocz do zawartości

CQuartz


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Do pielęgnacji Cquartz zdecydowanie polecamy Reloada. QD na bazie wosków nie będą chciały się dobrze przyklejać do Cquartza...Dziwnie też mieszać efekt szklistości Cquartza z efektem wosku - albo może to ciekawe doświadczenie :). To jednak trochę jak jedzenie frytek z ryżem naszym zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 699
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie praktykowaliśmy rozcieńczania i nie przyszlo by nam to do głowy jeżeli chcemy użyc QD jako produktu zabezpieczającego/nadającego wygląd. Można roznieńczyć chociażby QD ChemicalGuys Pro Detailer i stosować go jako poślizg do glinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Witam

 

sam tego nie wymyśliłem ;)

 

Tu jest oficjalne info od producenta :

 

Jako tips and Tricks

 

Ale faktycznie to działa, zawsze aplikuje Reload w garażu przy sztucznym świetle i zawsze jest ok ale wcześniej po wyjechaniu na słońce można było dostrzec smugi , teraz tego nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Car Crazy, wielkie "sorry"! Rzeczywiście... Przyznam szczerze że żaden z nas nie czytał Tips and Tricks, ale z właścicielem CarPRO rozmawiamy o produktach na co dzień i takiego wątku jeszcze nie było! Jeżeli Reload po rozcieńczeniu może w pewnych warunkach dawać te same/lepsze efekty, to tylko się cieszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

CarSPA, ;)

 

Po rozcieńczeniu na czarny jedyne co zauważyłem to mniejsze prawdopodobieństwo pozostawienia smug, mam jeden przedni błotnik jeszcze bez korekty i bez zabezpieczenia CQuartz :cry: Ale jka aplikuję Reload to na niego także, i powiem że przy myciu odpychanie wody tylko minimalnie mniejsze niż CQuartz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegów, którzy mają już Cquartza na lakierze. Jak wyglada u Was sprawa z poślizgiem lakieru. Czy jest on taki jak po wosku czy też mniejszy. Nałożyłem go przedwczoraj i tak się zastanawiam. Efekt super ale wydawało mi się, że powierzchnia będzie bardziej śliska.

pozdrawiam. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Za każdym razem jak nakładalem był umiarkowanie śliski, są selanty i woski naturalne które w dotyku są dużo bardziej śliskie, ale nie mówi to nic o ich właściwościach, zachowaniu się brudu oraz wody, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

bronson66, Ja też miałem wrażenie że jest dużo bardziej "tępy" niż woski, tak samo przy polerowaniu czuję jak fibra hamuje, ale po myciu i użyciu QD nabiera śliskości tak jak powinien ;)

 

Tak jak napisał Evo, na pewno nie ma to wpływu na odpychanie wody :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,ale jeśli za rok powłoka zacznie schodzić to stajemy przed wyborem : nowa warstwa - polerka . Tylko dwa wyjścia dosć niekorzystne . Wiem ,że firmy pucujące auta zbytnio się nie przejmują co będzie u klienta za rok ,ale zwykły człowiek staje przed problemem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CQuartz jest już z pół roku na rynku, można go było go zdobyć już wcześniej. Proste pytania do użytkowników, którzy mają go na lakierze pół roku lub dłużej: czy po tym czasie nadal zachowuje pierwotne właściwości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj widziałem auto po CQuartzu, które wróciło z trasy 250km w deszczu. trochę mi szczęka opadła, bo było praktycznie czyste...Nigdy nie byłem wielkim fanem CQ, ale nawet wąchając codziennie przed śniadaniem jakąś carnaubę, musze uznać, że ten kwarc zachowuje się fenomenalnie w codziennej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam :song: , ale u mnie tak samo auto było czyste po 220km w deszczu z czego pół na bocznych drogach, na aucie wtedy miałem duraglossa 111, ale to nie zmienia tego, że cquartz jest "lepszy", trwalszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xkem, a czy ktoś Ci mówi, że na CQuartzu kończy się świat? ;)

jest wiele bardzo fajnych kosmetyków, niezwykle trwałych i doskonale odprowadzających wodę z brudem, choćby Wolfgang Paint Sealant 3.0; Sonus SFX4 Paint Sealant, JetSeal 109, Wolf's, hmm, Duraglossa nie znam, ale słyszałem tyle pozytywów, że pewnie jest bomba.

CQuartz jest czymś innym, nie ma nic wspólnego z polimerami, a ponad to chroni przed typowymi dla mycia małymi defektami. O tyle jest ciekawy i nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawskich takich jak ja - zrobiłem mały teścik

 

W dniu nakładania Cquatz na 2 kpl felg 23.04.2011 nałożyłem w firmowym busie na połowę przedniej szyby i obserwuję co będzie :o:o

 

Warunki prawie poligonowe ......... :D:-]:D

 

Nie odważyłem się nałożyć do siebie bez testów :?:?:?

 

Wnioski proszę wyciągnąć samemu :o:o

 

Zdjątka z 05.07.2011

 

23040507.jpg

 

Ulewa prędkość z 50-75km/h :P

 

52037494.jpg

 

20830993.jpg

 

54771241.jpg

 

79956640.jpg

 

57812712.jpg

 

77869237.jpg

 

81686202.jpg

 

Będą kolejne obserwację i aktualizację ..................................cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.